wyrażanie złości i związane z tym wyrzuty sumienia

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez bedzie.dobrze 22 paź 2012, 12:41
Moim problemem zawsze było wyrażanie złości, gniewu, żalu. Zyłam w przekonaniu, ze sa to 'złe' emocje i wyrazajac je staje sie złym człowiekiem. Od jakiegos czasu namietnie przepracowuje to na terapii..sa postepy..zaczynam pomału wyrazac w sposob konstruktywny złość..aczkolwiek zawsze towarzysza temu wyrzuty sumienia np. poirytowało mnie zachowanie mojego męża i powiedziałam mu, ze mnie zezloscil..zaraz jednak pojawily sie wyrzuty sumienia 'a on jest taki dobry, a ja sie czepiam itd itd'. Jak sobie radzicie z akceptacja złości..i co mam zrobic z tymi wyrzutami sumienia? Wiem juz, ze zlosc nie jest ani zła ani dobra, jest naturalna dla ludzi..ale wciaz jakos tak mozolnie mi idzie 'praca' nad zloscia i wyrzutami.
bedzie.dobrze

przez Saraid 22 paź 2012, 14:58
bedzie.dobrze, też mam z tym problem,w ogóle z wyrażaniem emocji tudzież gniewu,kiedyś miałam większe wyrzuty sumienia teraz się nauczyłam jak to robić by wilk był syty i owca cała..
jednak w dalszym ciagu nad tym pracuje..mam skłonności do autoagresji niestety nad tym też pracuje.
Saraid

przez Candy14 22 paź 2012, 15:12
Bywam zla.. osoby ktore mnie zloszcza wiedza o tym.. tule , ze nie wywalam na nich zlosci...mowie o tym. Przegadanie pomaga
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bittersweet 22 paź 2012, 17:57
Ja potrafię wpaść w szał, wyzywać, rzucać przedmiotami. Często czuję, jak złość nadchodzi, kumuluje się a potem wybucha. W dodatku jak jestem agresywna robię się też wulgarna. Co ciekawe, nie czuje po takiej akcji wyrzutów sumienia :P ale mam za to wyrzuty sumienia po drobnych złośliwościach i docinkach, wtedy jest mi przykro :roll:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez depresyjny21lat 22 paź 2012, 19:18
muszę cos rozjebać bo mnie nosi
depresyjny21lat

przez Candy14 22 paź 2012, 20:32
depresyjny21lat, idz pobiegac...
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg