moja nerwica ataki , zmiany somatyczne , depresja itd

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez coldboy 29 lut 2012, 14:21
George - dzisiaj mam kolejne badanie już trzecie a wizytę z psychiatrą która zadecyduje co i jak dopiero pod koniec marca (masakra!). Wegetuje...
Depralin 10mg

przez martas.1978 01 mar 2012, 12:04
Sylw32 daj znać co tam u Ciebie? Pozdrawiam. M.

przez George 01 mar 2012, 15:19
sylw32 napisał(a):Witam jestem w trakcie trzeciego ataku depresji albo nerwicy bo dla mnie to to samo! mam straszne bóle brzucha, żołądka i wszystkie objawy depresji w ciągu dwóch miesięcy schudlam 8 kg! jestem pod opieką gastrologa i psychiatry ale mimo brania leków bóle nie ustępują

Niefachowym jest utożsamianie nerwicy z depresją (czy odwrotnie). Są to dwa różne zaburzenia, chociaż w skutkach równie dotkliwe.
Pytanie do Ciebie - czy coś się zmieniło w Twoim życiu, otoczeniu w ostatnim czasie? Masz wsparcie bliskich, znajomych, lekarza, terapeuty?
Ad maiora natus sum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez madziaa 01 mar 2012, 17:10
Witam
ja również niestety posiadam takie objawy,był okres że nie widziałam już sensu i tylko czekałam kiedy dopadnie mnie szybkie bicie serca,uczucie jak bym miała zemdleć,cała się częsłam,suchość w ustach i gula w gardle coś okropnego Bałam się że zaraz serce mi się zatrzyma i nikt mi nie pomorze,albo że zemdleje.Wpadłam w jakiś obłęd wsłuchiwałam a raczej wsłuchuję się w swoje ciało i byłe jakie zakłócenie doprowadza do ataku paniki
Odwiedziłam wszystkim możliwych lekarzy z kardiologiem na czele miałam holtera który wykazał w pierwszym badaniu tachykardię po roku powtórzyłam badanie i wszystko było ok.Średnia pulsu przy pierwszym badaniu to 196 a przy drugim 82 Rok temu pojawiły się jeszcze wieczne mdłości :-| które uniemożliwiały już mi totalnie życie
Często mam czerwoną twarz jak moja mama w okresie menopauzalnym choć mam 26lat i hormony ok Przy nasileniu objawów ze strony serca pojawił się dziwny trądzik który nie szło niczym wyleczyć.Teraz jestem po trudnym okresie w swoim życiu i aż czekam kiedy to wszystko się odezwie Biorę czasami xanax i bellergot który dostałam od neurolog na bóle głowy
Chciałaby zacząć żyć normalnie bez obaw i leku ale czy mi się uda......?niewiem

przez George 01 mar 2012, 21:04
madziaa Jeśli bellergot i xanax zapisał ci lekarz na ból głowy - zmień lekarza ! To nie są leki przeciwbólowe!
Ad maiora natus sum

przez madziaa 04 mar 2012, 15:07
George xanax dostałam od psychiatry nie na ból głowy a bellergot zapisał mi neurolog po badaniu eeg które wyszło ok razem z tabletkami przeciwbólowymi na migrenę.bo często podłożem bólu są nerwy,zreszta w ulotce jest napisane na ból.Potem mój rodzinny lekarz przy okazji jakiejś wizyty nadmienił że bierze bellergot na ból głowy jeśli wie że to z nerwów
Myślę ze mam dobrych lekarzy,już tyle się nachodziłam po nich szukając pomocy

przez George 04 mar 2012, 20:36
Bellergot może być na uspokojenie serducha, ale na głowę? Chyba jedynie zmniejszając lekko ciśnienie naczyniowe a przez to ból głowy... Jednak IMO nie tędy droga.
Ad maiora natus sum

przez Nerd 04 mar 2012, 21:59
Ja dziś zostałam wyrwana w nocy atakiem nerwicy. Często zdarzało mi się, że budziłam się z powodu braku tchu, ale dzisiejszy atak to najgorsza noc w moim życiu. Nie wiedziałam co zrobić, nie mogłam ustać, nie miałam sił podejść do okna żeby je otworzyć. Nie wiedziałam nawet czy aby nieudolnie nie popełniam samobójstwa, szukałam sznura na mojej szyi. Prosiłam Boga, żeby przeniósł mnie do mojej matki, bo nie chciałam umierać sama. Całe moje marne życie stanęło mi przed oczami. Do teraz siedzę i się trzęsę. Matka na mój telefon, że przesadzam. Na rodzinę nie mam co liczyć, choć pierwsze co podczas ataku, to pomyślałam właśnie o nich. Smutne to. Wiem jedno, tak jak mi się wcześniej wydawało, że wolałabym odejść z tego świata, tak teraz wiem, że wolę żyć, choć nie wiem JAK.

