FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Lord Kapucyn 25 mar 2013, 09:45
Ja przechodziłem na odwrót- z fluoksetny na escitalopram. Zgadzam się- esci za bardzo uspokaja. Fluoksetyna jest zrównoważona- delikatnie aktywizuje, czuć przypływ energii, ale nie nakręca do przesadnej kur.wicy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez devnull 25 mar 2013, 21:34
Dark Passenger napisał(a):Ja przechodziłem na odwrót- z fluoksetny na escitalopram. Zgadzam się- esci za bardzo uspokaja. Fluoksetyna jest zrównoważona- delikatnie aktywizuje, czuć przypływ energii, ale nie nakręca do przesadnej kur.wicy.

a co się dzieje z tłumieniem negatywnych emocji ?
bo po escitalopramie stłumione emocje powodują efekt anhedonii i abulii, jak to jest z fluo ?
czy ta aktywizacja wiąże się z tym że niepowodzenie = wybuch złości/furii, tzn. efekt jest bardziej osobliwy czy klasyczny tak jak napisałem ?
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez DwaGuziki 26 mar 2013, 20:46
Witam :smile:

Jestem tu nowa :smile: Tak zaczęłam przeglądać forum i postanowiłam napisać.

Zaczęłam od dzisiaj brać Andepin .. i tak ciekawa jestem jak na mnie będzie działał. :smile:
Psychiatra mówiła, że na efekt trzeba czekać kilka tyg.
Mam nadzieję, że zadziała :smile:
Vivere est militare ...

Życie jest małą ściemniarą, francą, wróblicą, cwaniarą. Plącze nam nogi i mówi idź!

.... Spełniania marzeń ciąg dalszy ....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 26 mar 2013, 20:51
DwaGuziki, Jaka dawka i na co? 20-40mg (1-2 kaps) w depresji, 20-60mg (1-3 kaps) w nerwicy natręctw, 60mg (3 kaps) w żarłoczności psychicznej/bulimii. Też biorę Andepin- dobry i tani generyk. Na działanie tego typu leków czeka się zwykle 4-6 tygodni.

Moderator/ R2 - D2

przez DwaGuziki 26 mar 2013, 20:56
Dark Passenger Raz na dobę 20 mg.
Na moje ciągłe rozdrażnienie, rozchwianie, niemożnosc uspokojenia sie .. czyli koniec konców na początki depresji .. :roll:
Vivere est militare ...

Życie jest małą ściemniarą, francą, wróblicą, cwaniarą. Plącze nam nogi i mówi idź!

.... Spełniania marzeń ciąg dalszy ....

przez freitag20 27 mar 2013, 02:44
Arate nie miałaś po Telfaście wybuchów agresji?

przez coccinella 30 mar 2013, 14:35
Biorę Fluoksetynę już około 7 tygodni. Zaczynałam od 10mg, teraz jestem już na 40mg. Ostatnio zauważam, że jak rano wezmę tabletki to za kilka godzin strasznie chce mi się spać. Czy brał ktoś ten lek na noc? On miał w założeniu pobudzać i dlatego zalecenie jest, żeby brać go rano, ale na mnie pobudzająco nie działa. Polepszenia nastroju też nie widzę...
Nie chce mi się.

przez Lord Kapucyn 30 mar 2013, 14:41
Pora dnia w tym wypadku nie ma znaczenia. t1/2 dla fluoksetyny wynosi 4-6 dni, a dla norfluoksetyny (metabolitu) 4-16 dni- czyli dopiero po takim czasie stężenie leku we krwi/surowicy/osoczu zmniejsza się o połowę wartości początkowej. Stężenie fluoksetyny jest przez ten czas względnie stałe. Dlatego m.in. fluoksetyny nie trzeba odstawiać stopniowo tak jak inne leki- szczegolnie paroksetyna i wenla.

Moderator/ R2 - D2

przez coccinella 30 mar 2013, 14:43
Dark Passenger napisał(a):Pora dnia w tym wypadku nie ma znaczenia. t1/2 dla fluoksetyny wynosi 4-6 dni, a dla norfluoksetyny (metabolitu) 4-16 dni- czyli dopiero po takim czasie stężenie leku we krwi/surowicy/osoczu zmniejsza się o połowę wartości początkowej. Stężenie fluoksetyny jest przez ten czas względnie stałe. Dlatego m.in. fluoksetyny nie trzeba odstawiać stopniowo tak jak inne leki- szczegolnie paroksetyna i wenla.

Oki, to spróbuję brać po południu/wieczorem. A to, że lek nadal nie działa? Jest szansa, że jeszcze zadziała? Czy on po prostu jest nie dla mnie?
Nie chce mi się.

przez beladin 30 mar 2013, 15:16
coccinella, Wydaje mi się, że powinnaś pozostać dłuższy czas na jednej dawce. Każde jej podniesieni wiąże się z jakimś dodatkowym okresem oczekiwania. Zmieniając dawkę w krótkich odstępach czasu lek nie ma praktycznie szansy zadziałać. Moim zdaniem częściej niż co miesiąc nie powinno się podnosić dawki. Sama sobie zmieniasz dawkowanie czy chodzisz do lekarza co tydzień na konsultację?
beladin

przez coccinella 30 mar 2013, 15:35
beladin napisał(a):coccinella, Wydaje mi się, że powinnaś pozostać dłuższy czas na jednej dawce. Każde jej podniesieni wiąże się z jakimś dodatkowym okresem oczekiwania. Zmieniając dawkę w krótkich odstępach czasu lek nie ma praktycznie szansy zadziałać. Moim zdaniem częściej niż co miesiąc nie powinno się podnosić dawki. Sama sobie zmieniasz dawkowanie czy chodzisz do lekarza co tydzień na konsultację?

lekarz mi powiedział, że mogę sobie podnieść dawkę po tygodniu, dwóch, jak nic nie będzie się działo. Także wszystko jest pod kontrolą.
Nie chce mi się.

przez beladin 30 mar 2013, 17:22
coccinella,Życzę powodzenia przy kolejnych lekach.
beladin

przez kubisch 30 mar 2013, 22:27
coccinella napisał(a):
beladin napisał(a):coccinella, Wydaje mi się, że powinnaś pozostać dłuższy czas na jednej dawce. Każde jej podniesieni wiąże się z jakimś dodatkowym okresem oczekiwania. Zmieniając dawkę w krótkich odstępach czasu lek nie ma praktycznie szansy zadziałać. Moim zdaniem częściej niż co miesiąc nie powinno się podnosić dawki. Sama sobie zmieniasz dawkowanie czy chodzisz do lekarza co tydzień na konsultację?

lekarz mi powiedział, że mogę sobie podnieść dawkę po tygodniu, dwóch, jak nic nie będzie się działo. Także wszystko jest pod kontrolą.

Podnieść dawkę możesz, ale czy w nieskończoność? z 10mg na 40 mg to dość duży skok na przestrzeni kilku tygodni od czasu przyjmowania leku. Ale ja nie jestem lekarzem, więc nie znam dokładnie Twojego przypadku.

przez coccinella 30 mar 2013, 22:40
kubisch napisał(a):
coccinella napisał(a):

Podnieść dawkę możesz, ale czy w nieskończoność? z 10mg na 40 mg to dość duży skok na przestrzeni kilku tygodni od czasu przyjmowania leku. Ale ja nie jestem lekarzem, więc nie znam dokładnie Twojego przypadku.

ale podnosiłam stopniowo, najpierw brałam 10mg, potem 20, potem 30 i teraz 40. W odstępach około tygodniowych - dwutygodniowych.
Nie chce mi się.

Sortuj wg