Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed grami komputerowymi.


kirk34

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zakładam wątek w odpowiednim dziale, więc jeśli popełniłem błąd, proszę o przeniesienie.

 

Witam!

Bardzo lubię oglądać filmy typu horror/thriller - nie wywołują u mnie lęku, strachu, a raczej zaciekawienie. Problem jest jednak gdy mam zagrać w grę tego typu. Na rynku jest wiele tytułów, w które chętnie bym zagrał ze względu na bardzo interesującą fabułę ale "blokada" jaka uaktywnia się podczas grania, uniemożliwia mi ich skończenie.

 

W trakcie grania, gdy przeczuwam, że jakaś scena będzie miała na celu wzbudzić strach (tak jak to w filmach, zmiana muzyki/cisza etc.) nie potrafię dalej działać. Wiem, że to tylko gra i cały czas to sobie powtarzam jednakże, nic to nie daje. Sytuacja jest jeszcze zabawniejsza z tego względu, że na co dzień zajmuje się prawem karnym i kryminalistyką, co implikuje w sobie oględziny miejsc popełnienia przestępstw, uczestniczenie w sekcji zwłok -tj. występowanie sytuacji, w których poziom stresu jest znaczny.

 

Czy ktoś spotkał się z takimi lękami? Ma pomysł jak temu zaradzić? Nie jest to oczywiście problem znacznej wagi jak np. depresja ale wydaje mi się, że w czasie społeczeństwa informacyjnego może być interesujący.

Wiem, że takie coś istnieje -> http://kotaku.com/5854778/when-youre-too-scared-to-finish-the-game

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lęk wcale nie jest jakiś nietypowy. Jak byłem mały też nie mogłem grać w gry dla dorosłych, ewentualnie na kodach kiedy wiedziałem że jestem nieśmiertelny i nie mogę zginąć. Pewnie za dużo wczuwasz się w postać, nie podchodzisz do tego że to tylko gra. Ja z lęku w grach wyrosłem, już żaden potwór specjalnie mnie nie zastrasza. Nie gram w horrory ze względu na własny lęk związany z ciemnymi mocami. Przypominają mi się traumatyczne wspomnienia z mojej choroby i cała zabawa jest zepsuta.

 

Jeśli chodzi o ciebie, może zastosuj metodę małych kroków, najpierw graj w jakąś grę +16, potem coś mniej strasznego +18 na kodach, albo na łatwym poziomie trudności, a jak poprzeczka ci się obniży to możesz zacząć grać w coś hardcorowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×