Nawrót nerwicy - wiosna ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez rinakata 16 lut 2016, 23:17
Witajcie, nerwica jest ze mną już od dawna. Kolejny raz jestem na lekach od około ponad roku. Mam epizody dobre no i te nawrotowe.
Jak to lekarz mówi - taka moja natura. Na owych lekach w końcu nie przytyłam a nawet schudłam. Czułam się dobrze. Zaczęłam pracę - i zaczęłam zapominać o braniu leków. Raz nie wzięłam dwa dni. Później trzy a później 5. I tak niekiedy brałam tabl.co 3/4 dni. A wiem że tak nie można. Powiedzcie mi - czy taka 5 dniowa przerwa może mieć wpływ na nawrót nerwicy ? Znów mam uczucie guli w gardle, znów boję się że się uduszę. Znów myslę i się nakręcam że mam coś z głową. A jeszcze niedawno było dobrze.
No i jak co roku zauważyłam gdy idą dłuższe cieplejsze dni - wiosna- to czuję się źle. Gdy nie jestem na lekach to musze wtedy znów pojawiać się u psych.z lękami - nie radzę sobie wtedy. Teraz również od paru dni jest podobnie. Mam wolne od pracy do 20 lutego. Przed pójściem do pracy znów czuję lęk. Czy to moje branie leków w kratkę może mieć na to wpływ ?
Teraz od 2 dni biorę regularnie.
Proszę o radę..

przez bedzielepiej 16 lut 2016, 23:53
Sama się kiedyś zastanawiałam, czemu wiosną się tak źle czuję. Niby wszystko wokół ożywa, słońce świeci itd a ja mam zawsze potężną derealizację gdzieś w okresie luty-maj. Drażni mnie wtedy słońce, wszystko jest takie nierzeczywiste.

przez rinakata 17 lut 2016, 00:08
Mam dokładnie tak samo... I nie wiem właśnie czy takie stany można łączyć z tą akurat ''wiosennie nadchodzącą'' porą.
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg