MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Arasha 12 sty 2015, 19:16
miko84, rozumiem. Ale mnie nie dawaj, póki co, do ignorowanych :uklon: , bo tego nie przeżyję ... poza tym niewykluczone, że będę się nieraz chciała poradzić Ciebie w kwestiach lekowych ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez miko84 12 sty 2015, 19:40
Arasha nie dałaś mi żadnego powodu by Cię tam dodawać :) Zasłużył na to z całego forum jak na razie tylko i wyłącznie kolega pablo...
miko84

przez suwak 12 sty 2015, 20:29
Kolega pablo ma wyraźne problemy ze sobą, więc nie należy się przejmować.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pablo5HT1 12 sty 2015, 22:22
miko84, miko84,
Wiesz co gościu, nie obchodzi mnie co o mnie myślisz i jak mnie oceniasz. Jesteś wredny, zarozumiały i to Twoje u mnie.... typowy egoistyczny neurotyk, co mnie obchodzi czy ty uwazasz, ze mam braki? Ja się opieram na faktach, ty je tylko intepretujesz, z marnym skutkiem. Co kur,,, może powiesz, ze lęki napadowe tez są od 5 HT2c, buuuhhhhaaa, same dysfunkcje z Ciebie wychodzą, lekomański wyrzutku społeczny, wierz sobie psychiatrykom oni juz niejednego doprowadzili do dna.

-- 12 sty 2015, 21:26 --

suwak,
A Ty nie masz żadnych problemów, to po co tu siedziesz i .... dogryzasz czasem?, uuhhhaaaa 8)

przez Tańczący z lękami 12 sty 2015, 23:11
wieslawpas, a próbowałeś dawki 7,5mg? To jest właśnie dawka pronasenna albo 15mg nie więcej
miko84, miansa jednak lepsza na fobię społ, mirta za bardzo napędza mi agresora społecznego, po niej odpycha mnie od ludzi, czego wyjątkowo u siebie nie lubię, bo taki nie jestem. Dobre spanie to jednak silny argument, żeby te cukierki brać. A Ty jak się czujesz na tych 2 tykających bombach? :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez klaudi 13 sty 2015, 03:05
U mnie sama mirta powoduje nerwowość , po dołączeniu SSRI następuje spokój , bardzo dobrze się te leki komponują
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez Pablo5HT1 13 sty 2015, 07:18
miko84,
http://www.nature.com/npp/journal/v28/n ... 0057a.html
Czytaj dokładnie głąbie, ze w tym modelu chodzi o aktywację 5HT1a i 5HT2c jak tez innych serotoninowych. Niekorzystnym receptorem w działaniu SSRI jest receptor 5HT2a ( lęki, bezsennosć, zaburzenia libido itd) a nie jak Ty tłuczku ( bo nim jesteś , udowodniłeś to ) receptor 5HT2c. Mirtazapina nie załatwia tego bo jest też antagonistą 5HT2c a w działaniu SSRI chodzi głównie o pobudzanie 5HT2c i to jest na lęk korzystne a nie na odwrót, przynajmniej tzw downregulacja. Jak ta twoja psychiatra dodaje ci do paro mirtę to po to, żeby osłabić 5HT2a agonizm, który tu głąbie uważasz za korzystny-nie jest tak, doczytaj, doucz sie, idź głównym nurtem a nie bokiem. Poczytaj sobie tez o antylękowym wpływie agonistów 5HT2c, nie tylko antagonistów. Antagonisci idą na deprechę dwubiegunową- ty jej nie masz.. Agoniści 5HT2C tez wpływaja korzystnie na seks, (tzn na ejakulację dobrze bo na libido źle-sexual arousal i pod tym względem działają odwrotnie do 5HT1a ( te ejakulacje osłabiają- dlatego walą je na przedwczesne cos tam bo libido-erekcja podnoszą) . Że tez jestes głąb uparty jak każdy anankasta to zaprzeczysz i tym razem. Wpisane w stereotypowe, perseweracyjne twoje zachowanie ( a jak Ty piszesz czasem, my god, poczytaj sobie dłuższe swoje " songi"). Ty powtarzasz pewne zwroty po kilka razy- ZOK jak cholerka. Także terapeutyczne w SSRI jest pobudzenie receptorów 5HT2c , kortyzol nie ma tu nic do rzeczy, downregulacja go nie zwiększa zapewne. Dlatego nie mów głąbie że nic nie wiem.
Agonizm 5HT2a nawet jeśli jest korzystny to nie w modelu depresji, nerwicy itd. Odrębne przypadki. Płyniesz z boku, uuhhaa?
Dlaczego mirta to nie jest super lek? Jest w nim też agonizm 5HT1a, jakis taki pośredni, wydaje się, ze to nie musi być takie znów przeciwlękowe działanie. Zwykle tutaj efekt daje SSRI plus antagonista 5HT1a ( dodaje się czasem jako tzw augmentacje, potencjalizacje. z róznym skutkiem) Agonizm 5HT1a do SSRI to nie jest za dobry pomysł. Rzadko w praktyce wypala na plus.
Możesz sobie poczytać, ze dodaje się własnie antagonistów a nie agonistów. Czasem lit lub karbamazepinę ( zwiększają uwalnianie serotoniny). Poza tym jeszcze SSRI działają korzystnie na 5HT4, mniej korzystnie na 5HT3, ogólnie trudno okreslić ale bilans zysków i strat tych leków nie jest ąż tak bardzo korzystny, jednak raczej na plus.
Mirtazapina w modelu "learned helplessness" nie stoi wysoko a jej działanie terapeutyczne spada po miesiącu, tzn przyrost tego działania bo lek oczywiscie dalej robi swoje.
To jest pigułka dla Ciebie, nie interesuje mnie co tu sobie o mnie pomyślą, nawet jak mnie wypier... z tego forum. Ja sie opieram na faktach a ty na emocjach " kuleś" buuhhhaaa.

-- 13 sty 2015, 06:36 --

moja poprawka co do 5HT2C chodziło o pozytywy wpływ na erekcje, osłabienie ejakulacji, 5HT1a odpowiednio odwrotnie. Pisze bo zamieszałem coś tam, czasem mi sie to zdarza czego niestety nie wiążę z chorobą, buuuhhhaa, żeby podkreślić że " toootalnie olewam system" i mam do siebie dystans. dlatego trazodon dodany do SSRI daje efekt prorekcyjny przy osłabieniu totalnym ejakulacji i braku happy z tych spraw , jego metabolit to agonista 5HT2c m.innymi. co to z libido ma do rzeczy to nie wiem ale niech sie impoty pocieszą choć, buuuhhaaaa.

-- 13 sty 2015, 06:38 --

a teraz łykaj, buuhheeeaaaahhaa.

przez miko84 13 sty 2015, 13:34
Tańczący z lękami czuję się tak sobie, żadnego przełomu nie ma, a na pewno nie ma tego działania które miałem kiedyś, a które było efektem mirtazapiny lub połączenia mirtazapiny z SSRI. Ale ta druga opcja jak na razie się rozwiewa i skłaniam się do tego, że działanie było jednak efektem samej mirtazapiny. Paro+mirta biorę prawie 7 tygodni, w tym 2 tygodnie na dawce docelowej 60+60. Mam to brać jeszcze kolejne 5 tygodni i udać się do lekarki.
miko84

przez Arasha 13 sty 2015, 13:42
klaudi napisał(a):U mnie sama mirta powoduje nerwowość , po dołączeniu SSRI następuje spokój , bardzo dobrze się te leki komponują

Fajnie :great: ... ale, że tak zapytam ... co robisz o 2 w nocy na forum :shock: ? Po mircie ?

