KWAS WALPROINOWY/WAL.SODU(Depakine,Depakine Chrono,Convulex)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
29
56%

Nie
9
17%

Zaszkodził
14
27%

Liczba głosów : 52

przez Conessa 12 mar 2015, 00:20
czary mary :)
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez linka 17 mar 2015, 19:44
Czy ktoś z was słyszał o użyciu kwasu walproinowego w terapii leczenia uzależnień?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez slow_down 17 mar 2015, 22:58
Używa się go (tak jak i karbamazepiny) w trakcie odwyku od benzodiazepin. M.in. po to, by odstawienie benzo nie powodowało ataków padaczkowych.
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Conessa 06 kwi 2015, 19:27
Cofam to co pisałam kiedyś o convulexie, że nie tyję. Może i nie tyję jakoś mocno, ale na pewno puchnę, mimo treningów, a najgorzej dzieje się z żołądkiem. Mam wrażenie, że tam wszystko się zatrzymuję i niedługo pęknę, to na pewno normalne nie jest. Kuzwa.... nie mogę już tego znieść.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez laden 26 kwi 2015, 05:59
Bardzo dobry lek. Wyciagnal mnie z duzego dolka. Jako stabilizator sprawuje sie swietnie.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

przez sulpiryd34 01 maja 2015, 22:05
Ja zajadam się convulexem w ilości 2x500 mg i nic kompletnie nie czuje.

przez joaszka 19 cze 2015, 00:28
W końcu znalazłam ten temat.
Dziś lekarz zapisał mi depakinę. Strasznie się boję, ze mnie zmuli. Podejrzewają u mnie Chad. W końcu czuję się super i mogę jako tako działać, a oni chcą mnie wyciszyć.
joaszka

przez omakk 19 cze 2015, 10:29
Mam zapisany Convulex ale go nie przyjmuję, odstawiłem. Łykałem go przez jakiś czas i jedyne co odczułem to zamulenie, zbyt mocne wyciszenie, byłem jak zombie. Poza tym zaczął mnie często boleć brzuch oraz miałem wrażenie, że drżenia mego ciała się zwiększyły. Inny lek, który przyjmuję w wystarczającym stopniu mi pomaga więc nie widzę sensu brania jeszcze tego specyfiku. Wystarczy spojrzeć na listę skutków ubocznych po tym leku, zalecam go brać tylko w ostateczności.
omakk

przez laden 19 cze 2015, 10:36
joaszy, Jak nie sprobujesz to sie nie przekonasz. Jak cos bedzie nie halo to zawsze mozesz odstawic.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Alpragen - doraźnie

przez Kalebx3 19 cze 2015, 13:08
Wystarczy spojrzeć na listę skutków ubocznych po tym leku, zalecam go brać tylko w ostateczności.

trudno w to uwierzyć , ale w marcu tego roku ,od tak bo nie mogłem zasnąć, wziąłem 150 mg Convulexu .
Rano tak mnie napieeeeerdalała wątroba ,że schylic sie nie mogłem .Myślałem ,że to przejdzie na drugi dzień . Ale gdzie tam . Męczyłem sie z tym bólem około miesiąca . Powiedziałem sobie wtedy,że juz nigdy tej trutki nie wezmę, a cały domowy zapas wywaliłem profilaktycznie do kosza .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ZOK57 21 cze 2015, 07:28
Biorę depakinkę chrono 6 lat , bardzo dobry stabilizator nastroju , troszkę skutków ubocznych ale więcej plusów niż minusów:).
ZOK57

przez joaszka 21 cze 2015, 17:15
laden napisał(a):joaszy, Jak nie sprobujesz to sie nie przekonasz. Jak cos bedzie nie halo to zawsze mozesz odstawic.

To prawda. Po sesji, na początku lipca chyba zacznę.
Inną rzecz, że chciałam z powrotem spróbować zrobić prawo jazdy, a coś mi się nie widzi, żebym jakkolwiek miała po tym szicie prowadzić... W listopadzie zeszłego roku poszlam na egzamin na lorazepamie i nie wiedziałam co się dzieje. Wtedy porzuciłam pomysł o zdawaniu. Potem miałam depresję. Teraz wyszlam z dołka i chce zacząć praeko jeszcze raz... A ten lek to zwykly zamulacz... Ech. No nic. Najwyżej odstawię.
joaszka

przez Siarlek 03 lip 2015, 18:06
Mam takie pytanko bo narazie brałem SSRI, i wieddziałem, potocznie mówiąc z czym to się je, a raczej łyka ;). Ostatnio byłem u mojej psychiatry i jej powiedziałem, że mam takie głośne myśli na paro i wahania nastroju i, że czasami mam potrzebe gadania i wtedy gadam sam do siebie np. przez 10 minut albo 20 a czasami 30;) No ona się trochę przestraszyła i mi powiedziała, że mam łykać Depakine. Co o tym myślicie. Boję się tego leku bo wiadomo SSRI to rozpoierdalałem, żaden mnie nie mógł zaskoczyć. A tu mnie trochę te opinie przerażają. Ból wątroby przez miesiąc ;) Ja bym łykał depakina chrono 500. Czy ktoś mógł by to porównać z antydepresantami, czy skutki uboczne gorsze czy lepsze i w ogóle. A i oczywiście wiem wszystko zależy od organizmu ;)
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez laden 04 lip 2015, 08:27
Siarlek, Ja tam nie uswiadczylem zadnych skutkow ubocznych po depakinie.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Alpragen - doraźnie

Sortuj wg