KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

Re: Cloranxen

przez zielony_jas 17 kwi 2009, 15:47
Czy podczas brania tego leku możliwe jest picie alkoholu? Grozi to jakimiś powikłaniami?

przez svart 17 kwi 2009, 16:16
Doraźnie , na krótką mete jest to dobry lek , nie zmula jak inne , budzisz się rano , masz humor , całkiem ok na dołki
NIE mieszać z alkoholem , pierwszy raz jak to zmieszałem z alko , to własnie od tego czasu zaczałem miec paraliże senne .

przez 19_latek 30 kwi 2009, 20:40
Mam zamiar brac doraznie 5mg. Tylko raz na jakis czas. I teraz pytanie czy odczuwacie inne skutki uboczne procz sennosci? Np jakies nudnosci itp.
19_latek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez molo 02 maja 2009, 13:16
Na mnie zupełnie nie działał. Przeszłam z niego na Pernazyne, która spełniała swoją role.

przez wciacia 02 maja 2009, 16:58
brałam to przez 2 miesiące. na początku 3 razy dziennie,póżniej 2 razy. byłam nieprzytomna. spałam po 20 godzin na dobę. to było okropne ale w tamtym czasie chyba tego potrzebowałam. jednocześnie brałam cital. po odstawieniu stopniowym CLORANXENU nie miałam skutków ubocznych ani odstawiennych. bałam się bo pisało na nim,że uzależnia. ale wszystko poszło ok. :smile:
wciacia

przez isj 02 maja 2009, 18:17
Trzeba naprawdę łykać olbrzymie dawki Cloranxenu, żeby się uzależnić. A dostałaś później jakieś inne benzo, czy klorazepat jako potencjalizator citalopramu spełnił swoją rolę i pozostałaś tylko na SSRI?
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez jeannette 04 maja 2009, 11:59
brałam cloranxen dokładnie 14 dni, po odstawieniu na trzeci dzień zaczęły się problemy, tj. straszne drżenie rąk i nóg (jak u alkoholika na głodzie!), tępy ból w głowie, drażliwość na hałas, dotyk, dźwięk, ogólna dezorientacja i jeszcze większy lęk pomieszany z paniką - czyli po prostu nie da się normalnie funkcjonować :cry: ratuję się hydroksyzyną i propranololem na te drżenie, ale na tydzień po odstawieniu nie widzę dużej poprawy. mój organizm chyba nie lubi benzodiazepin, bo po odstawieniu medazepamu też miałam odlot :/ gdybym wiedziała, że się będę tak męczyć, nie brałabym tego - choć przez te 14 dni czułam się w miarę dobrze... boję się, czy aby to nie jest uzależnienie psychiczne... kurczę, jeszcze tego by mi brakowało w tej chol**** chorobie! :cry:
Ponosisz klęskę tylko wtedy, gdy się poddajesz i rezygnujesz!

przez wciacia 04 maja 2009, 20:26
isj napisał(a):Trzeba naprawdę łykać olbrzymie dawki Cloranxenu, żeby się uzależnić. A dostałaś później jakieś inne benzo, czy klorazepat jako potencjalizator citalopramu spełnił swoją rolę i pozostałaś tylko na SSRI?

masz rację. Cloranxen spełnił swoją rolę-wyciszył mnie i pomógł mi spać a póżniej byłam już tylko na antydepresantach.
Wyciszyłeś się isj od ostatnich postów.hi hi
wciacia

przez svart 04 maja 2009, 23:09
no to jasne chyba że na jednych działa tak na innych inaczej , jedni uzależniająsię szybciej inni wolniej. NA podstawie jakiś zebranych wywiadów tworzy sie opinie że to uzależniacz a są tacy co moze się i nie uzależnią. Ktoś pisze że rano wypić mocną kawe czy coś tam bo tabletka zmula , mnie nie zmulała , rano wstawałem dobrze tyle tu już chyba razy ludzie piszą na temat uzalezniania że to chyba jasne jest jak i co , no ale forum musi żyć :P więc nie zdziwi mnie kolejny post ze stwierdzeniem że te tabletki uzalżniają bądz nie , zmulają , itp

przez isj 05 maja 2009, 01:07
wciacia napisał(a):
isj napisał(a):Trzeba naprawdę łykać olbrzymie dawki Cloranxenu, żeby się uzależnić. A dostałaś później jakieś inne benzo, czy klorazepat jako potencjalizator citalopramu spełnił swoją rolę i pozostałaś tylko na SSRI?

masz rację. Cloranxen spełnił swoją rolę-wyciszył mnie i pomógł mi spać a póżniej byłam już tylko na antydepresantach.
Wyciszyłeś się isj od ostatnich postów.hi hi
Pewnie trafiłaś na mądrego lekarza, który dał Ci odpowiednie benzo jako pierwsze, a nie zmulił na dzień dobry łykaniem afobamu. No nic pozostaje tylko pogratulować.

Wyciszyłem się, powiadasz...

[Dodane po edycji:]

@Tekla: są leki i leki. W przypadku Cloranxenu czy Relanium nie ma się czego bać, ryzyko uzależnienia się jest małe. Natomiast nie proponuj nikomu mocnej herbaty! W stosunku do klorazepatu będzie miała działanie sedatywne i da efekt odwrotny od zamierzonego.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

isj

przez 19_latek 25 maja 2009, 21:04
Witajcie,
jutro mam zalatwienia w urzedach wiec musze niestety wziasc ten lek. Bede go bral pierwszy raz 5 mg i boje sie czy on naprawde zachamuje lęk i agarofobie. Jak myslicie pomoze jakos? Ile minut przd wyjazdem go zazyc zeby zaczal dzialac? Czy moze wywolac jakies skutki typu nudnosci czy cos?
19_latek

przez isj 26 maja 2009, 00:41
Weź go 90-120 minut przed wyjściem z domu razem z posiłkiem.

Skutki uboczne jak najbardziej wchodzą w grę.

isj

przez 19_latek 27 maja 2009, 10:58
Wzialem tabletke na godzine przed wyjsciem i chyba nie poczulem jej dzialania. Caly czas bylem roztrzesiony wiec nic nie pomogla. Skutkow ubocznych takze nie zaobserwowalem.
19_latek

przez svart 27 maja 2009, 16:13
19_latek napisał(a):Wzialem tabletke na godzine przed wyjsciem i chyba nie poczulem jej dzialania. Caly czas bylem roztrzesiony wiec nic nie pomogla. Skutkow ubocznych takze nie zaobserwowalem.

Bo to 5 mg to słabe , trzeba było wziąć wiecej tabletek

Sortuj wg