ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
169
59%

Nie
78
27%

Zaszkodził
40
14%

Liczba głosów : 287

przez inez3 09 maja 2014, 14:37
Jak ja wam zazdroszcze, że macie/mieliście taki lajt wchodząc na esci. U mniesie wszystko mega pogorszyło: lęki, miałam problem wyjść z domu, nie mogłam jeździć samochodem (byłam wożona do pracy), budzilam się o 4 i już nie spałam, nie mogłam jeść - no koszmar jakiś. Benzo przez 2 tyg. W końcu przeszło i teraz jest super :). Normalnie :).

przez wisnia80 09 maja 2014, 14:45
inez3 napisał(a):Jak ja wam zazdroszcze, że macie/mieliście taki lajt wchodząc na esci. U mniesie wszystko mega pogorszyło: lęki, miałam problem wyjść z domu, nie mogłam jeździć samochodem (byłam wożona do pracy), budzilam się o 4 i już nie spałam, nie mogłam jeść - no koszmar jakiś. Benzo przez 2 tyg. W końcu przeszło i teraz jest super :). Normalnie :).

Luzik, lajt i orzeszki :mrgreen:

przez Ashleigh 10 maja 2014, 12:33
Peter88 (....)Co do kwestii zawowodej - ja sobie tłumacze to tak - siedzą kurde jacyś murzyni w Afryce - robią po 15 godzin dziennie, jedzą byle co, robią proste prace, nic nie mają - a u nich poziom nerwicy czy depresji jest bardzo niski czy wręcz zerowy. Na pewno siedząc i nie mając konkretnego zajęcia nie pomożesz sobie i sama energia "od ludzi" do Ciebie nie przyjdzie.[/quote]
Dzien dobry!

Eh, z tymi Murzynami, to jest tak, ze "swojego podworka" czyli z RPA-powiem.
Murzyni nie zasuwaja tutaj po 15 godzin. Pracuja 8 godzin. Sa zwiazki zawodowe, sa partie pracy, itd. ktore reguluja te sprawy, dokladnie ilosc przepracowanych godzin, warunki pracy itd.
Murzyni maja nature bardziej, jakby to powiedziec-"olewajaca", a dokladniej mowiac, i bardzo cywilizowanie-"jutro jest nastepny dzien", po co sie przejmowac? Sa powolni, leniwi, nigdy sie nie spiesza, wiele chodza na piechote, jedza prostsze potrawy, i niewiele im potrzeba do zycia. Wlasnie mielismy 20 lecie "demokracji", w tym naszym kapitalizmie, kraj podupada, bezrobocie wielkie, i bieda.
Nie znam apartheidu, przyjechalismy tutaj w rok po zniesieniu go, za czasow prezydenta Mandeli.
Czy maja mniejszy stres, czy predyspozyje do nerwic? Napewno maja mniejsze-przede wszystkim sa nacja silniejsza fizycznie, my Biali jestesmy przy nich "zdechlaki." Sa z natury pogodniejsi, ktos sie rodzi-tancza, ktos umiera-tancza, strajkuja-tancza, i odwrotnie-jak sie cos dzieje, placza, tak, ze ciarki przechodza przez plecy, szczegolnie kobiety. Histeria, nie ukrywaja tego, co czuja.
Kochaja tanczyc, i spiewac, a to jak terapia.
Kiedys w sklepie zdarzylo mi sie tanczyc, bo akurat leciala fajna piosenka, ktos zaczal, i pol sklepu tanczylo, smielismy sie wszyscy do lez. Sympatycznie.
Ale i tu sa problemy, sa klopoty, ale Murzyni nie biegaja po leki na uspokojenie, czy na terapie, nie wszyscy wiedza, ze cos takiego istnieje. Poza tym oni sobie w rodzinie i wsrod sasiadow bardzo pomagaja, wiele problemow rozwiazuja w rodzinie, silnie sa zwiazani ze soba. Maja swoich Sangoma, leczy ich ziolami, jak juz cos. Maja depresje czasami, wiecej ich jednak choruje i umiera na AIDS.
Czesciej leki psychotropowe biora Kolorowi, podobniez 75%, maja problemy z tozsamoscia, nie sa Biali, nie sa Czarni, wiec to bardziej sa predyspozycje do nerwic i depersji u nich. To tak, przy okazji.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Peter88 10 maja 2014, 14:00
nie czaje jak można się odnaleźć na emigracji a co dopiero na takiej w RPA. Ja w kraju się nie mogę już odnaleźć. :shock:
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez nobody25 10 maja 2014, 17:24
Peter88, mam to samo, ale często mam wrażenie że taka zmiana radykalna dobrze by na mnie wpłynęła i na moja chorobę :/
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez PJT 10 maja 2014, 21:44
po zejsciu z 300 mg clomipraminy, 30mg esci mnie niepozytywnie rozwaliło... gdzie kurva jest energia, pozatym to ma byc nastroj ? holla
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez Peter88 11 maja 2014, 00:19
nobody25 napisał(a):Peter88, mam to samo, ale często mam wrażenie że taka zmiana radykalna dobrze by na mnie wpłynęła i na moja chorobę :/

