Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROSZE O POMOC W OKRESLENIU CO MI JEST


fokuzo

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

MAM 23 LATA Z NERWICA BORYKAM SIE OD CHYBA 4 LAT. NIE WIEM CZY TO NERWICA ALE WYGLADA ZE TAK. W SROCIE OPISZE SWOJA HISTORIE. MYSLE ZE POCZTAKI CHOROBY MIALEY MIEJSCE KIEDY CHODZILEM JESZCZE DO GIMNAZJUM. WTEDY TO ROZWIAZANO MOJ KLUB SPORTOWY I ODEBRANO MI MOJA PASJE. SZUKALEM Z KLUBU NA KLUB CZEGOS DLA SIEBIE ZOSTAWALEM TAM 3-4 MIESIACE. NIE MOGLEM ZNALEZC NICZEGO DLA SIEBIE I ZACZALEM SIE DOLOWAC POWNIEWAZ UPADL MOJ DOTYCHCZASOWY TRYB ZYCIA. NASTEPNIE PROBLEM POGLEBILA SPRAWA Z MOIM BRATEM ALE NIE MOGE POWIEDZIEC O CO CHODZI W KAZDYM BADZ RAZIE NA PEWNO TO TEZ. I ZACZELO SIE LICEUM. POZNALEM DZIEWCZYNE ZAKOCHALISMY SIE W SOBIE. PO 3 LATACH LICEUM ZOSTAWILA MNIE A JA WPADLEM W DEPRESJE. NIGDY JEJ NIE LECZYLEM. RZUCILEM STUDIA I NA ROK ZAMKNALEM SIE W SOBIE. W TYM CZASIE ZOSTALEM CALKOWICIE SAM RODZICOM O NICZYM NIE MOWILEM. ODWROCILI SIE ODE MNIE MOI ZNAJOMI. WROCILEM DO STUDIOW I DO SPORTU. I TAK JUZ 3 LATA. 3 LATA WALCZE SAM ZE SOBA I Z DNIA NA DZIEN JEST CORAZ LEPIEJ MAM DZIWCZYNE KTORA O WSZYSTKIM WIE MAMY WPOSLNE PLANY MAM PRACE I MAM PASJE SPORT JAK JUZ WCZESNIEJ MOWILEM. MAM WSZYSTKIE TYPOWE OBJAWY NERWICY NATRECTW. I TU MAM DO WAS PYTANIE FORUMOWICZE. DEPRESJA WROCILA W WAKACJE TEGO ROKU DEPRESJA Z SILNYMI OBJAWAMI NERWICY NATRECTW. CHCIALBYM SIE DOWIEDZIEC OD WAS SKAD MOGLEM DOSTAC TEJ NERWICY NATRECTW? CZY TE 3 LATA PRAWIE 4 TO JUZ NIE ZA DLUGO JAK NA TAKA CHOROBE? OD LISTOPADA CHCE SIE BARDZIEJ PRZYLOZYC DO SPORTU I PRACY. MAM TEZ ZAPLANOWANY CALY 2010 ROK CO BEDE KIEDY ROBIC. I CHCIALBYM TU WIEDZIEC CZY MUSZE ISC DO LEKARZAZ TYMI MOIMI OBJAWAMI? CZY UCIECZKA W SPORT MI POMOZE? PISZCIE CO WIECIE POZDRAWIAM I 3MAM KCIUKI ZA LUDZI KTORZY WALCZA Z TYM TAK JAK JA NIGDY NIE W SIEBIE NIE WATPCIE ZAWSZE JEST SZANSA POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisales swoj problem, ale nie napisales jakie masz objawy objawów oprócz depresji. Zeby okreslic czy to po prostu depresja czy do tego dochodzi nerwica natręctw musimy wiedziec jakie masz objawy.

Ale czytając to co napisales juz mogę ci poradzic zebys udal sie do psychiatry... i do psychologa tez mozesz, chyba ze sam potrafisz zmotywowac sie do życia i sie podnieśc psychicznie. Sport jak najbardziej. Graj w noge, pływaj... spotykaj sie z ludzmi. To wszystko cię wzmocni!. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem, tylko rózni sie tym, że moja nerwica natręctw +depresja przyczyniły sie do tego, że rzuciłam pracę, odciełam się od znajomych i życie stało się strasznie apatyczne. Natomiast brakuje mi wewnetrznej siły psychicznej by się jakos w ciągu dnia motywować i dźwgać z tej matni. Biorę Bioxetin juz prawie 3 tydzień, i nie zauważam u siebie żadnej poprawy. Mam do Was pytanie po jakim czasie zazwyczaj pomagają leki. Najbardziej jestem załamana tym, że w wakacje miałam taki spokój umysłu i nic by mnie nie zniszczyło, czułam się w miare zadowolona. a teraz? czuje się jak inna osoba, raczej wrak tej osoby. Dodam że choruję na to już długi czas i zawsze było tak, że kiedy to przechodziło, miałam wrażnie że już nigdy nie powróci, ale niestety zawsze wraca.Poradzcie mi coś, jak długo muszę jeszcze poczekać na działanie leków, by choć troszke nabrac ochoty do wstania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotecek: leki dzialaja po 2-3 tygodniach. tzn powinna byc widoczna poprawa. Ale ja radze Ci brać jak najmniej leków tzn jeden a konkretny ale nie w zaduzej dawce zeby niebyc otumanionym. Bardziej skup sie nad pracą na samą sobą i pomału "ponoś" się z dołka. Jest wiele sposobów które Ci to ułatwią... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fokuzo piszesz, że masz nerwicę natręctw, ale nie wspominasz na czym ona konkretnie polega. Depresja jest jedynie wynikiem tego, że masz myśli obsesyjne, z którymi sobie nie potrafisz poradzić. To paraliżuje Twoje życie. Napisz (albo przynajmniej postaraj się, bo może to coś, o czym nie chcesz, albo wstydzisz się dzielić z innymi), na czym polegają natręctwa i czy faktycznie uniemożliwiają w miarę normalne życie. Piszę ,,w miarę normalne", bo żadne natęctwo nie jest tak mało znaczące, aby można było spokojnie egzystować. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś "ucieczka w sport" - to zdecydowanie nie jest dobra, natomiast uprawianie sportu celem wspomagania leczenia jak najbardziej. Opieranie swojego samopoczucia na możliwości uprawiania sportu do delikatnie mówiąc bardzo kruche fundamenty i chyba sam się o tym przekonałeś jak rozwiązali Twój poprzedni klub. Chyba sam widzisz, że jakieś problemy w sferze psychicznej masz, zreszta nie Ty jedyny:) Najlepiej udaj się do psychiatry. Co do 4 lat trwania choroby - po 1. jeżeli do tej pory nie przeszło to obawiam się że samo nie przejdzie (to moje przypuszczenia, mogę się mylić), po 2. nerwice mają okresy reemeisji, potem wracają czasem w gorszych postaciach np. u mnie tak było. Najłatwiej iść do lekarza i załatwić sprawę "po męsku". To ty decydujesz o sobie a nie jakaś nerwica, tym bardziej że masz plany na życie, jak pisałeś masz dziewczynę, ambitne podejście do pracy.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×