PERAZYNA (Peragal,Perazin,Pernazinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
27
63%

Nie
8
19%

Zaszkodziła
8
19%

Liczba głosów : 43

Re: Pernazyna

przez Pstryk 23 kwi 2010, 10:28
Zenonek, a fiesz może, czy ten lek uzależnia :?: :?: :?:

Mi ten lek na zasypianie bynajmniej nie pomaga - dano mi na to hydro i tez nie bardzo pomaga wiec nie śpię lub śpię krótko ale mimo wszystko nie czuję się skrajnie wyczerpanaXD
Pstryk

przez Zenonek 23 kwi 2010, 10:41
No to tak- moja pani psychol (naprawde dobry psychiatra - to juz wiem na stowe- teraz sprawdzam jakim jest terapeuta) powiedziala, ze ten lek nie uzaleznia i jest malo toksyczny.

Pelne jego dzialanie ma nastapic po ok. 30 dniach regularnego zazywania ( bardzo dobry sen plus pomoc przy lekkim PTSD). Uczciwie powiedziala, ze jak przy kazdym tego typu leku moze byc cos nie tak, ale u mnie nic niepokojacego nie wystapilo.

Zreszta dawki rzedu 25-75 mg tego leku- to naprawde malo, nie ma czego sie bac.

Co do Hydro - to na maksa lajtowy lek- tego to juz w ogole nie ma co sie bac.

Dodatkowo dziala on przeciwalergicznie i przeciwswiadowa.

Na sen musisz lyknac z 15 ml= 30 mg. Polecam syrop - ja to kupuje bez recepty^^.

[Dodane po edycji:]

Zaleta hydro jest tez to, ze nie uzaleznia.

przez klaudunia 23 kwi 2010, 14:30
ja biore 150 mg dziennie to duzo?
chodze do psychiatry co srode mam zwiekszana dawke tego leku pewnie w srode znow bedzie wiecej
lub pojde do szpitala lekarka uważa ze powinny mi po niej juz przejsc urojenia ale nic sie nie zmieniło

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 23 kwi 2010, 14:33
klaudunia, jakiego rodzaju urojenia masz?na mnie pernazyna działala fatalnie-czułam sie po niej jak bym była na trippie.
Shadowmere

przez Pstryk 25 kwi 2010, 20:45
ja się czuję jak szczątki człowieka - już się powoli nie poznaję w lustrze... pernazyna :?: idę jutro do psychiatry albo mi to zmieni albo sama to odstawię
Pstryk

przez Zenonek 25 kwi 2010, 20:51
Pstryk napisał(a):ja się czuję jak szczątki człowieka - już się powoli nie poznaję w lustrze... pernazyna :?: idę jutro do psychiatry albo mi to zmieni albo sama to odstawię

A co bierzesz oprocz Pernazinum ? I na co sie leczysz ?

Moze Sulpiryd zaproponuj ?

przez Shadowmere 26 kwi 2010, 14:26
przepraszam,ja nie bralam pernazinum tylko promazinum.i szczerze,mialam po tym trip.Hania w kwaśnej krainie..odjazd.Zenonek a Ty co łykasz?
Shadowmere

przez Zenonek 26 kwi 2010, 14:33
Shadowmere napisał(a):przepraszam,ja nie bralam pernazinum tylko promazinum.i szczerze,mialam po tym trip.Hania w kwaśnej krainie..odjazd.Zenonek a Ty co łykasz?

Ja asentre 50 mg i na noc 25-50mg pernazyna i jest git. Lykam od 3 tygow.

przez Shadowmere 26 kwi 2010, 14:36
a cos wczesniej btales?
Shadowmere

przez Zenonek 26 kwi 2010, 15:11
Shadowmere napisał(a):a cos wczesniej btales?

Nigdy nic. Mam PTSD lekkie i wynikajaca z tego umiarkowana depresje czysto reaktywna - po prostu ciezko mi sie z czyms pogodzic^^.

przez Shadowmere 26 kwi 2010, 16:17
bardzo sie interesujesz lekami.Skąd to..?
Shadowmere

przez blackk 27 kwi 2010, 22:33
Ja zażyłem perazil 0.1... Po pierwszych chwilach miałem lekką euforię... Później przy przełykaniu śliny dziwne uczucie w szczęce poszedłem spać. Rano o 6:00 mama mnie budzi że mam iść do szkoły wstałem i czułem się fatalnie, spięte mięśnie, brak popędu seksualnego, sucho w gębie i gorzki smak, później napadu lęku doznałem to miałem paraliż jak sam skurw**yn, zamuła totalna, na nic nie mam ochoty, łażenie po domu bez celu... Jutro idę do poradni się dowiedzieć co to za gówno!!

przez Pstryk 29 kwi 2010, 09:08
odstawiam prenazyne... mnóstwo skutków ubocznych i gorsze samopoczucie i zero reakcji na stany psychotyczne tego leku... Sulpiryd owszem brałam kiedyś i pomógł ale obecnie mam innego rodzaju problem - chodzi głównie o psychozę dość ostrą w moim wykonaniu - ze stanami psychotycznymi, omamami słuchowymi i wzrokowymi, DD, dziurami w pamięci, samookaleczaniem i zaburzeniami osobowości.... nie fiem czy znajdzie się mieszanka, która to wszystko ogranie :cry: priorytet dla mnie to powstrzymanie stanów psychotycznych, wówczas mam zaniki pamięci i się uszkadzam oraz miewam wtedy pęd do zabicia się... cóż biegam do psychiatry...
Pstryk

przez Zenonek 29 kwi 2010, 13:46
Shadowmere napisał(a):bardzo sie interesujesz lekami.Skąd to..?

Zainteresowanie lekami przyszlo w czasie kiedy po pewnym zdarzeniu ciezko mi sie bylo/jest pogodzic z czyms (czyli najczestsza depresja jaka wystepuje w przyrodzie, zwlaszcza u mezczyzn - czyli reaktywna np po utracie reputacji, dobrej pracy, kupy $$, firmy itp itd).

Kupilem podreczniki do psychiatrii i leksykony z lekami i studiuje je. Zwlaszcza antydepresanty.

Mam nadzieje, ze w koncu zrobia antydepresanty poprawiajace nastroj jak dobre "kreska".

Sortuj wg