ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 21 gru 2013, 14:08
Witajcie w sobotę,
Ja dziś się zmobilizowałam i ruszyłam na zakupowe szaleństwo - lodówka trzeba przed świętami uzupełnić. myślałam, że nie dam rady, dałam jakoś, ale poranek był znowu fatalny. Wstałam o 8.00 i wszystko wykonywałam jak... robot.. zero emocji w tym, beztroski, takie zrobotyzowanie, zautomatyzowanie... Lęki i niepokój jakby przeszły, ale czuje, że nie do końca jestem sobą... cały czas czuję jakby w moim mózgu była jeszcze jakaś blokada, coś co nie pozwala mi normalnie funkcjonować...takie niejasno to moje myślenie jest...
dzisiaj 25 dzień na esci... chyba powinno już być dobrze? tyle dni...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez lunatic 21 gru 2013, 14:19
SSRI tak działają na emocje i nie zmieni tego czas brania leku, jedynie co to im dłużej się bierze tym obojętność może być większa, nawet sertralina to powodowała mimo jej dopaminowego działania, ale mniej w porównaniu z innymi

przez czarnydiabeł 21 gru 2013, 14:36
lunatic napisał(a):SSRI tak działają na emocje i nie zmieni tego czas brania leku, jedynie co to im dłużej się bierze tym obojętność może być większa, nawet sertralina to powodowała mimo jej dopaminowego działania, ale mniej w porównaniu z innymi

Ale najwidoczniej nie działają tak na każdego. U mnie było tak tylko przez kilka dni i to nie za mocno, potem ustąpiło. Przez miesiąc brałem 5mg, a od wczoraj 10 mg i np. dzisiaj jest rewelacyjnie, energia, pozytywne nastawienie.... sam siebie nie poznaję... jescze trochę i powiem że zycie jest piękne :evil:
Mam nadzieję, że na tych 10 mg będzie tak dalej szło.
czarnydiabeł

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 21 gru 2013, 14:41
czarnydiabeł napisał(a):
lunatic napisał(a):SSRI tak działają na emocje i nie zmieni tego czas brania leku, jedynie co to im dłużej się bierze tym obojętność może być większa, nawet sertralina to powodowała mimo jej dopaminowego działania, ale mniej w porównaniu z innymi

Ale najwidoczniej nie działają tak na każdego. U mnie było tak tylko przez kilka dni i to nie za mocno, potem ustąpiło. Przez miesiąc brałem 5mg, a od wczoraj 10 mg i np. dzisiaj jest rewelacyjnie, energia, pozytywne nastawienie.... sam siebie nie poznaję... jescze trochę i powiem że zycie jest piękne :evil:
Mam nadzieję, że na tych 10 mg będzie tak dalej szło.

Za krótki czas żeby to stwierdzić,jeżeli po pół roku potwierdzisz to co teraz piszesz i dalej będzie tak samo to rzeczywiście będzie można powiedzieć ze nie spłyca u Ciebie uczuć, po sertralinie czułem się tak kilka miesięcy jak opisujesz, obojętność przyszła a czasem i coraz bardziej się nasilała

przez jetodik 21 gru 2013, 14:46
w dodatku odbiera motywację.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez lunatic 21 gru 2013, 14:47
czarnydiabeł,
Czy to Tobie pisałem kiedyś ze jezeli lek nie wywołuje silnych objawow poczatkowych tzn ze mozna przypuszczac ze jest dobrze trafiony i ze zadziala dobrze?

przez krista 21 gru 2013, 14:47
Ja rowniez miewalam okropne migreny a od trzech miesiecy ustopily czasami mam tylko lekkie bole glowy byc moze z przemeczenia bo pracuje na nocki a co do dawkowania leku to lekarka powiedziala ze na dobe to jest 7.50 mg ostatnio wzielam przez dwa dni po 10 mg to mialam okropne leki musialam ratowac sie hydroxyzyno

przez jetodik 21 gru 2013, 14:48
lunatic, a tak jest? bo u mnie wywołał cholernie silne objawy początkowe.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez czarnydiabeł 21 gru 2013, 14:48
lunatic napisał(a):Za krótki czas żeby to stwierdzić,jeżeli po pół roku potwierdzisz to co teraz piszesz i dalej będzie tak samo to rzeczywiście będzie można powiedzieć ze nie spłyca u Ciebie uczuć, po sertralinie czułem się tak kilka miesięcy jak opisujesz, obojętność przyszła a czasem i coraz bardziej się nasilała

A to lipa, oby u mnie tak nie było. Myślalem że piszesz odnośnie tego co mają dziewczyny, a one też biorą stosunkowo krótko około miesiąca chyba. No nic na razie jest dobrze. Pani lekarz powiedział mi wczoraj, że jak dobrze pójdzie to za 2-3 miesiące zaczniemy odstawiane leku, które ma potrwać ok. 3-4 miesięcy (albo tygodni teraz już sam nie pamiętam :D ).

