MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez Tańczący z lękami 26 sty 2014, 18:40
depresyjny, zawsze możesz dorzucić do pieca, albo zwiększyć miansę lub obniżyć franka :twisted:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depresyjny 26 sty 2014, 18:42
Ja zejdę z pół anafranilu. Nie wiem czy taka duża dawka jest potrzebna, a zawsze trochę zaoszczędzę na skutkach ubocznych. Pracowałem to potrzebowałem większej dawki, teraz nie koniecznie.
Zmniejszyc franka, dorzucic mianse to ciekawa opcja. Na razie zabrałem mianse, bo nie służy mi przy tej dawce anafranilu. Musze trochę wyluzowac.
depresyjny

przez Tańczący z lękami 26 sty 2014, 18:46
i polecam ruch (spacery, bieganie lub basen) - ja również od miesiąca nie pracuję, chciałem trochę odpocząć od 9 miesięcy nocek, więc wiem, że nadmiar wolnego również nie robi dobrze...

-- 26 sty 2014, 17:47 --

poza tym "taki mamy klimat" ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 26 sty 2014, 18:50
Dark Passenger, Myślałem pod kątem działania przeciwdepresyjnego. Owszem przy OCD klompiramina, paroksetyna ale też flwuoksamina mają niepodważalne pierwszeństwo. Jednak lecząc dużą depresję czy lęk (różne fobie, ale nie nerwicę natręctw) lepiej zacząć od wenlafaksyny niż klompiraminy, właśnie ze względu na selektywność, a tym samym mniejszą ilość uboków.

-- 26 sty 2014, 18:53 --

Tańczący z lękami napisał(a):depresyjny, a nie brałeś stabilizatorów, np. karbamazepina, lamotrygina, kwas walproinowy, lit?

No właśnie. Napisałeś o agresji, konfliktowości. Może warto spróbować tej grupy leków. Np. karbamazepiny, ewentualnie kwasu walproinowego? Nie polecałbym lamotryginy na początek.

-- 26 sty 2014, 18:55 --

depresyjny napisał(a):Sory zapomniałem depakine, karmabazepine . Te oba leki brałem solo. W pewnym aspekcie sobie chwaliłem, ale czegoś brakowało co popchało do escitalopramu, może zamułke dawały. Nie wiem czy to istotne, ale jeden dzień pamiętam był bardzo kolorowy, piękny na którymś z tych leków. Pamiętam go do dziś, ale później już zamułka.
Brałem te leki jako okres przejściowy między epizodem z neuroleptykami a escitalopramem. Escitalopram to był pierwszy lek u mojego teraźniejszego lekarza, który leczy mnie ponad 2 lata. Popiół a hipokamp został już odbudowany;)

Możesz połączyć stosowanie karbamazepiny/kw.walproinowego z klomipraminą i mianseryną. Pytanie jaki objaw teraz Ci najbardziej doskwiera? Złość, agresja czy lęk, niepokój?
pregabalina, wenlafaksyna

przez depresyjny 26 sty 2014, 19:08
Troche mózg mam zmulony, chyba mało ogarniam, z tego wszystkiego może wynikac drętwośc społeczna. No ale cukierków nie łykam. Może takie leki jak sulpiryd, w tą stronę. Przydało by się może coś na wyostrzenie tej percepcji, o ile wyostrzona percepcja nie równa się lęki.
Ostatnio edytowano 26 sty 2014, 19:09 przez depresyjny, łącznie edytowano 1 raz
depresyjny

przez uzytkownik 26 sty 2014, 19:09
Sulpiryd brałem (100 mg). Nic nie dał.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez depresyjny 26 sty 2014, 19:10
Za to bierzesz trazadon, ja bym po nim nie wiedział jak się nazywam ;)

Denerwuje mnie że anafranil blokuje dopamine. Żadna skrajnośc nie jest dobra. Co z tego że doładuje seretoninę, jak zablokuje dopamine.

-- 26 sty 2014, 20:05 --

Narazie ustawiam anafranil 1,5 wieczór 1 rano , Mianseryne sobie daruje.
depresyjny

przez miko84 27 sty 2014, 11:52
Tańczący z lękami właśnie, "taki mamy klimat", albo "woda ma to do siebie, że spływa" lub "polski lotnik jest taki, że nawet poleci na drzwiach od stodoły" - ach ci zabawni politycy 8)
miko84

przez Tańczący z lękami 27 sty 2014, 15:34
jak żyć, Panie miko84? :D ...w takim kraju, z takim klimatem z takimi politykami i z taka chorobą :lol:

przez miko84 27 sty 2014, 15:45
Jak żyć? Krótko :mrgreen: Nie obciążając za bardzo naszej służby zdrowia :) Mam nawet hasło dla polityków: "rodaku, swoim zejściem efektywnie przyczynisz się do odbudowy siły naszej służby zdrowia!"
miko84

przez Marian_Paździoch 29 sty 2014, 20:47
Ja pier*ole, ale mam zjazd. Z dnia na dzień odstawiłem 60mg mianseryny, mam takie irracjonalne lęki trwające kilka sekund, coś w rodzaju brain zaps... Jakiś koszmar.
Marian_Paździoch

przez Popiół 30 sty 2014, 09:10
Też zauważyłem nasilenie lęków jak mi się miansa skończyła, chociaż nigdy przeciwlękowo dobrze nie działała.
Popiół

przez miko84 30 sty 2014, 10:09
Wszystkie SSRI mogą nasilać lęk przez aktywację receptorów 5-HT2c a mianseryna może temu przeciwdziałać bo jest antagonistą tych receptorów.
miko84

przez Popiół 30 sty 2014, 12:52
Wiem, tylko że ja brałem samą mianse.
Popiół

Sortuj wg