Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez cicha woda 22 sty 2006, 21:32
Już mi przeszło - dziękuję za wszystkie odpowiedzi :D Jeśli to się powtórzy pomyślę o lekarzu.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez Martusia 24 sty 2006, 00:31
Mnie wiecznie bolą plecy, cały kręgosłup, a czasami tylko któryś odcinek.
Sama się zastanawiam czy nie wymyślam sobie(to moja pierwsza myśl przy każdym bólu.Paranoja. Może czasami mnie na prawdę coś jest a ja sobie mówię, żę to nerwica i już?), ale czasem ból jest na tyle silny, że leżeć ciężko i siedzieć też się nie da, a stać tym bardziej.Czy do tego stopnia można sobie coś uroić?
hmmm...
Przyjaciel forum

znowu ta klucha w gardle

przez Nina 27 sty 2006, 23:44
Hej, od ponad tygodnia męczy mnie uczucie jakby coś mi stało w gardle. Chciałabym to przełknąć i odkaszlnąć , ale nie daję rady. Napisaliście ,że to normalne w nerwicy. Jednak nigdy dotąd tego nie miałam, pojawiło się nagle. Gdy o tym nie myślę to jest jakby lepiej, ale gdy tylko się na tym skupię to znowu się pojawia. Męczy mnie to strasznie. Czy ktoś z Was miał to uczucie tak długo, tzn. każdego dnia, ponad tydzień? Jak sobie z tym radzić? I z czego to wynika, napinają się mięśnie czy coś w tym rodzaju...??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magnolia 28 sty 2006, 00:25
Hej! Jak już pisałam w innym poście ta "klucha" w gardle,to typowy objaw nerwicy.Tez tak miałam,myślałam ze sie wtedy udusze,ale tylko jak o tym zapominałam wszystko wracało do normy.To taka sztuczka psychiki,moim zdaniem (chyba potwierdzonym przez specjalistów) jest to po to żeby nie myslec o rzeczywistych problemach,dla mnie logiczne....

przez Kaska22 28 sty 2006, 01:23
Ja oprócz tej kluchy w gardle, której za nic nie mogę przelknąćmam coś takiego że mnie to piecze czasami i od tego boli głowa to znaczy nie tyle boli co jest takie uczucie jakby piekło,dokładnie takie samo jak to pieczenie w gardle. :(
Kaska22

przez Marzena 28 sty 2006, 18:16
Czesc nina ja jeszcze czegos takiego nie miałam ale za to dusznosci straszne,brak oddechu i kłucie w klatce piersiowej a najgorsze jest dla mnie jak czuje ucisk w głowie tak jak by mi brakło miejsca w głowie na myslenie wiem ze to dziwnie brzmi ale nie umiem tego inaczej opisac.jedyne co moge ci napisac to to abys w tak trudnych sytułacjach pomyslała sobie ze nie jestes sama kazdy z nas ma jakies objawy tej nerwicy ale musimy sobie radzic ja sie ciesze ze trafiłam na to forum trzymaj sie pa
Pozwólcie mi życ!!

Od Moniczki

przez Moniczka 29 sty 2006, 11:10
Witaj Nina

Twoja klucha w gardle to typowy globus histericus.Musisz wiedziec,ze ja sie na to lecze.Byly momenty,ze myslalam ze mi gardlo scisnie,udusze sie i zawyje z bolu-taki mialam scisk szyi.Nawet jedzenie i przelykanie sprawia problemy a twarz sie sciaga w grymasie.Te nerwice lecze lekiem seroxat i juz po dwoch miesiacach terapii(niestety,trzeba cierpliwosci)wszystko przeszlo lecz lek musze lykac jeszcze pol roku.Problem kulki tkwi w psychice.Przeanalizowalam go sama i u lekarzy oraz z literatury od podszewki.Jesli masz jakies pytania,pisz koniecznie.Moja nerwica to nie tylko kula ale i palpitacje,duszenie,nadcisnienie,ataki paniki,dretwienie twarzy.Mam za soba setki badan i wizyt u specjalistow.Niestety,moge o tym wiele opowiedziec.
Trzymaj sie cieplutko.
Moniczka

przez Mercedes 29 sty 2006, 17:19
Hejak Nina!

