Sposoby leczenia bólu głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez gabigabrysia 28 wrz 2011, 19:16
Od prawie roku walczę z bólem głowy powodowanym przez migreny. Czasem są one bardzo mocne, czasem słabe, ale zawsze uciążliwe!!! :((( Czy ktoś z Forumowiczów zna jakieś skuteczne metody leczenia bólu głowy? Słyszałam, że oprócz leków pomaga wysiłek fizyczny np. uprawianie sportu, czy to prawda?? Jeśli tak to co najlepiej ćwiczyć? Jak są inne metody leczenia bólu głowy; bólu napięciowego? Proszę o kilka rad bo naprawdę jestem już tym zmęczona nie wiem co robić, martwię się, że cały czas będę musiała brać leki a mam dopiero 25 lat...
Ostatnio edytowano 28 wrz 2011, 19:19 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz

przez *Monika* 28 wrz 2011, 19:21
gabigabrysia, Może nie radzisz sobie ze stressem?
Proponowałabym psychoterapię, jeśli napięciowe bóle głowy są somatyzacją zaburzeń nerwicowych.
Leki mogą złagodzić objawy, ale przyczyn bólów nie zniwelują.
Obrazek
Główny Moderator

przez Daniela55 29 wrz 2011, 14:17
GabiGabrysia - tak, jeśli chodzi o sport i wysiłek fizyczny, to na pewno ma wpływ na leczenie bólu głowy, podobnie jak sen, dieta czy leki jakie przyjmujesz. Najwazniejsze to nie przemęczać się, możesz spróbować zapisac się na joge, ponieważ ona korzystnie wpływa na człowieka Tutaj o tym poczytaj: http://abcmigrena.pl/leczenie-napieciowego-bolu-glowy Myślę, że warto jakbyś spróbowała, bo faktycznie - jestes młoda i życie na lekach przeciwbólowych nie jest dobrym rozwiązaniem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zofik 30 wrz 2011, 20:16
Ciekawe, ja myslałam, że sport i ruch na świeżym powietrzu będą pozytywnie wpływać na zdrowie

Sortuj wg