albo by cię zabiła.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez Ashleigh 11 maja 2014, 09:25
Peter88 napisał(a):nie czaje jak można się odnaleźć na emigracji a co dopiero na takiej w RPA. Ja w kraju się nie mogę już odnaleźć. :shock:

Dzien dobry!

Wiesz Peter, ja tez sie dziwie od 20 prawie lat, ze jestem emigrantem
Ale nie zaluje.

Emigracja mnie wyleczyla z Nerwicy, mozna powiedziec, ze lzej przechodze ja dzis, bardziej ze wzgledu na wiek, niz okolicznosci.

Emigracja leczy.... :yeah:

Milego dnia.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

przez Lusesita Dolores 11 maja 2014, 09:29
Ashleiht po co robisz tu off top!!!! Macie swoj temat
To spadaj tam !!!
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg
Relanium 2mg - doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

przez terminal 11 maja 2014, 09:49
Ashleigh napisał(a):
Peter88 napisał(a):nie czaje jak można się odnaleźć na emigracji a co dopiero na takiej w RPA. Ja w kraju się nie mogę już odnaleźć. :shock:

Dzien dobry!

Wiesz Peter, ja tez sie dziwie od 20 prawie lat, ze jestem emigrantem
Ale nie zaluje.

Emigracja mnie wyleczyla z Nerwicy, mozna powiedziec, ze lzej przechodze ja dzis, bardziej ze wzgledu na wiek, niz okolicznosci.

Emigracja leczy.... :yeah:

Milego dnia.

Fajne podejście.
Ktoś sie rzuca że macie jakis swój off top - gdzie? Chętnie zajrzę.
Dobry wieczór państwu. Minęła godzina 20:53. Za chwilę przedstawimy ostatni odcinek serialu "Poprzez prerię Arizony". Ze względu na ogromne zainteresowanie serialem prosimy telewidzów o wyłączenie telewizorów, ponieważ podwyższony pobór mocy może spowodować częściową awarię w podstacji.

przez klaudi 11 maja 2014, 09:55
Dla mnie Escitalopram i paroksetyna to nr 1 wsród SSRI , następnie fluo , najgorsza sertra. Na Esci mam dobry nastrój , motywacje , wyższa samoocena , jedynie troche słabo na FS i lęki
Wenlafaksyna 225 mg.
Fluanxol 3 mg.
Chlorprothixen 100 mg.

przez wisnia80 11 maja 2014, 10:48
klaudi napisał(a):Dla mnie Escitalopram i paroksetyna to nr 1 wsród SSRI , następnie fluo , najgorsza sertra. Na Esci mam dobry nastrój , motywacje , wyższa samoocena , jedynie troche słabo na FS i lęki

A co z sertrzą nie tak? :mrgreen:

przez elmopl79 11 maja 2014, 12:43
klaudi,
O matko,jednak ten lek na każdego dziala inaczej...ile bym dala żeby esci dzialalo pozytywnie na nastrój i motywacje.....za to na lęki u mnie ok.

przez inez3 11 maja 2014, 20:26
U mnie i wenla i setra i esci działały dobrze. Najszybciej postawiła mnie na nogi wenla, ale może wtedy byłam bardziej zmotywowana. Esci spoko poza "wejściem" - koszmar jakiś.

Sortuj wg