METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Kalebx3 29 lip 2014, 19:36
To wenla nie działa tak samo?

w teorii ( na której nie znam się za bardzo ) wszystkie leki z tym swoim wyłapywaniem przez receptory itd do siebie podobne ,,,, ale wez metylo , a innym razem weż wenlę toooo zobaczysz róznicę aż Ci paczałki z oczu zlecą ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Lord Kapucyn 29 lip 2014, 19:59
"Przypuszcza się, że metylofenidat hamuje zwrotny wychwyt noradrenaliny i dopaminy przez neurony presynaptyczne oraz zwiększa uwalnianie tych monoamin do przestrzeni pozaneuronalnej"

Kokaina też jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny(a uściślając to SNDRI), a porównywać wenlę do kokainy to jak porównywać niebieski długopis do różowego słonia.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez wisnia80 29 lip 2014, 20:35
Kalebx3 napisał(a):

w teorii ( na której nie znam się za bardzo ) wszystkie leki z tym swoim wyłapywaniem przez receptory itd do siebie podobne ,,,, ale wez metylo , a innym razem weż wenlę toooo zobaczysz róznicę aż Ci paczałki z oczu zlecą ;)

Ja mam podejrzenie o bycie ADHD.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 29 lip 2014, 21:31
tez mam takie podejrzenia z 10 roznych chorob psychicznych mozna przypiac pod moje objawy ja mam stwierdzona fobie a podejrzewam ZOK ADHD zaburzenia osobowosci i najgorsze straszne skapstwo i przeliczanie pieniedzy ktore nie wiem do czego zaliczyc a najlepsze jest to ze spozyciu amfetaminy wszystkie objawy znikaja i czuje sie w 140 % nie wiem czy amfetamina dziala tak na wiekszac ludzi dziala czy jestem jakims wyjatkiem

przez Kalebx3 29 lip 2014, 23:36
a najlepsze jest to ze spozyciu amfetaminy wszystkie objawy znikaja i czuje sie w 140 % nie wiem czy amfetamina dziala tak na wiekszac ludzi dziala czy jestem jakims wyjatkiem

-nie jesteś wyjątkiem Dark K.
Tak samo jak z amfą , jest z wódą . Stajesz się debilnie rozrzutny , i jesteś zdolny przechulać z kompanami w trzy dni całą wypłatę . Lepiej się nie lecz amfą z ulicy , bo zimą będziesz w trampkach chodzić . ;)
Już lepiej bierz metylo , nie zdurniejesz po nim do końca ,,, a jak Ci pisałem juz to pamietaj,że dobre leki nie chodzą po 3,20 zł. ;)

przez xanonymous 30 lip 2014, 03:05
ADHD może pojawić się w dorosłości a być nie obecne w dzieciństwie i wieku nastoletnim? Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale na wiki pisało chyba że jeśli ktos ma miećstwierdzone adhd w wiku dorosłym to i musiał je miećwcześniej jako dziecko/nastolatek.

przez wisnia80 30 lip 2014, 05:16
xanonymous napisał(a):ADHD może pojawić się w dorosłości a być nie obecne w dzieciństwie i wieku nastoletnim? Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale na wiki pisało chyba że jeśli ktos ma miećstwierdzone adhd w wiku dorosłym to i musiał je miećwcześniej jako dziecko/nastolatek.

aha, tyle że jak ja byłem nastolatkiem, to o tym że jest coś takiego nikt jeszcze nie słyszał.

przez Kalebx3 30 lip 2014, 12:49
ADHD może pojawić się w dorosłości a być nie obecne w dzieciństwie i wieku nastoletnim? Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale na wiki pisało chyba że jeśli ktos ma miećstwierdzone adhd w wiku dorosłym to i musiał je miećwcześniej jako dziecko/nastolatek.

---a po co Ci te rozkminy ? Miał , nie miał , dziecko , dorosły . Książke piszesz na temat rozwoju ADHD ?
Albo sie leczysz , albo teoretyzujesz i szukasz dziury w całym .
Kiedys nie było takich terminów jak ADHD , mówiło się głąb , robaki w dupie , żywe srebro ,etc . Potem lekarze, naukowcy stwierdzili ,że co niektórzy ludzie ( mniejsi i więksi ) mają podobne do siebie problemy , borące się z nieodpowiedniego wykształcenia ośrodków hamujących w przednim płacie czolowym mózgu . Resztę doczytaj w internecie .

przez Patryk29 31 lip 2014, 17:10
Najwieksz roznica pomiedzy dzialaniem metylofenidatu a wenlafaksyny jest taki ze metylofenidat powoduje wyrzut neuroprzekaznikow dopaminy i noradrenaliny i wylapuje je z powrotem do komorki mozgowej, wenlafaksyna tego nie robi ona tylko wylapuje dany neuroprzekaznik, wenlafaksyna nie jest stymulantem ale specyficznym lekiem :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 31 lip 2014, 19:21
Patryk ,a jakby tak połączył ów wyrzut z tym wyłapywaniem to pewnie depresja nie miala by żadnych szans .
W każdym bądż razie wkrótce będę testował ten MIX i mam nadzieję ,że będzie pozytywnie ciekawy .

przez Ferdynand k 31 lip 2014, 19:25
Patryk29, metylo blokuje właśnie wychwyt zwrotny
by dopaminy i noradrenaliny było w przestrzeni synaptycznej dużo
wenlafaksyna tak samo tylko na serotoninę i noradrenalinę w dużych dawkach trochę na dopaminę też

-- 31 lip 2014, 19:26 --

Kalebx3, wenla + metylo? :twisted: :yeah:
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 31 lip 2014, 19:38
Kalebx3, wenla + metylo?

dokoladnie .
Aktualnie biorę po 13 letniej przerwie niskie dawki Wenli -20mg. Działanie jaknajbardziej pozytywne,,,chociaż brakuje tego czegoś , tego energetycznego , jasnego wyciszenia ( spokoju umysłu ) , które daje tylko metylo .
Więc nie ma co sie więcej zastanawiać . We wrześniu jadę do Francji zbierać winogrona i chyba ten mix na tamten czas będzie najodpowiedniejszy . Po Wenli wstaję bardzo wcześnie z rana i nie potrzeba mi więcej snu niz 5 godzin . Taki rytm będzie mi tam pasował ,.,, ( noi na jedzeniu zaoszczędzę ( na wenli ), chociaż bagietki w Cerfurze najtańsze po 58 centów :lol:

przez lunatic 31 lip 2014, 21:55
tez mialem łatwe i wczesne wstawanie po wenli, chyba za to odpowiada dzialanie noradrenalinowe bo po moklobemidzie było podobnie, ale to wszystko i tak jest chwilowe i nie trwa ciągle

-- 31 lip 2014, 20:56 --

chociaz jakie ma dzialanie noradrenalinowe 20mg, to tak jakbym sobie wzial 1-2 mg paro

przez Kalebx3 31 lip 2014, 23:03
chociaz jakie ma dzialanie noradrenalinowe 20mg, to tak jakbym sobie wzial 1-2 mg paro

już większej bzdury nie mogłeś wyssać prosto z kciuka .

Sortuj wg