Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak sobie samemu poradzić z lękami fobiami??Ksiazki/Kursy


KrzysioPysio

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się Was zapytać czy znacie jakieś dobre poradniki, książki, kursy ...coś do samodzielnego kształcenia co pomaga w wyjściu z nerwic, lęków i fobii ??

 

Wiadomo, że najlepszym wyjściem jest terapia, ale jak ktoś nie może to może polecicie coś co w zaciszu domowym można sobie czytać i na sobie zastosować :yeah: ...ewentualnie słuchać lub oglądać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasman, a może kojarzysz gdzie można to znaleźć ?? bo w internecie to wyskakuje to forum i Twoja odpowiedź pod tym hasłem ;)

 

-- 19 lut 2012, 23:37 --

 

a może ktoś z Was już coś podobnego stosował i przyniosło to jakieś skutki- oczywiście pozytywne;)

 

-- 19 lut 2012, 23:38 --

 

a może ktoś z Was już coś podobnego stosował i przyniosło to jakieś skutki- oczywiście pozytywne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

zob. Hope, Heimberg, Juster, Turk; Podręcznik ćwiczeń klienta (podejście poznawczo-behawioralne), z wydawnictwa alliance press gdynia. Są chyba wydania dotyczące różnego rodzaju lęków. Jest to jakby przewodnik do samodzielnej pracy nad sobą - jest dużo ćwiczeń. Można to zamówić przez neta.

 

Ja czytałem jeszcze jakąś pozycję niemieckiego specjalisty (też raczej poznawczo-behawioralne podejście) - Bandelowa, tylko, że to było z kolei bardziej takie do "zrozumienia" problemu i oswojenia sobie pewnych spraw niż do ćwiczeń. Jak dla mnie była to jednak książka, która dała mi dużo motywacji i optymizmu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×