Zaburzenie afektywne dwubiegunowe a nerwica

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez jinokl 09 lip 2013, 23:58
Witam, jak wiadomo nerwica może doprowadzić do depresji, ale jak jest z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym ? Z tego co wiem jest ono w dużej mierze dziedziczne ale czy również nerwica może się do niego przyczynić ? Mam też w sobie coś z hipochondrii więc jak tylko naczytałem się o tej chorobie to boję się że na nią zapadne a niej już o wiele ciężej (jeśli w ogóle wyjść) niż z depresjii. Więc jak to jest ?

przez Anna Maria 10 lip 2013, 00:48
jinokl, nie można na chad zachorować od tak. Nie jest też skutkiem stresu raczej jeśli miałbyś wrodzone predyspozycję to tak stres może być zapalnikiem ale jeśli się nie urodziłeś z tymi skłonnościami to stres ich nie wywoła.
Anna Maria

przez jinokl 10 lip 2013, 13:26
Dzięki za odpowiedź, wystarczyło jedno zdanie na wiki aby sobie zaczął różne rzeczy nakręcać:
Inne badania wskazują także na częstsze niż w przypadku ludzi zdrowych występowanie zaburzenia afektywnego dwubiegunowego, dysmorfofobii, zaburzeń odżywiania (jadłowstrętu, bulimii), zespołu lęku uogólnionego[4].

ale pewnie z czasem przejdzie ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg