ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez Luki_Nerwusik 31 sty 2014, 12:02
lunatic

Zgadzam się. Bardzo ważne dla zdrowienia jest sytuacja w domu, wsparcie i zrozumienie żony.
Mam to wszystko poukładane, układa nam się dobrze.
Dom to ostoja, gdzie zawsze wracam z radością. Choćby się waliło, to mam to co w życiu najważniejsze.
Luki_Nerwusik

przez Tojaaa 31 sty 2014, 12:07
Na zdrowie nie ma comzalowac żadnych pieniędzy. Szczęśliwe życie jest przecież bezcenne. Moja doktorka bierze 150 zł, wizyta trwa ok pól godz, niewiem czy to długo czy krótko, psychiatra nie jest przecież psychoterapeuta. Bez terapii ani rusz, rozejrze sie za porzadnym

przez lunatic 31 sty 2014, 12:07
Luki_Nerwusik,
no to teraz sobie wyobraź sytuacje w domu beznadziejną, zamiast wsparcia niezrozumienie i uwagi typu "ćpiesz leki" jak jakiś narkoman, śpisz do południa jak największy leń, podobne tego typu zarzuty od dziewczyny i wez sie wylecz w takiej atmosferze, czujesz tylko presje ze musisz do siebie dojsc najlepiej od razu po jednej tabletce i przez to nie dajesz lekowi czasu na zadzialanie tylko zmieniasz co chwile w nadziei ze jakis postawi Cie szybko na nogi, no i potem efekty są takie jakie są

-- 31 sty 2014, 11:09 --

dobra spadam bo się zaczynam denerwować za bardzo jak sobie to przypominam, :papa:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 31 sty 2014, 12:12
lunatic, to coś Ty za babę masz w domu?? Przecież to rownia pochyla, moze byc tylko gorzej. Co masz z tego związku? Mnie moja dr pytała o kwestie rodzinn- małżeńskie, które nigdy nie był łatwe. Najpierw rozwód 10 lat temu, potem kilkuletni związek zakończony przeze mnie, bo juz kolejnego skoku w bok nie zdzierzylam, teraz kilkuletni związek tez niełatwy. Ta huśtawka emocjonalna tez mnie wykonczyla. Wsparcie partnera jest mega ważne
Ostatnio edytowano 31 sty 2014, 12:25 przez Tojaaa, łącznie edytowano 1 raz

przez Luki_Nerwusik 31 sty 2014, 12:15
Tojaaa
Wizyta u lekarki też u mnie trwa ok. 0.5 h. Coś tam popyta o życie, ale nie ma to nic wspólnego z terapią.
Terapia zawsze trwa pełną godzinę, czasem dłużej jeśli temat jest ważny. Widzę, że kobieta się stara, nie jest tam tylko, żeby skasować 100 zł i do widzenia.

lunatic
Szczerze współczuje, że tak to u Ciebie wygląda. Mieszkasz z rodzicami czy jesteś na swoim?
Dziewczyna najwidoczniej nie byłą tą właściwą, taką na dobre i na złe. Miłość polega na dawaniu, a nie braniu i wymaganiu niemożliwego.
Luki_Nerwusik

przez Martin81 31 sty 2014, 12:23
junona napisał(a):
Martin81 napisał(a):15 mg escitalopramu to waszym zdaniem duża dawka ?

Średnio wysoka, bardzo optymalna. Ja byłam pewien czas na 20 mg.

A czy masa ciala moze miec wplyw na wielkosc dawki ?

przez Gradrec 31 sty 2014, 12:30
member55704.html to jest jakis bot?
Gosc zadal drugi raz to samo pytanie, po czym nigdy na odpowiedz nie odpisal.

przez nova_2013 31 sty 2014, 12:37
Dziendoberek syckim :D

Tojaaa, jedziemy razem Tojaaa, mnie tez trzyma napiecie nerwowe i z dnia na dzien coraz silniejsze. To normalna reakcja naszych organizmow na powrot do pracy. Juz tylko pare dni i DAMY RADE !!! :great:

Luki_Nerwusik,
jestes niesamowity !!! Zamiast Luki powinno byc Lucky_Nerwusik ( szczesliwy Nerwusik) :brawo:
Twoj optymizm bije z silå wodospadu hehehe i takiego nam wszystkim potrzeba.
Gratuluje maluszka w drodze i Twojej zony. Miec przy boku takå osobe to ogromne szczescie w zyciu, ktore nie zdarza sie czesto.
Ja takze wygralam w totolotka jesli chodzi o mojego meza. Mam w nim ogromne oparcie i wiem, ze bez niego, bez jego pomocy i wsparcia psychicznego poddalabym sie juz dawno. Spokoj rodzinny, wzajemne zrozumienie, szczere rozmowy, wspolne posilki to silny fundament.

Luki, masz wyjåtkowe szczescie jesli chodzi o Twojå chorobe i uwazam, ze sukcesem obecnego Twojego (bardzo) dobrego samopoczucia byla szybka reakcja stlamszenia nerwicy w zarodku. Otrzymales bardzo szybko wlasciwy lek i pomoc terapeutycznå a pamietaj, ze wielu z nas zanim trafilo do psychiatry, stracilo mase czasu na poszukiwania groznych chorob u innych specjalistow. W tym czasie nasza nerwica miala fantastycznå pozywke, idealnå swobode i czas na poszerzanie swojego terytorium. Okres, w ktorym biegalismy za nie tymi lekarzami co trzeba to czas stracony i nerwica wtargnela zbyt gleboko w naszå psychike.