PS. George, jak tam po wygranych wyborach? ;)
Jesus, won't you fucking whistle
something but the past and done?

przez George 05 mar 2012, 09:20
Nerd nie ważne kto wygrywa wybory, ważne kto liczy głosy :)
U mnie nadal wahania nastrojów, jakieś napięcie wewnątrz a do tego chyba się przepuklina brzuszna przyplątała. Ciągnie mnie w okolicach prawego dolnego podbrzusza. Podejrzewałem wyrostek, ale po 10 dniach by się raczej pogarszało. A u mnie stan jakby stabilny, tylko dyskomfort czuję. Muszę do lekarza się wybrać a nie mam motywacji.
Ad maiora natus sum

przez coldboy 05 mar 2012, 12:03
Każdego dnia żyję z wielką dziurą w głowie...
Otępienie, brak koncentracji, motywacji i usztywnienie ciała...
Chodzę i znosi mnie na boki...
Boję się że jak wejdę na koniec marca do gabinetu to nie będę wiedział co powiedzieć.
Ktoś miał robione kiedyś pełne badanie psychologiczne ???
Co ono pokazuje ???
Depralin 10mg

przez George 13 kwi 2012, 09:52
martas.1978 napisał(a):Sylw32 daj znać co tam u Ciebie? Pozdrawiam. M.

Martas.1978 - jak się miewasz?
Ad maiora natus sum

przez anula29 13 kwi 2012, 16:54
Witam was
Czytam was to tak jak czytałabym sama siebie:( to takie straszne ze tak dużo osób ciespi na tak beznadziejna chorobe:(
U mnie było troszke lepiej po braniu Afobamu i citabaxu ale zbyt krótko brałam bo 6 tygodni ciągle zmniejszając dawki zeby szybko skończyć i znów powrócilo wszystko z nasileniem,i dosżlo do tego ze mam dreszcze ciągle musze sie kłaśc i leżeć bo wiruje mi cały swiat:( i takie od srodka uczucie pustki w głowie,cięzka głowa bola mnie gałki oczne,wizyte do psychiatry mam dopiero na 14 maja na NFZ i mam nadzieje ze rozpoczne jakas terapie która napewno mi pomoze zrozumieć co tak naprawde przyczyniło sie do tego mojego stanu zdrowia:(
Czekam do wtorku na wyniki badań krwi i moczu i tsh i zobaczymy czy nie ma czegos innego jakiegos zapalenia np...:(dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego na rtg kręgosłupa odcinka ledżwiowo-piersiowego bo strasznie boli mnie kręgosłup nic nie moge zrobić jak sie schyle to wyprostować sie nei moge,dodam do tego wszystkiego ze mam zwyrodnienie kregów szyjnych a dokładnie wyprostowanie lordozy szyjnej...
Obecnie od 3 dni przyjmuje znów Citabax wcześniej bardzo mi pomógł ,i teraz równiez sięgłam po niego doraźnie mam w domu przepiany lek o nazwie Cloraxin i Traxene ,właśnie wczoraj wieczorem musiałam pół tabletki zazyc tranxene bo miałam atak paniki i silne lęki,mam juz dośc tej wstretnej choroby:(brakuje mi sił na to wszystko....Pozdrawiam was mam nadzieje ze bedziecie częściej sie tu udzielali:)

przez karomajka 16 kwi 2012, 14:16
George napisał(a):
martas.1978 napisał(a):Naprawdę zaczynam się bać na poważnie. Pozdrawiam wszystkich chorowitków. M.

Witam,
doskonale cię rozumiem, nie raz byłem pełen przerażenia o swoje zdrowie. Teraz tym bardziej, gdyż również straciłem 7 kg w przeciągu 3 msc i nie wiem dlaczego. Za każdym razem nerwica objawia się w nieco inny sposób. Objawy nowe mieszają się z powtarzającymi się już wcześniej. Przez to ma się mętlik w głowie. Teraz piszę ten post trzęsąc się w środku... Mam uczucie jakby bomba we mnie tykała i zaraz miała walnąć! Straszne!
witam wszystkich też zmagam sie z depresją, mam lęki które niedają mi normalnie żyć. Od pewnego czasu panicznie boje sie jezdzic samochodem moje myśli skupiają sie na jednym zachwile bede miała wypadek i zgine . Myśli są okropne niedają mi normalnie funkcjonować jestem ciągle slaba , mam problemy z zasypianiem bo boję się że już niewstane żywa niewiem moze to dziwne ale lęki są okropne czy ktoś z was przeżywa to samo ? pozdrawiam :? #

przez niuniu2012 18 kwi 2012, 12:53
nerwica lekowa i depresja

hej ...witam was
ja na nerwice lekowa cierpie od 10 lat ,a zaczelo sie to gdy bylam w ciazy ...cala ciaze podawali mi lek relanium i to ten silny,obecnie caly czas nie moge sobie z tym poradzic, w tej chwili lekarz stwierdzil u mnie depresje, mam leki ktore pomagaja na depresje i nerwice lekowa, ta terapia trwa 6 miesiecy,narazie nie odczuwam wiekszej poprawy, ale to za krotki czas bo dopiero 1 miesiac lecze sie. moje objawy sa zupelnie takie same jak opisywane przez was.

-- 19 kwi 2012, 09:49 --

witam...ja mam to samo u mnie nazwana ta chorobe NERWICA LEKOWA, lecze sie w tej chwili przyjmuje tabletki ta kuracja trwa 6 m-cy,narazie zadnej poprawy ..ale ciagne to dalej,mam nadzieje ze mina mi te wszystkie( kolysania) , POZDRO DLA WSZYSTKICH
Ostatnio edytowano 19 kwi 2012, 00:43 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Sortuj wg