Jak sobie samemu poradzić z lękami fobiami??Ksiazki/Kursy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez KrzysioPysio 19 lut 2012, 18:53
Chciałem się Was zapytać czy znacie jakieś dobre poradniki, książki, kursy ...coś do samodzielnego kształcenia co pomaga w wyjściu z nerwic, lęków i fobii ??

Wiadomo, że najlepszym wyjściem jest terapia, ale jak ktoś nie może to może polecicie coś co w zaciszu domowym można sobie czytać i na sobie zastosować :yeah: ...ewentualnie słuchać lub oglądać ;)

przez Pasman 19 lut 2012, 21:43
Kojarzę że jest szablon 5 tematów do opracowania do każdego lęku. Można to robić w domu.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez KrzysioPysio 20 lut 2012, 00:36
Pasman, a może kojarzysz gdzie można to znaleźć ?? bo w internecie to wyskakuje to forum i Twoja odpowiedź pod tym hasłem ;)

-- 19 lut 2012, 23:37 --

a może ktoś z Was już coś podobnego stosował i przyniosło to jakieś skutki- oczywiście pozytywne;)

-- 19 lut 2012, 23:38 --

a może ktoś z Was już coś podobnego stosował i przyniosło to jakieś skutki- oczywiście pozytywne;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mjp 20 lut 2012, 19:01
Hej.

zob. Hope, Heimberg, Juster, Turk; Podręcznik ćwiczeń klienta (podejście poznawczo-behawioralne), z wydawnictwa alliance press gdynia. Są chyba wydania dotyczące różnego rodzaju lęków. Jest to jakby przewodnik do samodzielnej pracy nad sobą - jest dużo ćwiczeń. Można to zamówić przez neta.

Ja czytałem jeszcze jakąś pozycję niemieckiego specjalisty (też raczej poznawczo-behawioralne podejście) - Bandelowa, tylko, że to było z kolei bardziej takie do "zrozumienia" problemu i oswojenia sobie pewnych spraw niż do ćwiczeń. Jak dla mnie była to jednak książka, która dała mi dużo motywacji i optymizmu.

Pozdrawiam.
Ogólnie, to bym chciał żeby było dobrze.
mjp

Sortuj wg