OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

Re: Pramolan

przez jaaa 28 cze 2008, 22:29
brac regularnie leki uspakajace ;)nie silne ale jakies

przez malenstwo1801 27 lip 2008, 21:18
Ja biorę Pramolan od 3 lat i na pewno mi pomógł ale jest mi strasznie ciężko go odstawić, właśnie kolejny raz próbuję nie wiem czy sie uda :shock:

przez Superbabka 27 lip 2008, 21:44
Brałam pramolan przez ok.3 tygodnie w bardzo ciężkiej dla mnie sytuacji życiowej - mnie akurat bardzo uspokajał w zasadzie od razu...a po 2 tygodniach było naprawdę ok. Myślę, że to w miarę bezpieczny lek - jeszcze starej daty:) Powodzonka dla wszystkich!
Nabywając trzy koty nabywasz gratis trzy wierne serduszka :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jovita 03 sie 2008, 12:40
malenstwo1801 napisał(a):Ja biorę Pramolan od 3 lat i na pewno mi pomógł ale jest mi strasznie ciężko go odstawić, właśnie kolejny raz próbuję nie wiem czy sie uda :shock:

a to ci dopiero , w sumie to nawet uzaleznic sie mozna od witaminy C , ale nie powinnas bo ten lek jest na prawde bezpieczny i nie uzaleznia <podobno> , ale 3 lata brania leku to za duuuzo, nie mozna tak dlugo brac tego samego leku.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez malenstwo1801 04 sie 2008, 18:44
Mój psychiatra powiedział mi żebym na sile nie odstawiała no i nawet jak bym chciała to chyba nie dam rady, ale swoja drogą jest to bardzo ciekawe bo powiedział mi tez że teraz właściwie Pramolan nie ma już na mnie właściwości leczniczych tylko nastraja mój ustrój do prawidłowej pracy...Dlaczego wiec nie mogę go odstawić? Może nie jestem gotowa żeby żyć bez leków?A że pozostał mi tylko Pramolan uważam że nie mogę akurat jego odstawić, a może z innym lekiem w takiej sytuacji było by tak samo? nie wiem... :(

PRAMOLAN

przez nataliaggr1 26 sie 2008, 16:32
Czy brał ktoś z Was może kiedyś pramolan? Co o nim myślicie?
" Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga sie kończy"

Re: PRAMOLAN

przez betty_boo 26 sie 2008, 18:03
ja brałam pramolan przez około tydzień, dostałam go od rodzinnego, moja psychiatra zmienila mi go na seroxat i powiedziala że to jest lek dla kobiet po menopauzie:) a nie młodych osób

rodzinni podobno często go przepisują bo jest to stary lek i sprawdzony, ale jest on z grupy leków trójpierścieniowych , a nie nowoczesnych opartych na wychwycie serotoniny.

nie mam zdania na temat tego leku bo brałam go krótko, wydaje mi sie że raczej uspokaja i przymula a nie motywuje do działania. ale moge sie mylić, bo jak mówie brałam go krótko i przy duzym nasileniu objawów nerwicowo-depresyjnych.

przez nataliaggr1 26 sie 2008, 20:44
Dzięki za info! No mnie go przepisał neurolog- z początku bardzo mi pomagał. Teraz jednak zastanawiam się, czy to jest rzeczywiście lek na nerwicę?
" Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga sie kończy"

przez betty_boo 26 sie 2008, 22:33
to może idz do psychiatry? a skąd jestes? z jakiego województwa?

Re: opipramol

przez cassis 30 sie 2008, 22:44
dostałam go na początku leczenia, jakieś 10 lat temu
pamiętam, że mi trochę pomógł, oczywiście bez porównania z SSRI
brałam go też przez jakiś czas w ciąży jako lek z wyboru, wtedy pomógł mi bardzo

Pramolan

przez anka_g85 25 wrz 2008, 23:54
Witam wszystkich!!
Ja również biorę Pramolan własnie zaczęłam trzecie opakowanie ( pierwsze brałam nieregulanie i z przerwami) i szczerze mówiąc jak przeczytałam Wasze opinie na jego temat to miałam wrażenie, że każdy pisze o innym leku.... ;/
W każdym bądź razie ja biorę jedną tabletkę na noc i zasypiam, fakt czasem z problemami ( bo mam kołatania serca, ale mialam je chwile przed braniem Pramolanu), czasem jest mi się ciężko obudzic, ale ogólnie nie narzekam. Objawy jakie miałam jeszcze początkiem lipca minęły w większości ( co mnie bardzo cieszy). Senności w dzień raczej nie odczuwam, a jeśli już to jest to do przezwyciężenia (kawa, zielona hebrata).
Niewiem tylko jak długo mam go brac, bo pani neurolog powiedziała mi, że mam brac dopóki mi nie przejdzie... pojęcie względne ;>
Tylko bardzo interesuje mnie temat związany z alkoholem.... nie piję od dłuższego czasu (jak biorę ten lek), ale czy przy mojej dawce ilośc jednego - no góra dwóch piw jest absolutnie zabroniona?????? czy może mi ktoś udzielic jakichś informacji na ten temat???? Będę wdzięczna :)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D

przez Szeida 02 paź 2008, 22:18
Brałam Pramolan kilka tygodni, przy bardzo dużych lękach i ulga była minimalna. To delikatny lek, więc oceniam go neutralnie. Skutków ubocznych brak, ale efektów terapeutycznych też.

przez meme 05 paź 2008, 21:11
witajcie,mi zostala stwierdzona nerwica wegetatywna i biore pramolan od trzech tygodni i widze poprawe,do tego stopnia ze chcialam odstawiac juz go powoli,bralam po jednej tabletce rano i wieczorem,przez ostatnie pare dni bralam tylko rano i bylo ok az do wczoraj wieczor keidy moje dolegliwosci zaczely powracac i stiwerdzilam ze jednak nie odstawie go jeszcze..wzielam dzis znowu rano i wieczorem..myslicie ze powrot dolegliwosci jest spowodowany tym ze za krotko bralam pramolan?dobrze na mnie dziala,nawet juz sennosci nie wywoluje.czasem wieczorem..ale i z tym roznie bywa.mam zamiar zaczac chodzic na terapie jakas dodatkowo...

przez supermoniczka 06 paź 2008, 23:08
Ja przez jakiś czas brałam ten lek i działał nawet rano bez problemu wstawałam. może i starej generacji ale jest dobry;]
Supermoniczka

Ceń słowa. Każde może być Twoim ostatnim

Dowodem odwagi nie jest umrzeć, ale żyć.

Sortuj wg