ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez inez3 09 maja 2014, 14:37
Jak ja wam zazdroszcze, że macie/mieliście taki lajt wchodząc na esci. U mniesie wszystko mega pogorszyło: lęki, miałam problem wyjść z domu, nie mogłam jeździć samochodem (byłam wożona do pracy), budzilam się o 4 i już nie spałam, nie mogłam jeść - no koszmar jakiś. Benzo przez 2 tyg. W końcu przeszło i teraz jest super :). Normalnie :).

przez wisnia80 09 maja 2014, 14:45
inez3 napisał(a):Jak ja wam zazdroszcze, że macie/mieliście taki lajt wchodząc na esci. U mniesie wszystko mega pogorszyło: lęki, miałam problem wyjść z domu, nie mogłam jeździć samochodem (byłam wożona do pracy), budzilam się o 4 i już nie spałam, nie mogłam jeść - no koszmar jakiś. Benzo przez 2 tyg. W końcu przeszło i teraz jest super :). Normalnie :).

Luzik, lajt i orzeszki :mrgreen:

przez Ashleigh 10 maja 2014, 12:33
Peter88 (....)Co do kwestii zawowodej - ja sobie tłumacze to tak - siedzą kurde jacyś murzyni w Afryce - robią po 15 godzin dziennie, jedzą byle co, robią proste prace, nic nie mają - a u nich poziom nerwicy czy depresji jest bardzo niski czy wręcz zerowy. Na pewno siedząc i nie mając konkretnego zajęcia nie pomożesz sobie i sama energia "od ludzi" do Ciebie nie przyjdzie.[/quote]
Dzien dobry!

Eh, z tymi Murzynami, to jest tak, ze "swojego podworka" czyli z RPA-powiem.
Murzyni nie zasuwaja tutaj po 15 godzin. Pracuja 8 godzin. Sa zwiazki zawodowe, sa partie pracy, itd. ktore reguluja te sprawy, dokladnie ilosc przepracowanych godzin, warunki pracy itd.
Murzyni maja nature bardziej, jakby to powiedziec-"olewajaca", a dokladniej mowiac, i bardzo cywilizowanie-"jutro jest nastepny dzien", po co sie przejmowac? Sa powolni, leniwi, nigdy sie nie spiesza, wiele chodza na piechote, jedza prostsze potrawy, i niewiele im potrzeba do zycia. Wlasnie mielismy 20 lecie "demokracji", w tym naszym kapitalizmie, kraj podupada, bezrobocie wielkie, i bieda.
Nie znam apartheidu, przyjechalismy tutaj w rok po zniesieniu go, za czasow prezydenta Mandeli.
Czy maja mniejszy stres, czy predyspozyje do nerwic? Napewno maja mniejsze-przede wszystkim sa nacja silniejsza fizycznie, my Biali jestesmy przy nich "zdechlaki." Sa z natury pogodniejsi, ktos sie rodzi-tancza, ktos umiera-tancza, strajkuja-tancza, i odwrotnie-jak sie cos dzieje, placza, tak, ze ciarki przechodza przez plecy, szczegolnie kobiety. Histeria, nie ukrywaja tego, co czuja.
Kochaja tanczyc, i spiewac, a to jak terapia.
Kiedys w sklepie zdarzylo mi sie tanczyc, bo akurat leciala fajna piosenka, ktos zaczal, i pol sklepu tanczylo, smielismy sie wszyscy do lez. Sympatycznie.
Ale i tu sa problemy, sa klopoty, ale Murzyni nie biegaja po leki na uspokojenie, czy na terapie, nie wszyscy wiedza, ze cos takiego istnieje. Poza tym oni sobie w rodzinie i wsrod sasiadow bardzo pomagaja, wiele problemow rozwiazuja w rodzinie, silnie sa zwiazani ze soba. Maja swoich Sangoma, leczy ich ziolami, jak juz cos. Maja depresje czasami, wiecej ich jednak choruje i umiera na AIDS.
Czesciej leki psychotropowe biora Kolorowi, podobniez 75%, maja problemy z tozsamoscia, nie sa Biali, nie sa Czarni, wiec to bardziej sa predyspozycje do nerwic i depersji u nich. To tak, przy okazji.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Peter88 10 maja 2014, 14:00
nie czaje jak można się odnaleźć na emigracji a co dopiero na takiej w RPA. Ja w kraju się nie mogę już odnaleźć. :shock:
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez nobody25 10 maja 2014, 17:24
Peter88, mam to samo, ale często mam wrażenie że taka zmiana radykalna dobrze by na mnie wpłynęła i na moja chorobę :/
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez PJT 10 maja 2014, 21:44
po zejsciu z 300 mg clomipraminy, 30mg esci mnie niepozytywnie rozwaliło... gdzie kurva jest energia, pozatym to ma byc nastroj ? holla
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez Peter88 11 maja 2014, 00:19
nobody25 napisał(a):Peter88, mam to samo, ale często mam wrażenie że taka zmiana radykalna dobrze by na mnie wpłynęła i na moja chorobę :/

albo by cię zabiła.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez Ashleigh 11 maja 2014, 09:25
Peter88 napisał(a):nie czaje jak można się odnaleźć na emigracji a co dopiero na takiej w RPA. Ja w kraju się nie mogę już odnaleźć. :shock:

Dzien dobry!

Wiesz Peter, ja tez sie dziwie od 20 prawie lat, ze jestem emigrantem
Ale nie zaluje.

Emigracja mnie wyleczyla z Nerwicy, mozna powiedziec, ze lzej przechodze ja dzis, bardziej ze wzgledu na wiek, niz okolicznosci.

Emigracja leczy.... :yeah:

Milego dnia.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

przez Lusesita Dolores 11 maja 2014, 09:29
Ashleiht po co robisz tu off top!!!! Macie swoj temat
To spadaj tam !!!
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez terminal 11 maja 2014, 09:49
Ashleigh napisał(a):
Peter88 napisał(a):nie czaje jak można się odnaleźć na emigracji a co dopiero na takiej w RPA. Ja w kraju się nie mogę już odnaleźć. :shock:

Dzien dobry!

Wiesz Peter, ja tez sie dziwie od 20 prawie lat, ze jestem emigrantem
Ale nie zaluje.

Emigracja mnie wyleczyla z Nerwicy, mozna powiedziec, ze lzej przechodze ja dzis, bardziej ze wzgledu na wiek, niz okolicznosci.

Emigracja leczy.... :yeah:

Milego dnia.

Fajne podejście.
Ktoś sie rzuca że macie jakis swój off top - gdzie? Chętnie zajrzę.
Dobry wieczór państwu. Minęła godzina 20:53. Za chwilę przedstawimy ostatni odcinek serialu "Poprzez prerię Arizony". Ze względu na ogromne zainteresowanie serialem prosimy telewidzów o wyłączenie telewizorów, ponieważ podwyższony pobór mocy może spowodować częściową awarię w podstacji.

przez klaudi 11 maja 2014, 09:55
Dla mnie Escitalopram i paroksetyna to nr 1 wsród SSRI , następnie fluo , najgorsza sertra. Na Esci mam dobry nastrój , motywacje , wyższa samoocena , jedynie troche słabo na FS i lęki
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez wisnia80 11 maja 2014, 10:48
klaudi napisał(a):Dla mnie Escitalopram i paroksetyna to nr 1 wsród SSRI , następnie fluo , najgorsza sertra. Na Esci mam dobry nastrój , motywacje , wyższa samoocena , jedynie troche słabo na FS i lęki

A co z sertrzą nie tak? :mrgreen:

przez elmopl79 11 maja 2014, 12:43
klaudi,
O matko,jednak ten lek na każdego dziala inaczej...ile bym dala żeby esci dzialalo pozytywnie na nastrój i motywacje.....za to na lęki u mnie ok.

przez inez3 11 maja 2014, 20:26
U mnie i wenla i setra i esci działały dobrze. Najszybciej postawiła mnie na nogi wenla, ale może wtedy byłam bardziej zmotywowana. Esci spoko poza "wejściem" - koszmar jakiś.

Sortuj wg