Skocz do zawartości
Nerwica.com

SNRI + SSRI?


olo20

Rekomendowane odpowiedzi

No, ale jeśli ktoś ma np. znaczny niedobór serotoniny, to to ryzyko jest znacznie mniejsze... A poza tym taki zespół może wystąpić równie dobrze na wysokich dawkach jednego leku serotoninergicznego. Sam miałem kiedyś zapisane dwa leki działające na serotoninę, na nerwicę i myśli natrętne, więc jednak taka praktyka się zdarza. Tyle, że były to Anafranil i Seronil, a nie - SNRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie stosuje sie połączen lekow seretoninowych ze wzgledu na mozliwosc wystapienia zespolu serotoninowego."

 

Przy nerwicy natręctw zdarza się, że same (pojedynczo przyjmowane) leki nie działają, więc zaleca się podawanie dwóch leków SSRI na raz lub SSRI i trójpierścienowca. Czytałem o tym w magazynie dla psychiatrów, a konkretnie w artykule o najskuteczniejszych metodach leczenia nerwicy natręctw ustalonych przez 69 czołowych badaczy tego zaburzenia. Faktycznie zagrożenie zespołem serotoninowym istnieje, ale jak nic nie działa to...

 

Ponadto większość leków zaczyna działać dopiero po 8-12 tygodniach, a w pełni czasem po 6 miesiącach. Musze ten artykuł gdzieś zamieścić by ludzie wiedzieli jak się leczyć skutecznie i nie rezygnowali szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×