Napady lęku w trakcie stosunku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Napady lęku w trakcie stosunku

przez marciatka 08 lip 2012, 16:22
Mam nerwicę lękową i depresję. Ale na ogół staram się żyć normalnie, nie załamywać całkiem i ciągle walczyć. Jednak ostatnio mam dużo stresów związanych ze studiami, pracą itp. I tak się jakoś porobiło, że przez dłuższy czas nie miałam ochoty na seks. Ale niedawno się to zmieniło, udało się w końcu na tyle uspokoić, że takie potrzeby doszły do głosu. Tylko pojawił się problem - w trakcie nagle zaczynam się bać, ogarnia mnie panika, chce mi się uciekać, płakać, zaczyna mnie boleć, zaraz się spinam i ciężko mnie z tego stanu wyprowadzić. Fajne to nie jest, ani dla mnie, ani dla mojego partnera. Miewałam wcześniej takie "jazdy", jednak nie za każdym razem.

Może ktoś z Was miał podobny problem i w jakiś sposób sobie z nim poradził?

Dodam, że na razie nie jestem w trakcie żadnej terapii. I może istotny jest fakt, że kiedy to ja jestem "na górze" i dominuję, jest okej, plus to, że moje problemy z psychiką wzięły się prawdopodobnie z tego, że mój tata znęcał się nade mną psychicznie przez 10 lat.