psychoterapia w obcym jezyku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez collector 21 sie 2012, 14:21
Witam,

Od roku mieszkam w Anglii, gdzie nie ma w poblizu zadnego Polskiego terapeuty. Meczy mnie powazna nerwica natrectw z zaburzeniami lekowymi. Przechodzilem juz terapie w Polsce, ale z powodu wyjazdu musialem ja przerwac.

I teraz mam problem, czy sprobowac terapii po angielsku face-to-face, czy moze jednak sprobowac np terapii online przez skype'a po polsku? Moj angielski jest bliski perfect (mieszkam i obracam sie glownie wsrod brytyjczykow), ale kazdy kto ma tego typu doswiadczenia, wie ze second-language, zawsze bedzie second i nie da rady wyrazac swoich uczuc tak dokladnie jak po polsku.

Ogolnie wydaje mi sie, ze potrzebuje porzadnej, dlugotrwalej psychoterapii, a nie kilku razowej pogadanki.

Any clues ?

przez petra 21 sie 2012, 15:40
hej, mam podobnie chociaz nigdy nie bylam zwolenniczka terapii itp ale sytuacja zmusza..
tez jestem z w anglii i zamierzam sprobowac w ta sobote i mysle ze skoro wyleczyli moje ciało po "angielsku" to czemu nie mialoby sie udac po "angielsku" wyleczyc głowy :D
petra

przez Saanna 21 sie 2012, 16:52
wydaje mi sie, ze face to face jest lepsze. a gdzie jestes. slyszalam o paru terapeutach w anglii, czy irlandii - moge sie podpytac znajomych (to srodowisko glownie terpautyczne), to moze cos uda mi sie znalezc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez collector 23 sie 2012, 20:36
@petra, koniecznie daj jak poszla

@Sanna, rejon to East Midlands

przez Keji 23 sie 2012, 23:21
o, zdawajcie relacje, bo byłam tego zawsze ciekawa, odkąd sama planuję kiedyś tam za granicę wrócić.
Keji

przez Saanna 28 sie 2012, 18:12
collector napisał(a):@petra, koniecznie daj jak poszla

@Sanna, rejon to East Midlands

to znajomych tam nie mam. Okazało, ze bardziej to Dublin.
ale w east midlands znalazlam to
Polski Gabinet Psychologiczny
Cropston 1, LE3 6QZ Leicester
http://www.yp.pl/psychoterapeuta/polski ... /onas.html

przez aperecium 01 wrz 2012, 00:34
Studiuję w Wielkiej Brytanii i będąc tam korzystałam z pomocy dwóch terapeutów. Tyle, że z jednym skończyłam szybciej niż zaczęłam bo mi nie podszedł. Z drugim przepracowałam rok i chwalę go sobie bardziej niż moją polską terapeutkę (pewnie do niego wrócę po wakacjach). Jeśli nie masz problemów z językiem to jak najbardziej polecam. Ja nie odczułam żadnych problemów z wyrażaniem uczuć, być może dlatego, że dużo myślę po angielsku. Kiedyś zaczęłam mu jęczeć, że mój angielski jest w sumie słaby (obiektywnie nie jest, ale ja chcę lepiej) uciął dyskusję bardzo szybko "czy gdyby ta terapia przebiegała po polsku zrobiło by ci to jakąś różnicę?" odpowiedź brzmiała "nie". :) Jedynym efektem ubocznym tej terapii jest to, że o wszystkich swoich problemach myślę wyłącznie po angielsku, obecnie wyrażanie ich po polsku sprawia mi większy kłopot i pewnie przed terapią w ojczystym języku miałabym więcej oporów. Podejrzewam, że powodem tego, jest to, że nigdzie poza gabinetem psychologa tak naprawdę o swoich problemach nie rozmawiam. Dlatego siłą rzeczy językiem depresji w moim przypadku jest tylko angielski. :)
aperecium

Sortuj wg