ROPINIROL (Adartrel, Aparxon PR, Ceuronex, Requip)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez Lord Kapucyn 17 sty 2013, 02:03
Agonista receptorów dopaminergicznych D2, D3 i D4. Stosowany w chorobie Parkinsona, zespole niespokojnych nóg i przy łagodzeniu dysfunkcji seksualnych spowodowanych przyjmowaniem SSRI (PSSD).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Tańczący z lękami 04 sie 2014, 18:25
czy ktoś próbował tego cudeńka pod kątem psychofizycznego napięcia, zespołu niespokojnych nóg i zechciałby się podzielić wrażeniami?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 05 sie 2014, 07:46
Ja brałem, fajnie wycisza i ma pewne działanie przeciwlękowe.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 05 sie 2014, 12:35
ja też brałem . Fajny lek .Zapewne jak napisał Miko , lek wycisza,,, i potęguje libido .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Popiół 05 sie 2014, 16:01
Pytanie czy na dłuższą metę, ten lek nie zrobi więcej szkody niż pożytku.
Popiół

przez warrior11 05 sie 2014, 16:13
Popiół,
A znasz jakiś lek psychotropowy,który na dłuższą metę nie zrobi więcej szkody niż pożytku?
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez Popiół 05 sie 2014, 17:01
Nie wiem, wszystkie leki mogą w jakiś sposób zaszkodzić, tylko czy długoterminowe stosowanie agonistów dopaminy będzie opłacalne, dopamina to ważny neuroprzekaźnik, wystarczy spojrzeć na chorobę parkinsona, czy ludzi na wysokich dawkach neuroleptyków.
Popiół

przez Tańczący z lękami 06 sie 2014, 12:01
no właśnie w opisie tego leku zauważyłem, że często powoduje uspokojenie, senność i spadki ciśnienia a zarazem lepszy nastrój i skłonność do ryzyka (czego mi ostatnio brakuje). To dlaczego sertralina ludzi pobudza bardziej niż esci czy paro? W końcu paro daje po noradrenalinie. Neurosy z kolei powodują akatyzję czyli pobudzenie a działają przeciwnie do dopaminy. Tak wiem- indywidualne predyspozycje. Ja myślałem, że ludzi więcej dzieli niż łączy. Przecież 100% pije wodę, je, śpi, wszyscy potrzebujemy białka, węgli i tłuszczów. Kuźwa jesteśmy tacy sami chemicznie więc określony neuroprzekaźnik powinien na nas działać co najmniej podobnie. Mam problemy ze snem więc lekiem ostatnim powinna być dla mnie sertralina, ale na citalu te problemy były takie same, jak nie większe. Neurolepy świetne na sen? Depas właśnie dostał po nich akatyzji i...pewnie nie przespał nocki. Kilka dni temu przywalilem 25kwety i nie mogłem zasnąć i włączyły mi się wkurwy więc dopiero 5mg miansy uśpiło mnie jak należy. Ja tego wszystkiego ku.wa nie ogarniam :blabla:
Ponawiam pytanie Popiół, , czy przewlekłe branie tego leku wywołuje jakąś tolerkę czy nie?
miko84, Kalebx3, skoro fajny lek, dlaczego go nie bierzecie?

przez miko84 06 sie 2014, 12:22
U mnie nie działał na depresję, na jej centrum, nie poprawiał wyraźnie nastroju ani nie leczył anhedonii. Niestety lek który zadziałał u mnie na to najlepiej (mirtazapina) później już nie chciał działać. Najlepiej nie znaczy też idealnie, ale i tak mirtazapina to lek który najmocniej mi poprawił nastrój oraz zadziałał na anhedonię. Niestety później robiłem dwa podejścia do tego leku (po 9 i 10 tygodni) i działania nie było. Niezła kicha.

Co do agonistów to brałem je prawie rok, nie zauważyłem żadnej tolerki. Nie uważam by branie tych leków było groźne bo bierze je masa osób na zespół niespokojnych nóg. Te leki są bardzo łagodne wg. mnie. Trzeba też pamiętać, że agonista dopaminy będzie agonizował autoreceptory a to może odciąć uwalnianie naturalnej dopaminy i chyba z tego co czytałem także noradrenalinę może zmniejszać, więc nie wiadomo do końca z czego jest to uspokojenie.
miko84

przez Tańczący z lękami 06 sie 2014, 12:31
miko84, bo to wszystko jest nieźle popie.dolone. Jeśli wypijesz litr wódki to nie ma bata czy wypijesz go pierwszy czy 100 raz i tak Cię sponiewiera. Jak jesteś głodny i nie jadłeś od załóżmy 10 dni to czy lubisz chleb czy nie to się nim najesz choćbyś jadł go po raz tysięczny. A leki? Leki grają z nami w berka...
Skoro mirta działała na Ciebie najlepiej to wróć do niej mimo wszystko, chyba, że testujesz inne cukierki

przez miko84 06 sie 2014, 12:50
Aktualnie biorę od 3 dni wortioksetynę (zrobiłem niepotrzebnie przerwę) i spróbuję ją pobrać przez około 6-8 tygodni. Jeśli nie będzie efektu to wrócę do mirtazapiny, może by w końcu kiedyś zaskoczyła znowu :/
miko84

przez Kalebx3 06 sie 2014, 12:50
Ponawiam pytanie Popiół, , czy przewlekłe branie tego leku wywołuje jakąś tolerkę czy nie?
miko84, Kalebx3, skoro fajny lek, dlaczego go nie bierzecie?

biorę innego Agonistę Dopaminy -Pranoran . Według mnie działa od pierwszej tabletki i nie trzeba czekać 2 tygodni ( jak w przypadku Ropinirolu ) na to by się rozkręcił . Pod pewnymi względami Ropinirol może i jest lepszy , ale mam po nim fazę ,że nie smakuje mi kawa i dlatego nie biorę . Poza tym Ropinirolu brałem 0,25 mg dziennie i nawet taka dawka na mnie świetnie dzialała . Pranoran też ma niską tolerancję , bo starczała mi przez trzy lata ( nie codziennie brałem ) 1/4 tabletki , teraz biorę połowke i tez nie codziennie . Inna sprawa to obydwa leki są trudne do zdobycia i żaden pierwszy lepszy psychiatra Ci ich nie przepisze na depresję czy cos podobnego .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez wisnia80 06 sie 2014, 14:55
W ulotce w tym leku piszą aby uważać przy wzmożonym libido. Nie dla mnie ten lek. :mrgreen:

przez Popiół 06 sie 2014, 17:46
wisnia80, a mi by to właśnie pasowało, bo przez depresje i ssri, straciłem całkowicie zainteresowanie tymi sprawami.

miko84, właśnie o to mi chodzi, czy stosowanie agonistów dopaminy na dłuższą metę, nie przyblokuje naturalnego agonisty i jak sprawa będzie wyglądać po odstawieniu leku.
Popiół

Sortuj wg