To całkowita norma przy nerwicy...
kurde, najbardziej mi to dokucza, gdy sie zdenerwuje i chce odpysknąć, badz sie wybronic, a tu tak sciska gardlo, ze nic nie potrafię z siebie wydusic ani jednej literki - MASAKRA!:/
a czasem w takich stresujacych syt tak bardzo chciałabym "rzucić" potokiem słów....

Pozdrawiam wszystkich z kluseczkami w gardełkach;P
Carpe diem!

przez Kompot 02 lut 2006, 19:53
Witam
Za kilka miesiecy skoncze 18 lat.
Moim problemem sa podobnie jak u wiekszosci wpisujacych w tym watku trzesace rece.
Zauwazyklem juz to okolo 3 lata temu a raczej nie ja tylko ludzie z otoczenia ktorzy ciagle sie mnie pytali dlaczego trzesa mi sie rece.

Wprawdzie moj przypadek nie jest tak zaawansowany jak niektorych poprzednikow, nie mam problemow z jedzeniem i piciem wsrod innych, moge podpisywac dokumenty, jednak moj "parkinson" jest dla mnie bardzo irytujacy.

Wystepuje on w zupelnie roznych okolicznosciach. Czasami siedze sobie sam w domu i nagle mi sie trzesa rece, bardzo czesto kiedy niose jakis kubek z napojem, albo podczas trzymania kartki/gazety w rekach. Trzesienie sie nasila szczegolnie podczas sytuacji stresowych - jakis wypadek, cos niepokojacego, albo chociaz podczas odpowiedzi ustnej w szkole. Czy mozna jakos z tym walczyc?

A zeby bylo smieszniej :) To oprocz owego "parkinsona" jak go zwie, w wieku 16 lat zaczalem siwiec co rowniez nie uchodzi uwadze innych ludzi i bardzo czesto oprocz pytan o trzesace rece, spotykam sie z pytaniami o moje siwienie :(

Niby blachostka ale jezeli slyszy sie 100 razy dziennie to samo to bywa to uciazliwe.

Pozdrawiam :)

przez bibi 02 lut 2006, 21:03
witaj Kompo-cie :D
miło cie widzieć na forum.
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

tachycardia??

przez beti35 03 lut 2006, 00:04
Witam! Mam pytanko do nerwuskow.Czy kolatanie serca,to inaczej tachycardia?

przez bibi 03 lut 2006, 00:14
myśle że nie.
tachycardia czyli przyspieszone bicie serca, przyspieszony oddech jest groźne dla zycia i leczone szpitalnie, Często występuje przy braniu amfetaminy i powoduje szybki wzrost ciśnienia , równiez ludzie jak mają atak serca to mają własnie tachycardię, a nasze kołatanie serca to tylko kołatanie --niegroźne
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez janek 03 lut 2006, 08:49
kołatanie a szybkie bicie serca to całkiem coś innego. Każde zjawisko, które objawia się biciem serca rzędu 100-180 w sPOCZYNKU mozna nazwać tachykardią. Wiele osob na tym forum twierdzi że podczas ataku lęku itp dostają szybkiego bicia serca, to potem samo ustępuje bądź i nie, ale lekarzowi trzeba to powiedzieć. Kiedy pewnego razu mój puls sięgnął 120, (a ciśnienie 140/90 więc wcale nie tragiczne) poczułem że mdleje - ale nie miałem problemow z oddychaniem, no i serce też nie jest uszkodzone a jednak wg lekarzy lekarstwo na to musze brac. A leczenie szpitalne....robi się taki zabieg, coś w rodzaju wkładania jakiegoś "druta" żeby poruszyć jakąś zastawke czy coś w tym rodzaju...ale to wtedy, kiedy jest "wada serca" a nie w przypadku nerwicowców jak my. Zależy co jest chore - serce czy psychika. A kołatanie serca..hmmm.. od czasu jak biore Potas z recepty (malutka dawka) to nie czuje prawie wogole kołatania - mimo, że badanie krwi wykazało iż potas mam w normie (dolnych granicach) to lekarz specjalista kazał brać 50 dni (tyle ma pudełko kapsułek :) )

przez marmarc 03 lut 2006, 10:50
Witamy, witamy. Problem jest, i co więcej, spotykamy się z niezrozumieniem otoczenia. Chyba jest nas w sumie niewielu.

Sortuj wg