ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Badziak 02 lis 2010, 11:33
Wiem, że powinnam brać przynajmniej 6 miesięcy, ale problem był tego typu, że zmieniłam miejsce zamieszkania i ciężko było mi pójść do nowego psychiatry. Na nowo się otwierać, zaufać*. Przeciągałam to jak mogłam, aż opakowanie zaczęło się kończyć to powoli schodziłam z dawki. Myślałam, że jakoś to będzie.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez izaiza111 02 lis 2010, 11:38
Musisz jak najszybciej iść do lekarza i zacząć brać tabletki.Tym bardziej,że Ci pomogły.Zaczniesz brać i wszystko wróci do normy :smile:

przez Badziak 02 lis 2010, 12:07
Mam nadzieje. :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Moolik 02 lis 2010, 16:32
Zenonek, napisałej le wenla jest silniejsza a paro lepsza ?? daleczo skoro wenla jest silniejsza to czemu nie jest lepsza tak tylko pytam jak mozesz to uzasadnij bede wdzieczny

[Dodane po edycji:]

i jeszcze takie pytanie moze ktos wie czy neuroleptyki sa duzo gorsze od antydepresantow tzn czy bardziej ryja mozg noo i ogolnie czy warto po nie siegac czy warto wybrobowac wszytskie ssri za nim siegniemy po neuroleptyki
Moolik

przez fobia 02 lis 2010, 18:33
izaiza111, jest jakoś w miarę, w dzień jest całkiem dobrze ,ale wieczory i nocki różnie. Jak schodziłam z lexapro to miałam zawroty głowy i delikatny niepokój,więc myślę ,że Twoje samopoczucie wiąże się z wchodzeniem w nowy lek. Trzymaj się Słońce, będzie dobrze...

przez izaiza111 02 lis 2010, 19:30
fobia,
ja Ci życzę,żebyś miała same dobre wieczory i nocki :smile: Niedługo tak będzie :smile:

przez Moolik 02 lis 2010, 20:54
Zenonek, napisałej le wenla jest silniejsza a paro lepsza ?? daleczo skoro wenla jest silniejsza to czemu nie jest lepsza tak tylko pytam jak mozesz to uzasadnij bede wdzieczny

i jeszcze takie pytanie moze ktos wie czy neuroleptyki sa duzo gorsze od antydepresantow tzn czy bardziej ryja mozg noo i ogolnie czy warto po nie siegac czy lepiej najpierw wybrobowac wszytskie ssri za nim siegniemy po neuroleptyk

Mam takie pytanie lexapro starczy mi jeszcze na miesiac ale tylko wtedy gdy bede zazywał normlanie 10 mg i zastanawiam sie czy zazywac 10 mg codziennie czy lepiej 20 mg co drugi dzien doradźcie

Moolik napisał(a):Zenonek, napisałej le wenla jest silniejsza a paro lepsza ?? daleczo skoro wenla jest silniejsza to czemu nie jest lepsza tak tylko pytam jak mozesz to uzasadnij bede wdzieczny

i jeszcze takie pytanie moze ktos wie czy neuroleptyki sa duzo gorsze od antydepresantow tzn czy bardziej ryja mozg noo i ogolnie czy warto po nie siegac czy lepiej najpierw wybrobowac wszytskie ssri za nim siegniemy po neuroleptyk<br /><br />[Dodane po edycji:]<br /><br />Mam takie pytanie lexapro starczy mi jeszcze na miesiac ale tylko wtedy gdy bede zazywał normlanie 10 mg i zastanawiam sie czy zazywac 10 mg codziennie czy lepiej 20 mg co drugi dzien doradźcie
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Moolik

przez sitsaluti89 04 lis 2010, 20:29
Siemanko ludziska, mam pytanko - może już było, ale byłbym wdzięczny gdyby ktoś odpisał...czy przy braniu Depralinu można sobie wypić piwo? z tego co napisane na ulotce to nie ma interakcji z alkoholem, ale nie jestem w 100% przekonany hehe, dziękuję góry za odpowiedzi pozdrawiam wszystkich nerwicowców :smile:

przez paradoksy 04 lis 2010, 23:16
dostałam dzisiaj na recepcie.
teraz pytanie - jaki zamiennik jest najtańszy ( i ile?) i DLACZEGO ESCI NIE JEST REFUNDOWANY :?: :?: :?:
nie wykupiłam bo mnie cena zabiła :x
paradoksy

przez fobia 04 lis 2010, 23:33
paradoksy, ja biorę mozarin - odpowiednik lexapro, płacę około 37-39 zł ale cena waha się do 40-parę. Zdecydowanie taniej a dział tak samo ;)

sitsaluti89, mi kiedyś psychiatra powiedziała, że na tym leku jak się napiję od czasu do czasu to nic mi nie będzie i faktycznie tak jest ;)

przez paradoksy 04 lis 2010, 23:41
fobia, no właśnie mam na recepcie mozarin, ale 40 zł za opakowanie to w tej chwili dla mnie kosmiczna cena.. za sertralinę płaciłam 6 złociszy :shock:
paradoksy

przez fobia 04 lis 2010, 23:56
paradoksy, sertralina za 6 zł :shock: no to faktycznie niezła różnica. Ja wcześniej za lexapro płaciłam 80 zł a to i tak w aptece gdzie było "tańsze" :roll:

przez zaqzax 05 lis 2010, 01:16
paradoksy napisał(a):dostałam dzisiaj na recepcie.
teraz pytanie - jaki zamiennik jest najtańszy ( i ile?) i DLACZEGO ESCI NIE JEST REFUNDOWANY :?: :?: :?:
nie wykupiłam bo mnie cena zabiła :x

u mnie ostatnio w aptece staniała ELICEA, zapłaciłem za nią 29zł, to nie jest wysoka cena,
skoro np. wellbutrin kosztuje 50zł, albo np. Lyrica - 300zł.

w koncu zdrowie jest najwazniejsze, wiec nie wiem po co tu szczedzic.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Moolik 05 lis 2010, 16:36
zaqzax, mam pytanie lepiej brac esci 10 mg codziennie czy 20 mg co drugi dzien ?? i co to znaczy ze paroksetyna jest najbardziej wybiórcza a esci najbardzeij selektywny
Moolik

Sortuj wg