ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez Lu_80 06 lis 2011, 11:08
A jak Ci pomaga? Mniejsze lęki?
Ja na początku brania miałem straszne mdłości :/
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez patrycjoza 07 lis 2011, 19:05
ja biorę miesiąc i na razie nie odczuwam żadnych efektów

przez Lu_80 08 lis 2011, 17:25
Mi pomogła. Mniejsze lęki mam.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

MOZARIN (Escitalopram-Lexapro,Elicea,Depralin)

przez on23 12 lis 2011, 14:05
Pytanie ?
Czy mozarin to zastepstwo xetonaru bo lekarz powiedzial ze schodzimy z xetonaru i dajemy podobny lek tylko ma mniej skutkow ubocznych
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

MOZARIN (Escitalopram-Lexapro,Elicea,Depralin)

przez on23 13 lis 2011, 11:10
Zbychu77,
to roznicajest taka ze drozsza cena i mniej ubocznych skotkow a dzialanie te same ?
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez SocialPhobia 23 lis 2011, 11:26
Witam ,

jestem nowy na forum , byłem w zeszłym tygodniu u psychiatry (poraz kolejny) , pierwszy raz byłem rok temu on wypisał mi paroksetyne lecz po połowie tabletki podziękowałem!Teraz ten nowy powiedział mi że mam zaburzenie lękowe + fobie społeczną no i wypisał lek Elicea 10mg + Zomiren 0,5 , oba leki mam łykać rano , na samą myśl robi mi się zle i strasznie się ich boje.Kazał zaczynać od5mg czy nie lepiej jak zacznę od 1/4 tabletki?No i w razie paniki lyknąć 0,25 zamirenu (tego też nigdy w życiu nie brałem).Jak przełamać się i łyknąć pierwszą tebletke?

Ogólnie mam jeszcze 1 opakowanie leku Seronil to chyba fluoksetyna , ahh sam nie wiem od czego zacząć , każdy lekarz wypisuje inne leki toć to jest śmieszne!

przez malwina77 23 lis 2011, 13:50
Niepotrzebnie sie obawiasz, bo lekarz przepisal ci odpowiednio dobrany zestaw lekow. Jesli sie boisz skutkow ubocznych to mozesz zaczac branie od 1\4 tabletki. Nie martw sie i lykaj smialo, masz przeciesz Zomiren na okres ladowania sie antydepresanta, wiec samopoczucie ci sie raczej nie pogorszy. Lekarze maja swoje ulubione leki, ktore sprawdzily sie w ich praktyce lekarskiej, poza tym dobor lekow to troche loteria, bo nie wiadomo co komu pomoze.

Nie wiem jak sie przelamac, moze zaczac od Zomirenu, poniewaz on natychmiast usunie uczucie strachu, a jak juz przestaniesz sie bac, bo naprawde nie ma czego, to i Elicee lykniesz bez problemu.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez SocialPhobia 23 lis 2011, 14:32
Problem w tym że ja po łyknięciu będę spięty , prawdopodobnie oczekiwał skutków ubocznych jak było na paroksetynie.Czy lepiej zacząć od 1/4 tak? Nie chce brać zomirenu bo to benzo.Aaa a kiedy mam ja brać rano czy przed snem?Dodam że mam ADHD i za dnia jestem mega hyperaktywny , może stąd się bierze moje złe samopoczucie , z jednej strony chcę muszę coś ze sobą robić ale lęk nie pozwala mi wyjść z domu:(

przez malwina77 23 lis 2011, 15:57
O matko, wy i to wasze benzo. Tak sie wlasnie konczy wczytywanie sie w fora. Czlowieku, lekarz skonczyl studia i praktykuje- myslisz, ze jest znachorem, ktory chce cie otruc czy jak? Jedz grzecznie ten Zomiren, jak lekarz zalecil, bo na pewno pomoze zminimalizowac poczatkowe nieprzyjemne skutki antydepresanta takie jak leki, bezsennosc czy nasilenie objawow fobii spolecznej. Wlasnie po to masz benzo, zeby nie rzucic Elicei po jednej tabletce, jak to zrobiles z paroksetyna. Sluchaj lekarza i nie siedz w necie, bo to jeszcze pogarsza twoj stan i czujesz strach przed leczeniem zamiast brac leki i zdrowiec.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Lord Kapucyn 23 lis 2011, 22:07
Jak w ogóle można przerwać kurację po połowie jednorazowej dawki jak ten lek zapewne jeszcze nie zdążył się wchłonąć i wywrzeć jakiegokolwiek wpływu na organizm? W tym wypadku trudno mi się nie zgodzić z malwiną. Łykaj i nie marudź. Brałem swojego czasu escitalopram 30mg / dobę, szamałem benzo jak tic-taci i nie umarłem od tego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez SocialPhobia 23 lis 2011, 22:27
Ok to zacznę kurację z ta eliceą , moje pytanie kiedy to brać rano czy wieczorem chce zacząć od 1/4 lub 1/2 tabletki dodam ze mam ADHD i jestem hyperaktywny nie potrafię siedzieć w spokoju i brak koncentracji.

Sent from my iPhone using Tapatalk

przez Lord Kapucyn 23 lis 2011, 22:32
Zacznij od 1/2 tabletki Elicei 10mg czyli 5mg jednorazowo rano (niezależnie od posiłku). Do tego dorzuć jak przykazał lekarz Zomiren 0,5 albo 0.25, żeby zniwelować skutki uboczne i będzie ok. Później w razie czego można zwiększyć escitalopram do maksymalnie 20mg, podnosząc dawkę co 5mg, ale to już zgodnie z wytycznymi lekarza i jeśli zajdzie taka potrzeba.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez kleo26 23 lis 2011, 22:37
Witam!jestem na esci od 8 dni,diagnoza:oczywiście zaburzenia lękowe nie mogę jeść, nawet ulubionych słodyczy.Nie moge zasnąć, kręcę sie, budzę po paru godzinach, zresztą wogule mogłabym nie spać, głowa mi pęka.Miał ktoś tak z Was?
Jestem ciekawa czy jest tutaj ktoś, komu pomogły leki?Czy jesteśmy już na zawsze skazani na tą chorobę?co sądzicie o psychoterapii?

przez SocialPhobia 23 lis 2011, 22:48
Ok dziękuje za odpowiedz , ten zomiren mam brać codziennie?jak długo ?

Sortuj wg