Czy to dalej objawy nerwicy ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Andrew7826893 16 lis 2015, 00:25
Cześc. Jakislś czas temu ok. pól roku temu miewałem naprawdę poważne ataki paniki. Zacząłem brac Mozarin w dawcę 20mg/doba. Ataki stały się od tego czasu bardzo rzadkie i mniej intensywne.

Jednak od jakiegoś czasu pojawiło mi się coś dziwnego. Mianowicie kiedy zasypiam czuje jakbym cały drżał tylko że wewnątrz. Skacze mi tez wtedy pula do około 100. Biorę wtedy 50-75mg Hydroksyzyny i po jakimś czasie normalnie zasypiam.

Miałem robioną krew, echo, ekg, parametry sercowe, cukier i tu wszystko ok.

Dodam, że po alkoholu nie mam takich problemow przy zasypianiu.

Czy to sa dalej objawy nerwicy ?

przez *Monika* 16 lis 2015, 02:43
Andrew7826893, biorąc leki pijesz alkohol?
Obrazek
Główny Moderator

przez Barteteys 16 lis 2015, 09:30
No musisz uważać na alkohol ja bym poszedl na jakąś terapie i wgl. Ja tam parę razy sobie byłem na takiej terapii dobra sprawa warto się przejść.
1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Teberltis 17 lis 2015, 09:50
Na pewno pomoże ci psychoterapia psychodynamiczna wrocław warto się chociaż raz przejść możliwe że pomoże ci to wyleczyć się i zredukować objawy. Warto się raz przejść i sprawdzić jak to wygląda też byłem w takim stanie i wiem jak to jest.

przez Psychomedic.pl 17 lis 2015, 13:42
Drogi Andrew7826893 ,
Objawy nerwicy prawdopodobnie zostały tymczasowo zablokowane przez leki, które przyjmujesz ale tolerancja organizmu osłabła i nerwica,a właściwie jej objawy zaczęły powracać. Farmakoterapia jest skuteczną metodą leczenia zaburzeń nerwicowych, lecz wskazane jest, aby była stosowana jednocześnie z psychoterapią. Tylko poprzez odpowiednio poprowadzoną terapie, można dotrzeć do źródła choroby by pozbyć się jej na zawsze.
Rozumiem, że boisz się nawrotu choroby, wiem jak obawa przed kolejnym atakiem paniki może utrudnić funkcjonowanie. Gorąco zachęcam Cie do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Poszukaj w miejscu swojego zamieszkania poradni zdrowia psychicznego lub gabinetu terapeuty.
Trzymam mocno kciuki i życzę odwagi i przede wszystkim zdrowia!

przez coccinella 17 lis 2015, 14:01
Andrew7826893 napisał(a):Cześc. Jakislś czas temu ok. pól roku temu miewałem naprawdę poważne ataki paniki. Zacząłem brac Mozarin w dawcę 20mg/doba. Ataki stały się od tego czasu bardzo rzadkie i mniej intensywne.

Jednak od jakiegoś czasu pojawiło mi się coś dziwnego. Mianowicie kiedy zasypiam czuje jakbym cały drżał tylko że wewnątrz. Skacze mi tez wtedy pula do około 100. Biorę wtedy 50-75mg Hydroksyzyny i po jakimś czasie normalnie zasypiam.

Miałem robioną krew, echo, ekg, parametry sercowe, cukier i tu wszystko ok.

Dodam, że po alkoholu nie mam takich problemow przy zasypianiu.

Czy to sa dalej objawy nerwicy ?

dlaczego pijesz alkohol podczas brania lekow? sam sobie szkodzisz
Nie chce mi się.

przez Andrew7826893 17 lis 2015, 20:55
Chciałem właśnie iść na psychoterapie, ale pracuje jako kurier zwykle 6-18, a wizyty są od 10 do 14 ...
A co do alkoholu to popijam tylko w weekendy i szczerze nie czułem nigdy się jakoś dziwnie pijąc alkohol, wręcz przeciwnie czuje się jakbym nigdy nie chorował na tą nerwicę.
Zastanawiam się też w sumie czy te takie uczucia w klatce jakby mi serce stawało to nie jest spowodowane czymś od żołądka, bo zauważyłem, że najczęściej takie uczucia mi występują po jedzeniu lub gdy leże na boku podparty jedną ręka.

Sortuj wg