MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez lunatic 27 kwi 2014, 09:57
no to jak ktoś ma możliwość czekania tygodniami w takim stanie to mozna próbować, ja nie mam takiej opcji

przez khaleesi 27 kwi 2014, 13:26
Troszkę brakuje mi mianserynki. Taki dobry sen był po tym.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez margor26 28 kwi 2014, 08:07
lunatic, właśnie zauważyłam ze nie chce mi się aż tak spać jak na początku a jak zwiekszylam na 15mg to nie mogłam zasnąć. Trochę jak rano wstane jestem ospała ale szybko przechodzi. Pewnie lekarz zwiększy mi dawkę zaczął ostrożnie od 10mg bo bardzo reaguję na leki, pewnie się bał ze znów przylece do niego:) poza tym jest trochę lepiej ale to nie to jeszcze dalej mam ataki zastanawiam się nad paroksetyna kiedyś brałam i pomogło tylko te skutki uboczne...masakra może brana razem z miansa nie da skutków ubocznych? Zapytam o to lekarza.

-- 06 maja 2014, 08:59 --

Czy jest możliwe żeby mianseryna przestala działać pomimo zwiększenia dawki na 20mg. ? Kurcze juz nie wiem co robić raz jest gorzej raz lepiej. Chyba będę brać paroksetyne bo ten lerivon to kupa.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zigi7 08 maja 2014, 08:05
Czy z lerivonem mogę brać zioła, czy to raczej wyklucza branie ziołowych specyfików.
Mam głownie kłopoty ze snem, lęki w miarę opanowane choć czasami jest źle.
Czy to lek z grupy SSRI, uzależnia, czy łatwo odstawić?
Brałem parogen, trittico i mirtazapine, działały tak sobie, czułem się po nich źle i odstawiłem.
Niestety sen bardzo się pogorszył, jest tragicznie. Biorę tryptophan od zeszłego tygodnia ale na razie
nie działa. Co robić, iść po ten lerivon czy jeszcze przeczekać, choć czekam już 4 miesiące prawie i nic..

przez margor26 08 maja 2014, 12:36
zigi7 napisał(a):Czy z lerivonem mogę brać zioła, czy to raczej wyklucza branie ziołowych specyfików.
Brałem parogen, trittico i mirtazapine, działały tak sobie, czułem się po nich źle i odstawiłem.
Niestety sen bardzo się pogorszył, jest tragicznie. Biorę tryptophan od zeszłego tygodnia ale na razie
nie działa. Co robić, iść po ten lerivon czy jeszcze przeczekać, choć czekam już 4 miesiące prawie i nic..

lerivon fajnie usypia,wiec polecam ssri nie uzależniają odstawić też nie jest aż tak zle przez piersze tygodnie są objawy odstawienne ale mijają. Jeśli chodzi o ziołowe leki to np na mnie nie działają są za slabe. Mi jedynie pomagają ssri choć mam po nich skutki uboczne na początku dlatego sprobuje połączyć z lerivonem.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez zigi7 10 maja 2014, 09:48
A można łączyć lerivon z ziołami np. ashwagandhą?

przez margor26 12 maja 2014, 12:13
zigi7, nie wiem nawet nie znam takich zioł

-- 12 maja 2014, 12:14 --

wie ktos moze jak to jest z dawkowaniem mianseryny? Czy po zwiekszeniu dawki trzeba znow czekac te minimum 2 tyg?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez zigi7 12 maja 2014, 14:34
Ogólnie chyba dziś idę do lekarza po Lerivon, jak na Ciebie Margor26 działa ten lek, polecasz?
Jakie są plus i minusy w stosunku do innych psychotropów? Jak się czujesz po tym leku?
Przytyłaś, czy robisz jeszcze coś innego w walce z nerwicą poza farmakologią?
Pozdrawiam

przez margor26 13 maja 2014, 08:08
zigi7 napisał(a):Ogólnie chyba dziś idę do lekarza po Lerivon, jak na Ciebie Margor26 działa ten lek, polecasz?
Jakie są plus i minusy w stosunku do innych psychotropów? Jak się czujesz po tym leku?
Przytyłaś, czy robisz jeszcze coś innego w walce z nerwicą poza farmakologią?
Pozdrawiam

ogólnie to powiem ci ze nie jest zle pomógł mi trochę choć nie umiem w pelno ocenić jeszcze jego działania bo zwiekszalam dawki. Obecnie jestem na 30 od 5 dni i odczuwam właśnie gorsze samopoczucie może jest to związane ze zwiększeniem dawki. Ja oprócz leków chodzę na psychoterapie. Jeśli chodzi o plusy lerivonu to lepszy sen i mniejsze ataki nerwicy. Minusy to wolno się rozkręca i bol nog. Jest niby lepiej ale nie czuje się jeszcze normalnie. Spróbuj na każdego lek działa inaczej.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez swistak2112 13 maja 2014, 18:28
zigi7 napisał(a):Czy z lerivonem mogę brać zioła, czy to raczej wyklucza branie ziołowych specyfików.

Jeśłi jesteś wrażliwy(a) to spróbuj z samą mianseryną (Miansec 10 mg) pros o op. po 90 szt, taniej wychodzi. Ja biorę teraz 60 mg mianseryny, do tego Chlorprothixen i kwetiapinę. Mógłbym się obyć bez Chlorprothixenu, ale musze "oszczędzać" Ketilept, mnie nie przysługuje refundacja. Niestety, jak zasnąć nie mogę to...otwieram lodówkę, żarcia nie daje mi się pohamować.
:why:
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez margor26 13 maja 2014, 18:47
wie ktos moze jak to jest z dawkowaniem mianseryny? Czy po zwiekszeniu dawki trzeba znow czekac te minimum 2 tyg?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez zigi7 14 maja 2014, 07:59
Wczoraj już nie było tak dobrze, drugi dzień brania miansecu. Biorąc 10mg musiałem po pewnym czasie dojebać 10mg i połówkę tabletki ivomane dopiero wtedy zasnąłem. Dziś już nie biorę ivomane działa na mnie ale to lek nasenny więc duży syf. Dziś czuje się dobrze, wczoraj byłem zmulony ale dziś już jest ok, samopoczucie dobre. Zobaczymy co będzie dalej.

przez swistak2112 15 maja 2014, 17:00
zigi7 napisał(a):Wczoraj już nie było tak dobrze, drugi dzień brania miansecu. Biorąc 10mg musiałem po pewnym czasie dojebać 10mg i połówkę tabletki ivomane dopiero wtedy zasnąłem. Dziś już nie biorę ivomane działa na mnie ale to lek nasenny więc duży syf. Dziś czuje się dobrze, wczoraj byłem zmulony ale dziś już jest ok, samopoczucie dobre. Zobaczymy co będzie dalej.

Z czasem rozwija się tolerancja na działanie nasenne mianseyny i trzeba podwyższać dawki. Są osoby, kóre mianseyna "zamula" z rana, u mnie tego nie ma.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Po prostu maciek 15 maja 2014, 17:49
Ale mi Miansec dzisiaj dał...w pracu mało sprzed biurka nie spadłem. :evil:
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Sortuj wg