Ja ostatnio dokładam najczęściej kwetę, bo sama mirta nie wystarcza mi już na spanie :bezradny: Ale kiedyś już tak miałam i potem się unormowało.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez klaudi 13 sty 2015, 16:08
Arasha, Po miesiącu brania mirty przeszło jej działanie nasenne , ale sprawuje się w miare ok. tylko po 50 dniach +5 kg
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez elfrid 13 sty 2015, 18:33
miko84, to słabo bo chyba lepszego mechanizmu działania psychiatria nie wymyśliła jak wychwyt zwrotny monoamin+działanie na receptor 5Ht2 - każdy takie bierze, ja, Ty, Tańczący, Depas, klaudi i cała masa forumowiczów. Ile już bierzesz łącznie w obecnej dawce.
Sam biorę wenlę z kwetiapiną, jest w miarę, w miarę; w każdym razie daję radę ogarnąć codzienność. Jedyne, co mnie wkurza to kwestia wagi, nie mogę schudnąć; chociaż już nie tyje. Jak u Ciebie z wagą na takiej dawce mianseryny? Masz tylko zwolniony metabolizm, czy też zwiększony apetyt, uczucie wilczego głodu?
PS Jak Ci to połączenie nie wyjdzie, może spróbuj fluoksetynę z olanzapiną albo sertralinę z kwetiapiną.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 13 sty 2015, 18:55
elfrid w tej dawce 2 tygodnie, ale będę brał jeszcze kolejne 5. Ogólnie w sumie 7 tygodni biorę. Jest to połączenie skuteczne, ale jak na razie mnie nie zaskoczyło. Jak już pisałem wcześniej, poprawa u mnie była albo po samej mirtazapinie albo tym połączeniu. Jako, że dobieranie leków to zazwyczaj metoda prób i błędów to biorę to dalej, a następnie przed pakowaniem się w neuroleptyki będę chciał jeszcze sprawdzić samą mirtazapinę (wyższe dawki+dłuższy czas). Sprawdzałem nowe leki do niedawna (wortioksetyna, agomelatyna) i wiem jak to się kończyło, wolę więc trzymać się tego co kiedyś zadziałało, niż błądzić z nowym lekami. U mnie tylko leczenie długoterminowe, a długoterminowe branie neuroleptyków mi się jakoś szczególnie nie uśmiecha.

Co do wagi to mi nie rośnie, ostatnio trochę się ruszałem (bo musiałem), apetyt mi się unormował, jem normalnie, metabolizm chyba na podobnym poziomie. Tak, że nie przybieram, udało mi się nawet zrzucić 1 kg ;) Ja nie biorę mianseryny tylko mirtazapinę.
miko84

przez Pablo5HT1 13 sty 2015, 19:21
miko84,
Taaa, neuroleptyki w dużych dawkach to będzie początek twojego końca " chłopcze".
Teraz mały przerywnik : http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15301922
Takze jeśli chodzi o agonistów 5HT2C to sie mylisz, i SSRI, jako, ze ich długotrwałe podawanie.... no, słuchaj " wujka"( to JA) będziesz wyprowadzony, słuchasz konowałów, a co oni kur... wiedza jak neurotycy cierpią,oni cie dopiero " wprowadzą", uuuhhhaaa, paroksetyna to przereklamowany ciężki szit,łączący w swojej budowie chemicznej dwa mniejsze szity citalopram i sertraline. Dlatego poszedłbym w fluvoksamine na twoim miejscu- stabilniejszy poziom serotoniny w hipokampie plus agonizm sigma za friko ( a to moze duzo dobrego dawać) lub anafranil - kierunek bardziej na receptory 5 HT2 z antagonizmami. Do tego dodajesz, małą dawkę kwetiapiny ( " kulesie" z sajko hospital mi mówią, ze teraz to modne) zamiast tej przereklamowanej mirtazapiny i jedziesz z tym kilka tygodni. Mozesz nic nie dodawac, mozesz np. małe dawki amitryptyliny dodać. Takze bezpośredni efekt SSRI na 2c a długotrwały to dwie bajki.

przez Ricah 13 sty 2015, 19:31
miko84, rozumie, ze dlugo juz borykasz sie z ta apatia. Ja mam za to pytanko, czy chodzisz na jakas psychoterapie? Albo czy ewentualnie masz juz jakas/kilka za soba? I czy jakies efekty byly - wlasnie pod wzgledem emocji czy uczuc.
Pytam, bo sam chodze na grupowa i jestem ciekaw, czy jest to cos w stanie wskorac w tej kwestii w ogole.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Sortuj wg