Czyli brałbym 1 m / 5mg ; 3 m / 10 mg + odstawka - nie za krótko?
czarnydiabeł

przez lunatic 21 gru 2013, 14:51
czarnydiabeł napisał(a):
lunatic napisał(a):Za krótki czas żeby to stwierdzić,jeżeli po pół roku potwierdzisz to co teraz piszesz i dalej będzie tak samo to rzeczywiście będzie można powiedzieć ze nie spłyca u Ciebie uczuć, po sertralinie czułem się tak kilka miesięcy jak opisujesz, obojętność przyszła a czasem i coraz bardziej się nasilała

A to lipa, oby u mnie tak nie było. Myślalem że piszesz odnośnie tego co mają dziewczyny, a one też biorą stosunkowo krótko około miesiąca chyba. No nic na razie jest dobrze. Pani lekarz powiedział mi wczoraj, że jak dobrze pójdzie to za 2-3 miesiące zaczniemy odstawiane leku, które ma potrwać ok. 3-4 miesięcy (albo tygodni teraz już sam nie pamiętam :D ).

Czyli brałbym 1 m / 5mg ; 3 m / 10 mg + odstawka - nie za krótko?

6 miesięcy się powinno od ustąpienia objawów, bardzo dobry lekarz skoro nie zamierza tego ciągnąć w nieskończoność

przez czarnydiabeł 21 gru 2013, 14:51
lunatic napisał(a):czarnydiabeł,
Czy to Tobie pisałem kiedyś ze jezeli lek nie wywołuje silnych objawow poczatkowych tzn ze mozna przypuszczac ze jest dobrze trafiony i ze zadziala dobrze?

Tak zgadza się, było coś takiego. Czyli znasz się na rzeczy (może prywatną praktykę otworzysz? Jak coś mogę wytawić referencje :D )
czarnydiabeł

przez lunatic 21 gru 2013, 14:55
czarnydiabeł napisał(a):

Tak zgadza się, było coś takiego. Czyli znasz się na rzeczy (może prywatnapraktykę otworzysz? Jak coś mogę wytawić referencje :D )

Hehe az na tyle sie nie znam, to tylko z doswiadczenia, teraz moge Ci powiedziec ze mozna przypuszczac ze ten stan nie będzie się utrzymywał w nieskończoność, chociaz zycze Ci zeby u Ciebie było inaczej, ale jezeli jest poprawa warto to wykorzystac i zrobić to czego w nastroju depresyjnym się nie dało rady zrobić

przez czarnydiabeł 21 gru 2013, 14:59
lunatic napisał(a):teraz moge Ci powiedziec ze mozna przypuszczac ze ten stan nie będzie się utrzymywał w nieskończoność

To akurat wiem, bo jak zacząłem brać 5 mg tez mialem takiego kopa a potem się ustabilizowało, było dobrze ale nie rewelacyjnie. Teraz mam nadzieję że na tych 10 mg po pierwszym okresie "maniakalnym" :-) nastąpi stabilizacja nastroju i ogólnego stanu ale na trochę wyższym poziomie niż na 5 mg. Zobaczymy, ale jestem dobrej myśli. Będzie dobrze.
czarnydiabeł

przez Lord Kapucyn 21 gru 2013, 15:03

U mnie ta reguła się kompletnie nie sprawdza(albo sprawdza- zależy jak na to patrzeć). Bo praktycznie przy każdym leku nie miałem skutków ubocznych, a większość nie działała. Przy moklo też nie miałem działań niepożądanych- no ale ten akurat zadziałał. :P

Wiem, że jeden gość(nie będę z nicka wspominał bo już go nie ma na forum) miał doświadczenia z lekami większe niz kierowca tira z tirówkami i jak zaczął brać moklo to ten lek mu pomógł w bardzo wielu kwestiach, też go wychwalał. Ale miał jeden skutek uboczny=nudności, wymioty. Ogólnie zauważyłem, że dużo osób na wejściu na moklo ma nudności i czasami wymiotuje. Mnie tam moklo nawet po żołądku nie połaskotało.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg