FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
120
61%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 198

przez Popiół 08 sty 2014, 00:58
Faflikowa, Ta senność i zmęczenie w ciągu dnia to prawdopodobnie zasługa motoklopramidu. Spróbuj go odstawić i zobacz czy zmęczenie się zmniejszy, zresztą tego leku nie powinno się stosować dłużej jak 10 tyg, ze względu na niebezpieczne skutki uboczne, dodatkowo kwetiapina ma silne działanie nasenne, stąd pewnie śpisz po 14 h.
Popiół

przez norma_baker 08 sty 2014, 07:07
Faflikowa, a ile bierzesz kwetaplexu na sen?? co do fluxemedu najlepiej jeśli sobie go rozłożysz, tzn. 20 rano i 40 w południe, jeśli uważasz, że działa na Ciebie pobudzająco. w przeciwnym razie zostawiłabym całą 60tkę na rano, bo podobnie jak Popiół, bardziej obwiniam kwetaplex czy metoklopramid za Twoją senność.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Faflikowa 08 sty 2014, 10:35
norma_baker napisał(a):Faflikowa, a ile bierzesz kwetaplexu na sen?? co do fluxemedu najlepiej jeśli sobie go rozłożysz, tzn. 20 rano i 40 w południe, jeśli uważasz, że działa na Ciebie pobudzająco. w przeciwnym razie zostawiłabym całą 60tkę na rano, bo podobnie jak Popiół, bardziej obwiniam kwetaplex czy metoklopramid za Twoją senność.

kwetaplex 25mg, jedna tabletka mi starcza żeby odpłynąć
spróbuje odstawić metoclopramid, po tygodniu już powinien być jakiś efekt?

bez kwetaplexu nie zasnę, męczę się do 3-5 rano :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez norma_baker 08 sty 2014, 12:30
jeśli masz mdłości, odstawienie meto może być kiepskim pomysłem. senność moim zdaniem spowodowana jest niską dawką kwetiapiny. zazwyczaj takie dawki [do 100mg] silnie sedują nie tylko po przyjęciu leku, ale i na następny dzień.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Faflikowa 08 sty 2014, 19:40
norma_baker napisał(a):jeśli masz mdłości, odstawienie meto może być kiepskim pomysłem..

już w sumie nie mam
biorę bo mi psychiatra mówiła że mam brać ale dwa razy zapomniałam tego łyknąć i nie widziałam róznicy

norma_baker napisał(a): senność moim zdaniem spowodowana jest niską dawką kwetiapiny. zazwyczaj takie dawki [do 100mg] silnie sedują nie tylko po przyjęciu leku, ale i na następny dzień.

też mi się wydaje że rano jestem zamulona kwetapiną

ale ziewanie popołudniowe wyraźnie zaczyna się 1-2 godziny po zażyciu fluxemedu chyba że łyknę go wieczorem to wtedy mnie tak nie usypia
generalnie od 16-17 wchodzę na wyższe obroty tylko wolałabym być tak zywa rano a nie jak już się trzeba wyciszać

przez maciekpoznan 08 sty 2014, 20:04
Szymek uboki były konkretne, najpierw brałem 20mg,a potem zwiększałem do 40 , zarówno przy zwiększeniu jak i na początku było pocenie, mdłości , ogólnie full wypas łącznie z myślami samobójczymi :( ALe przetrwałem i teraz jest już w miarę ok :)

przez Faflikowa 08 sty 2014, 20:37
maciekpoznan napisał(a):Szymek uboki były konkretne, najpierw brałem 20mg,a potem zwiększałem do 40 , zarówno przy zwiększeniu jak i na początku było pocenie, mdłości , ogólnie full wypas łącznie z myślami samobójczymi :( ALe przetrwałem i teraz jest już w miarę ok :)

pocę się jak mysz przy jakimkolwiek wisiłku i poddenerwowaniu
albo jak zjem coś bardzo ciepłego szybko
momentalnie mam mokrą całą głowę :roll:

myśli samobójczych brak ale pewnie dlatego że ja się śmierci boję panicznie, nawet myśleć o smierci nie lubię bo mnie ogrania panika

maciekpoznan napisał(a):ALe przetrwałem i teraz jest już w miarę ok :)

o po ilu tygodniach zaczęło być lepiej ?

przez mio85 08 sty 2014, 21:40
a co sadzicie o poczatkowych dawkach seronilu? sam to przerabialem kilka razy ale nie mam zdania na dzien dzisiejszy - po ostatnim epizodzie i i udanmy wyleczeniu bylem zdania, że nie warto czekac i wprowadzac jakies poczatkowe nizsze dawki, bo to tylko przedluza proces leczenia, a efekty uboczne i tak sa....teraz jednak wszedlem od razu na 40 mg i zastanawiam sie jednak czy to przypadkiem nie moze byc szok dla organizmu? Co o tym myslicie? Jest teraz sens zmniejszania do 20/ 30 mg?

przez maciekpoznan 09 sty 2014, 20:53
Fafikowa

Zaczęło być lepiej nie wiem nawet dokładnie, bo po np. miesiącu było już lepiej po 2 dni, a potem totalny zjazd, odczuwałem nawet już nie raz totalną rezygnację, nie czułem jakiejkolwiek poprawy. Tak naprawdę po 2-3 miesiącach mogę powiedzieć, że lek się wkręcił na poważnie.

przez Faflikowa 10 sty 2014, 12:04
maciekpoznan napisał(a):Fafikowa

Zaczęło być lepiej nie wiem nawet dokładnie, bo po np. miesiącu było już lepiej po 2 dni, a potem totalny zjazd, odczuwałem nawet już nie raz totalną rezygnację,

to tak jak u mnie
jak wydaje mi sie ze jest lepiej to wpadam w dołek
odstawiłam metoclopra cos tam i dalej ziewam w dzień ale rano juz nie jestem zwłoki
dwa dni pod rząd udało mi sie wstać o 7 rano, az wstyd sie przyznac kiedy ostatnio tak wczesnie wstałam

przez maciekpoznan 10 sty 2014, 15:00
Musisz być cierpliwa, bierzesz lek, dobry lek, który po porostu działa z duuużym opóźnieniem :)

przez marinka-21 11 sty 2014, 14:30
Witam czy ktos z Was przechodzil z fluoksetyny na sertraline?

-- 11 sty 2014, 13:52 --

Witam czy ktos z Was przechodzil z fluoksetyny na sertraline?

przez Dark Knight 11 sty 2014, 18:51
jak jest z ta aktywizacja na tym leku sprawdza się u każdego czy może też przymulić jak inne SSRI

przez lunatic 11 sty 2014, 20:57
Dark Knight napisał(a):jak jest z ta aktywizacja na tym leku sprawdza się u każdego czy może też przymulić jak inne SSRI

o to samo chciałem zapytać

Sortuj wg