Zal mi Tojaaa bo jej nastawienie jest bardzo pesymistyczne a jednak promyk optymizmu i pozytywne ladowanie sie na co dzien dziala jak balsam na naszå dusze. Katarzynka tez byla zdesperowana przez pierwsze tygodnie a teraz jestesmy swiadkami jak cieszy sie kazdym dniem. Luki, zamieszkaj z nami :D i podrzucaj nam swoje dodatnio naladowane posty. Robisz swietnå robote !!! Wierze, ze wspolnå silå wszyscy pokonamy chorobe i niebawem wyjdziemy na prostå. Takie wzajemne wspieranie sie i dodawanie sil mobilizuje wszystkich i pomaga spojrzec razniej w przyszlosc. Zycze nam wszystkim abysmy zarazili sie teraz ogromnym optymizmem ktory wysiedli nerwice i przepedzi jå z najglebszych naszych zakamarkow. :great:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Tojaaa 31 sty 2014, 12:46
nova_2013, cżesc :papa: fajnie, ze jesteście wszyscy tak optymistycznie nastawieni. Czarnowidztwo to moje drugie imię, zawsze wkrecam sobie coś i martwię sie na zapas. Walczę z tym bardzo, dzięki Waszym dobrym słowom otuchy jest mi lepiej. Nova, jesteś w tej dobrej sytuacji, ze możesz prace dawkowac, jak pisałam Twój szef jest wyrozumiały.a ja od razu na głęboka wodę, bez taryfy ulgowej. Poza tym jestem trochę zła, ze to esci nie działa u mnie jak powinno. Tak, jak pisał lunatic, nasze nastawienie zależy od samopoczucia, a póki co u mnie takie sobie, ilez mozna czekać na działanie esci, bój mnie to zaraz 10 tydz. Nie bylibyście wkurzeni?? Wiesz, ja przez dwa lata od kiedy złe sie czuje próbuje nastawic sie optymistycznie i w pewnym momencie juz nie miałam siły. Zbyt długo zwlekalam z wizyta u lekarza

przez Gradrec 31 sty 2014, 12:55
Ja trzymam kciuki za wszystkich, bo na pewno wszystkim sie uda. A najbardziej za Nova, Tojaaa bo mnie lubia :D
No i za lunatica <3

przez Tojaaa 31 sty 2014, 12:59
Gradrec, a skąd wiesz ze lubię Cię? :mrgreen:

przez nova_2013 31 sty 2014, 13:06
Tojaaa, nie przejmuj sie ! Ja tez jestem taki sam Kubus-Fatalista, analizuje kazdå przyszlå sytuacje. W srode zanim poszlam do lekarza bylam tak nakrecona, ze telepalo mi serce jak nigdy przedtem. Pozniej pojawil sie bol pomimo bardzo szczerej i dlugiej rozmowy w gabinecie. Nam pesymistom baaaardzooo ciezko zmienic tok myslenia i przestawic sie na pozytywne tory. To wymaga dlugiego czasu i treningu nad sobå. W jakims stopniu udalo mi sie odkrecic te spirale i zmieniac powoli swoje mysli i wyobrazenia na lepsze. Ale to ogromny moj wklad poprzez czytanie ksiåzek o osobowosci, oglådanie komedii i doceniania nawet krotkiej chwili dobrego samopoczucia. Nauczylam sie karmic i przyjmowac tylko dobre rzeczy, przestalam oglådac wiadomosci, sluchac radia i czytac gazety - bo to one bombardujå nas niepotrzebnymi sensacjami. W zamian zafundowalam sobie joge, medytacje i cwiczenia. Pomoglo i nadal pomaga.

Ale taka praca nad sobå wymaga cierpliwosci i zmiany nastepujå bardzo powoli. Ty juz sie zastanawiasz jak to bedzie kiedy lekarz zaleci Tobie zaprzestanie lekow. Ja nie martwie sie tym na zapas. Przestalam faktycznie analizowac sprawy, ktore dopiero naståpiå i dzieki tym zaoszczedzilam sobie rozsterek i rozczarowan gdyby cos nie poszlo po mojej mysli. Najwazniejszy dla mnie jest komfort psychiczny i dobre samopoczucie, a co bedzie to bedzie. Szkoda, ze tak pozno docenilam i nauczylam sie "olewac" pewne sprawy ale zauwazylam, ze to wychodzi mi na dobre. Nadal mam lepsze i gorsze dnie ale juz nie zwalam tego na karb nerwicy.

Chcialabym Tojaaa abys przekonala sie jak wspanialy bedzie Twoj poniedzialek pomimo Twojego nastawienia na najgorsze. To bylby najlepszy dowod na to, ze nie warto martwic sie na zapas. Zaloz na ten dzien rozowe, koronkowe stringi ;) one dodadzå Ci odwagi i wewnetrznego poczucia humoru. Trzymamy kciuki za Ciebie !!!!

przez elmopl79 31 sty 2014, 13:07
Gradrec
O Ty....A za mnie to juz nie...?

Witajcie
Widzę,ze dzialacie od rana....:)
A ja dostalam skierowanie na oddzial dzienny i teraz bije sie z myślami,czy tam w ogóle isc....

przez nova_2013 31 sty 2014, 13:15
elmopl79, witaj bijåca sie myslami :mrgreen:
Przestan sie bic i szybciutko biegnij tam. Uwierz, ze pomoze i bådz dobrej mysli. Zrobisz kolejny krok ku wolnosci i wlasnie dlatego powinnas teraz pomyslec tak :
aha, cos sie ruszylo, zostalam skierowana na oddzial dzienny i na czesc tego zaraz wsune pyszne ciasteczko jako nagrode, ze sie staram i robie to dla swojego zdrowia. Jestem kims wyjåtkowym i zasluguje na pomoc innych i jestem wdzieczna, ze otrzymalam takie skierowanie bo inni czujå sie jeszcze gorzej i nie majå takiego szczescia aby dostac sie na oddzial. :great:

Sortuj wg