Iść czy zostać w domu? Pomocy!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ketsurui 03 paź 2014, 15:35
Mam lat 17.
Mam "problem" i potrzebuję szybkiej pomocy.

Koleżanka zaprosiła mnie na domówkę. Mają tam być osoby, których ja nie znam, około 20. Jedną dziewczynę i jednego chłopaka znam.
Resztę z widzenia. Panicznie boję się tam iść. Powiedziałam, że przyjdę, ale powinnam powiedzieć, że mam inne plany.
Czego się boję? Nie wiem, oceny. Boję się, że będę siedzieć i nic nie mówić, że pomyślą, że jestem nudziarą, że zrobię albo powiem coś kompromitującego.
Do tego wmawiam sobie, że ona wcale nie chciała mnie zaprosić a zrobiła to bo często spędzamy razem czas.
Ja oszaleję. Siedzę i ryczę, a powinnam się cieszyć... normalny człowiek cieszyłby się.

Proszę, doradźcie mi, co mam robić. Wiem, że jestem żałosna i że mój lęk nie jest uzasadniony, ale tak cholernie się boję. Nie, nie mam fobii społecznej.
Zostać w domu?

A, i chodzę do psychoterapeuty, ale żadnej diagnozy nie postawił. Walczę z lękiem przed wystąpieniami publicznymi głównie. Byłam 2 razy dopiero. Nieważne. W każdym razie zadaję pytanie w tej kategorii, bo wydaje mi się odpowiednia, w końcu chodzi o lęk.

przez izaa 03 paź 2014, 15:45
ketsurui, skoro walczysz z lękiem przed występowaniem publicznie to jest kolejna próba dla ciebie. Im częściej będziesz przebywać wśród ludzi tym będzie lżej. I nauczysz się asertywności. Jak ci sie nie spodoba to pójdziesz do domu. Czego się boisz? Oceny tych ludzi? A to oni decydują o twoim życiu? Raczej nie powiesz nic kompromitującego, bo za bardzo sie pilnujesz. Nudziara? Niestety nie wszyscy są w stanie sie polubić, ktos może uznać że jesteś nudziarą, a ktoś drugi że jesteś bardzo ciekawa.
Bywałam na różnych domówkach, jednych bardziej udanych drugich mniej. Na jednych byłam rozmowna na drugich mniej. Poprostu idąc tam, nie rozmyślam co powiem, nie układam tematów w głowie

przez monapayne 03 paź 2014, 15:49
Weź ze sobą książkę jak będziesz się nudzić 8) Nie przejmuj się, bądź sobą, co czujesz to czujesz, nie musisz być duszą towarzystwa.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg