Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Patryk29 25 paź 2014, 12:24
Nie wiem czy taki debil im dluzej biore antydepresanty tymbardziej jestem przekonany ze to gówno jest, moze komus tam pomaga, ale patrzac statystycznie, okolo polowy chorych reaguje na ssri i z tej polowy 1/3 osiaga remisje, takze jest to /cenzura/ wielki :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez asl 25 paź 2014, 22:54
poczekaj jeszcze na najlepsze - jak odstawisz antydepy :mrgreen:
asl

przez Limitrophe 05 lis 2014, 17:07
mam ochotę na ... DEXA
Czarna dziura.
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 05 lis 2014, 17:14
Patryk29 napisał(a):..i z tej polowy 1/3 osiaga remisje

Po kilku miesiącach 3/4 z tych osób stwierdza, że to wcale nie była remisja i zmieniają lek, reszta odstawia bo skutki uboczne przewyższają korzyści z terapii lekami.
beladin

przez devnull 14 lis 2014, 00:54
Mam już dosyć tego zombie-mode po lekach, a z drugiej strony mam też dosyć swojej nerwicy/nawrażliwości,
z lekami chujovo ale bez nich na krótko lepiej a potem finalnie tak samo źle, tylko kwestia tego czy wolimy
cierpienie na "zimno" czy na "gorąco". Żadna opcja nie jest idealna. Bez leków na długą metę, nie da rady,
na krótką metę też nie bo LPD nie działają od razu i potrzebują czasu, tu jest właśnie pies pogrzebany,
że te leki są tworzone by ogólnie człowieka spacyfikować, pod każdym względem, można miksować
na różne sposoby, ale z tego wyjdzie też sztuczny twór bardzo daleki od naturalnego szczęścia.

Problem leży też w tym, że wpojono nam szczęście za każdą cenę, ale zwykle zawsze przepłacamy,
a dostajemy zupełnie nie to czego się spodziewaliśmy.

LPD nadają się tylko do skutecznego tłumienia lęku, jedynie na początku kuracji występuje złudzenie
lepszego samopoczucia, ponieważ wyraźnie spada lęk a to jest sporą uciechą dla zmęczonego i napiętego OUN,
który reaguje zadowoleniem spowodowanym zmianą.

Muszę żreć ten syf i dalej oszukiwać się, że to pomaga, tak samo jak alkoholik oszukuje się,
że mu wóda pomaga, a potem pije bo musi.

Najbardziej wkurvia mnie to, że tak bardzo piętnują uzależnienie od benzodiazepin, ale to
właśnie antydepresanty najbardziej oszukują mózg i psychikę, benzo działa średnio max. 4-6h,
zaś LPD utrzymują się najczęściej dużo powyżej 1 doby.

Pisałem już wiele razy w tym temacie i po raz n'ty przypominam sobie słowa starej doktor,
która dawała mi benzo - signopam, a mocno unikała dawania mi LPD. Moje życie się skończyło
około 2001 roku kiedy dostałem pierwszy LPD - konkretnie Fluwoksamine, następnie Klomipramine i całą resztę w kolejnych miesiącach.
Po prostu czuję, że nie jestem już sobą, straciłem raz na zawsze tożsamość, odstawienie SSRI powoduje u mnie na jakis 1-2 dni lepszy
nastrój, odhamowanie, zaczynam czuć pozytywne bodźce, ale po około tygodniu padam jak mucha i męczę się w nieskończoność,
najdłużej bez LPD wytrzymałem chyba ze 2 miesiące, nie byłem w takim stanie funkcjonować, to tak jakby przez całe życie chodzić
w ubraniu a potem tylko na golasa (przy temp 10'C).

Moim zdaniem wejście w LPD jest równoznaczne z wejściem w twarde dragi, które zaburzają te same neuroprzekaźniki,
tylko bonusowo nie dają żadnej przyjemności, a zjazd jest podobny.

Ehhhhhh.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Petek 14 lis 2014, 02:59
Ja wdepnełem w psychotropy 2006 roku i już się nigdy nie uwolnie tak mi przykro :(
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez asl 14 lis 2014, 16:00
Petek napisał(a):Ja wdepnełem w psychotropy 2006 roku i już się nigdy nie uwolnie tak mi przykro :(

próbowałeś odstawić?
asl

przez Petek 14 lis 2014, 16:12
asl napisał(a):próbowałeś odstawić?

Tak przez 2 tygodnie zamiast chorprotixenu bralem hydroksyzynę . . Przez pierwszy tydzień było jako tako w drugim tygodniu się zaczelo niepokój , tak jak bym miał zaraz wybuchnąć, nie mogłem czytac, skupic się , pomyslec, i caly czas musiałem być w ruchu a kiedy rano wstawałem to łydki od kolana do do stopy tak bolały ja by były spiete że masakra niemoglem lezec spokojnie musiałem od razu wstać to chyba objawy odstawienne boje się odstawić ten lek.

przez asl 14 lis 2014, 16:52
nie zmniejszałeś dawek chlorprotixenu tylko od razu przeskoczyłeś na hydro?
asl

przez Petek 14 lis 2014, 18:05
asl napisał(a):nie zmniejszałeś dawek chlorprotixenu tylko od razu przeskoczyłeś na hydro?

Tak ze 100 mg chlorrprotiksenu na 50 mg hydro i jak znow zacząłem brac chlora to teraz biore 50 mg .

przez asl 15 lis 2014, 17:27
Petek napisał(a):
asl napisał(a):nie zmniejszałeś dawek chlorprotixenu tylko od razu przeskoczyłeś na hydro?

Tak ze 100 mg chlorrprotiksenu na 50 mg hydro i jak znow zacząłem brac chlora to teraz biore 50 mg .

chyba nie było to sugestią lekarza??
asl

przez Petek 15 lis 2014, 17:46
asl napisał(a):chyba nie było to sugestią lekarza??

Nie niebyło ale ja już 8 lat biore leki na sen chciałem z tym skonczyc ale widocznie się chyba nieda a oprócz tego chciałem tez schudnąć , żeby ten metabolizm wkońcu ruszył.

przez asl 15 lis 2014, 18:18
Petek napisał(a):
asl napisał(a):chyba nie było to sugestią lekarza??

Nie niebyło ale ja już 8 lat biore leki na sen chciałem z tym skonczyc ale widocznie się chyba nieda a oprócz tego chciałem tez schudnąć , żeby ten metabolizm wkońcu ruszył.

8 lat to bardzo długo, musisz zrobić to pod kontrolą lekarza, sam możesz nie dać rady
asl

przez Petek 15 lis 2014, 18:47
asl napisał(a):

8 lat to bardzo długo, musisz zrobić to pod kontrolą lekarza, sam możesz nie dać rady

Tak mój błąd bardzo tego żałuje własńie teraz zmieniam psychiatrę ale co z tego zamiast tego znow jakiś inny psychotrop będzie błędne koło.

Sortuj wg