SNRI + SSRI?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SNRI + SSRI?

przez olo20 30 lis 2009, 21:21
Czy jest dopuszczalne połączenie SNRI i SSRI? Ja np. po wzięciu równocześnie wenlafaksyny i fluoksetyny, poczułem znaczącą poprawę, ale nie wiem, czy mogę zaproponować takie połączenie lekarzowi... Z góry dzięki.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

Re: SNRI + SSRI?

przez Loris 01 gru 2009, 13:47
Nie stosuje sie połączen lekow seretoninowych ze wzgledu na mozliwosc wystapienia zespolu serotoninowego.
Loris

przez olo20 01 gru 2009, 22:53
No, ale jeśli ktoś ma np. znaczny niedobór serotoniny, to to ryzyko jest znacznie mniejsze... A poza tym taki zespół może wystąpić równie dobrze na wysokich dawkach jednego leku serotoninergicznego. Sam miałem kiedyś zapisane dwa leki działające na serotoninę, na nerwicę i myśli natrętne, więc jednak taka praktyka się zdarza. Tyle, że były to Anafranil i Seronil, a nie - SNRI.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rev 03 gru 2009, 04:14
"Nie stosuje sie połączen lekow seretoninowych ze wzgledu na mozliwosc wystapienia zespolu serotoninowego."

Przy nerwicy natręctw zdarza się, że same (pojedynczo przyjmowane) leki nie działają, więc zaleca się podawanie dwóch leków SSRI na raz lub SSRI i trójpierścienowca. Czytałem o tym w magazynie dla psychiatrów, a konkretnie w artykule o najskuteczniejszych metodach leczenia nerwicy natręctw ustalonych przez 69 czołowych badaczy tego zaburzenia. Faktycznie zagrożenie zespołem serotoninowym istnieje, ale jak nic nie działa to...

Ponadto większość leków zaczyna działać dopiero po 8-12 tygodniach, a w pełni czasem po 6 miesiącach. Musze ten artykuł gdzieś zamieścić by ludzie wiedzieli jak się leczyć skutecznie i nie rezygnowali szybko...
We'll ride the spiral to the end and may just go where no one's been
Rev

Sortuj wg