AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

przez elfrid 25 maja 2014, 21:33
Tak z ciekawości na aktywizację i lęki co byłoby lepsze: amisulpiryd, slupiryd czy flupentiksol?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 25 maja 2014, 21:41
elfrid, mogę się wypowiedzieć odnośnie amisulprydu - dość specyficzny lek. Gdy brałem go pierwszy raz, 50mg jednocześnie wyciszało ale i podnosiło nastrój. Ciężko dokładnie określić to połączenie działania aktywizującego i wyciszającego, ale moim zdaniem dobrze to ze sobą współgra. Jeśli nie masz wielkich lęków, to powinien się sprawdzić.
Marian_Paździoch

przez lunatic 25 maja 2014, 21:46
tez mam takie wrazenie ze pobudza jednocześnie działając wyciszająco na samopoczucie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 25 maja 2014, 22:17
Też myślę, że to ciekawe działanie. Ale jakoś w głowie mi się utrwaliło, że lepszy pod tym względem jest Fluanxol niż Sulpiryd.
pregabalina, wenlafaksyna

przez devnull 25 maja 2014, 22:18
Fluanxol po tygodniu wywołał u mnie akatyzję i przez cały czas zawroty głowy.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez lunatic 25 maja 2014, 22:25
po co brać sulpiryd jak jest amisulpiuryd, lekarz mi mowil ze jest od niego lepszy

-- 25 maja 2014, 22:08 --

niepotrzebnie chyba zwiększałem dawke, juz sie zaczynają jakies duszności jak przy atakach :pirate:

przez devnull 02 cze 2014, 16:14
lunatic napisał(a):po co brać sulpiryd jak jest amisulpiuryd, lekarz mi mowil ze jest od niego lepszy

-- 25 maja 2014, 22:08 --

niepotrzebnie chyba zwiększałem dawke, juz sie zaczynają jakies duszności jak przy atakach :pirate:

a po to że sulpiryd jest prawie za darmo, a AMI kosztuje 60zł.
chyba ze masz schizofrenie, wtedy te obydwa leki kosztuja tyle samo.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Lord Kapucyn 04 cze 2014, 16:30
lucy1979 napisał(a):
Marek1977 napisał(a):Amisulpryd w niskich dawkach jest antagonistą autoreceptorów D2 i D3 co skutkuje wydzielaniem dopaminy,efekt ten nie trwa zbyt długo gdyż przy przewlekłym jego stosowaniu stosunkowo szybko (zwykle po ok. 4-8 tyg) następuje downregulacja tego receptora i zachamowanie procesu wydzielania DA.
Co innego gdyby lek był agonistą autoreceptorów dopaminowych-przez ok 3 tyg czulibyśmy się fatalnie(upregulacja tychże autoreceptorów) ale potem nastąpiłby długotrwały efekt przeciwdepresyjny,antyapatyczny itd.
Jest juz substancja w badaniach laboratoryjnych (nazywa się Roxindole) która jest agonistą autoreceptorów dopaminowych D2,D3, D4 oraz agonistą 5HT1a receptorów postsynaptycznych.To będzie przełom w leczeniu apatii,anhedonii,schizofrenii z objawami negatywnymi.

A jak to się ma do amfetminy, bo amfa też powoduje wyrzut dopaminy a działa długotrwale i wcale nie trzeba podwyzszac działek. No chyba, że nie umie się jej używać w celach leczniczych.
Ale wreszcie dzięki Tobie zrozumiałam jaka jest różnica między agonistą a antagonista, bo wcześniej mimo, że o tym czytałam nie mogłam tego pojąć.

Amfetamina to w ogóle ma skomplikowany mechanizm, ale bardzo upraszczając można ją zaklasyfikować jako NRA i DRA- norepinephrine releasing agent i dopamine releasing agent. Czyli w przeciwieństwie do reuptake inhibitors zamiast blokować wychwyt zwrotny to ona "zakrzywia" kierunek wychwytu zwrotnego(odwraca kierunek pracy transportera dopaminy- DAT i noradrenaliny-NET)= co skutkuje wzmożonym uwalnianiem DA i NE z błony neuronu presynaptycznego do szczeliny synaptycznej. Podobny mechanizm ma metamfetamina. Amfetamina działa silniej "noradrenalinowo" niż "dopaminowo" (porównując z metamfetaminą).

Co do agonisty i antagonisty najlepiej przyjąć definicję, że agonista posiada powinowactwo do receptora i aktywność wewnętrzną(pobudza receptor), a antagonista posiada powinowactwo do receptora, ale nie posiada aktywności wewnętrznej(blokuje receptor). Jeżeli agonista pobudzi postsynaptyczny rec. D2= pobudzi układ dopaminergiczny. Jeżeli agonista pobudzi presynaptyczny rec. D2(autoreceptor)= zablokuje dalsze uwalnianie dopaminy z neuronu presynaptycznego do szczeliny synaptycznej. Jeśli antagonista zablokuje postsynaptyczny rec. D2= obniży aktywność ukł. dopaminergicznego. Jeżeli antagonista zablokuje presynaptyczny rec. D2(autoreceptor)= nastąpi wzmożone uwalnianie dopaminy z neuronu presynaptycznego do szczeliny synaptycznej. Są jeszcze heteroreceptory, które regulują uwalnianie innego niż swój neuroprzekaźnika- np. noradrenalina via rec. alfa-adrenergiczne 2a,b,c może wpływać na uwalnianie acetylocholiny.

Niestety oprócz agonistów i antagonistów(jest kilka rodzajów) są jeszcze częściowi agoniści- którzy w pewnych okolicznościach mogą się zachowywać zarówno jako agoniści jak i antagoniści, odwrotni agoniści(którzy obniżają konstytucjonalną aktywność receptora i wykazują farmakologiczne efekty charakterystyczne dla antagonistów), pozytywne i negatywne modulatory allosteryczne itp. :P ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 04 cze 2014, 16:36
devnull napisał(a):a po to że sulpiryd jest prawie za darmo, a AMI kosztuje 60zł.

60 tabl. amisanu 50 mg kosztuje na 100% 30 zł

przez Marian_Paździoch 04 cze 2014, 17:06
lunatic napisał(a):
devnull napisał(a):a po to że sulpiryd jest prawie za darmo, a AMI kosztuje 60zł.

60 tabl. amisanu 50 mg kosztuje na 100% 30 zł

To jakiś cud. Nigdy nie było takiej dawki. Widać pod kątem leczenia przeciwdepresyjnego lub pod kątem OCD taką dawkę wprowadzono.
Marian_Paździoch

przez Lord Kapucyn 04 cze 2014, 17:15
Była od dawien dawna we Włoszech taka dawka(50mg) amiego zarejestrowana(Deniban) do leczenia dystyii/depresji przewlekłej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez depresyjny 07 cze 2014, 21:56
A bierze ktos ten lek sam na dystymie depresje i radzi sobie w sensie ze stabilizuje nastroj, unicestwia melancholie,bo z tego co ja czytam to tak jak by to byl jakis dopalacz.
depresyjny

przez devnull 08 cze 2014, 01:56
depresyjny napisał(a):A bierze ktos ten lek sam na dystymie depresje i radzi sobie w sensie ze stabilizuje nastroj, unicestwia melancholie,bo z tego co ja czytam to tak jak by to byl jakis dopalacz.

doraźne branie Solianu działa właśnie tak (ale nie dłużej jak 5 dni pod rząd, bo potem efekt mija).
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Marian_Paździoch 08 cze 2014, 09:12
Niestety efekt faktycznie mija. A o stabilizacji przy tym leku nie ma mowy. Bo albo bierze się "doraźnie", albo codziennie i efekt działania będzie słabnąć. Więc na próżno tu szukać stabilizacji.
Marian_Paździoch

Sortuj wg