Wiecie czego się boję?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Wiecie czego się boję?

przez Receptor1 21 gru 2010, 01:57
Że jak kiedyś wyleczę się z nn, i będę spokojny i opanowany i nie będę bał się o to wszystko na czym mi zależy, to wtedy coś się złego stanie przez to, że nie będzie tej ochrony

Re: Wiecie czego się boję?

przez Rhuta S. 26 gru 2010, 16:56
jakiej ochrony? a w czym ci niby strach pomaga??

przez LitrMaślanki 26 gru 2010, 17:09
przyłączam się do pytania ...też mnie to ciekawi ( strach rujnuje moje życie)
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez martens-81 26 gru 2010, 17:26
gdzies na onecie albo wp był artykuł o kobiecie co nie odczuwa strachu (nie lęku)
martens-81

przez BF 09 sty 2011, 15:37
A może to jest jedna z przyczyn przez które lęk się utrzymuje? Jakaś głęboka świadomość, że lęk chroni, bo jeśli się tego boję, to tego nie zrobię, to nie przyjdzie etc. :smile:
bo spotkało mnie, czegom się lękał,
bałem się, a jednak to przyszło.
Hi 3,25
BF

przez Rhuta S. 12 sty 2011, 02:00
BF napisał(a):A może to jest jedna z przyczyn przez które lęk się utrzymuje? Jakaś głęboka świadomość, że lęk chroni, bo jeśli się tego boję, to tego nie zrobię, to nie przyjdzie etc. :smile:

lęk chroni przed czymś złym a nie przed codziennym życiem, nieuzasadniony i niepotrzebny nadmiar lęku to choroba,a chorobę trzeba zwalczyć :)

przez nerwicaman 12 sty 2011, 13:46
ja mysle (a znam troche to zaburzenie nn :? ) ze autorowi chodzilo o to ze przestanie "odprawiac " kompulsje (dziwne czynnosci), ktore to wlasnie chronia go przed przykrymi zdarzeniami, jakie nastapilyby gdyby tych "czarow" nie wykonal.
i moja odpowiedz, jezeli tak bedzie to juz nie bedziesz sie bal, a dwa sam wiesz ze zycie z tym zaburzeniem jest dziwne(w tym zlym sensie) wiec cza sie doprowadzic do porzadku :pirate:
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

przez johanna1984 12 sty 2011, 21:41
Ja byłam zdrowa... przez pół roku. iczułam się cudownie, jakby natretw nigdy nie było. Tyle brałam leki (fluoksetynę) i kiedy poczułam sie na tyle silna by je odstawić, lęki wróciły... po 3 miesiącach. :( z tego się nigdy nie wychodzi całkowicie...

Sortuj wg