Skocz do zawartości
Nerwica.com

lęki, sen a leki...


jelsa

Rekomendowane odpowiedzi

....mam pytanie.... sama nie wiem jak zacząć ... rano biorę połówkę parogenu (po całej tabletce skutki uboczne były duże - podobno przez to, że sporo schudłam) a wieczorem 10 mg lerivonu... głownie zgłosiłam się z bezsennością i lękami. ..np obecnie totalnie nie mogę być sama w nocy ... w każdym razie miałam zwiększyć dawkę levironu do 20mg i jak zażyłam to totalnie nie spałam w nocy (a na 10mg spałam ładnie nocami przez calutki tydzień), łyknęłam nawet 3cią tabletę czyli łącznie 30 mg i też nic..przemęczyłam do rana blee, od 3ch nocy znów biorę tylko 10mg i jako tako śpię.... czy ktoś z Was miał podobnie?? przeciez lerivon ma komponent nasenny ...co jest więc?? nie powinno być że im więcej zażyję to tym bardziej będę senna? dodam, że parogen biorę dopiero 3 tygodnie a lerivon 2 tygodnie...kiedyś miałam prozac było OK a teraz totalnie nie mogą mi trafić a lekami, po alvencie (75 mg) w styczniu chciałam zejść takie miałam skutki uboczne....czy zestaw paroksetyny z mianseryną może pomóc w walce z bezsennością i cholernymi lękami?? i to na dodatek takie małe dawki? ..wizyta u pani doktor dopiero za 2 tygodnie... ech życie...

pozdrawiam Wszystkim!!

ten sam post umieściłam w indeksie leków - sorrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.chinmed.com/praktyka/prakt_art/wzajemny_zwiazek.htm

 

Paroksetyna u zdrowych ochotników zmniejsza czas snu REM, zmniejsza całkowity czas i efektywność snu; Zwiększa ilość przebudzeń oraz latencję snu REM. Ostatecznie jednak pogarsza jakość snu.

 

Mianseryna (Miansan, Lerivon) tłumi sen REM. Z dobrym skutkiem poprawia sen. Na początku leczenia pojawia się często nadmierna senność.

 

Leków z grupy SSRI nie powinno się stosować w bezsenności, a ich zastosowanie często wymaga skojarzonej terapii lekami o działaniu nasennym. Niekiedy odwrotnie, u niektórych chorych obserwuje się nadmierną senność, częściej podczas stosowania paroksetyny i fluwoksaminy, rzadziej przy stosowaniu sertraliny i fluoksetyny. Przerwanie leczenia TAD lub SSRI niezależnie od sposobu może skutkować zaburzeniami wzorca snu obok innych objawów (zawrotów głowy, zaburzeń apetytu, apatii), co bywa uznane za nawrót depresji, szczególnie przy odstawieniu krótkodziałających SSRI (paroksetyny), niż przy odstawieniu długodziałających SSRI (fluoksetyny).

 

 

Próbowałaś melatoninę? Jest sprzedawana w aptekach bez recepty. To naturalny hormon snu. Działa na mnie sto razy lepiej niż Trittico (antydepresant nasenny) i nie chodzę po niej senna i otumaniona przez pół dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parogen dostałam głównie ze względu na lęki no i oczywiście jako antydepresant, a lerivon tydzień później też jako antydepresant też zwalczający lęki no a głównie z powodu kłopotów ze snem. mam już dość, kłopoty ze snem pojawiły w styczniu (a do tego czasu spałam tak słodko mimo nerwic, furii itp:) :smile:;) ), zaliczałam nawet nasenne stilnox, immovane, ziołowe - wogóle nie działały. no a melatoninę można przy lerivonie???

przez tą bezsenność zaczęłam wariować będąc nocami sama. czasami naprawdę boję czy będę znów normalnie funkcjonować :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę w nią zainwestować, jeśli Tobie pomogła to może i mnie:)

 

-- 30 mar 2011, 11:31 --

 

nie wiedziałam, że będę tak cierpieć będąc samą, panika, przerażenie... a wczesniej mieszkałam prawie 2 lata sama.... teraz nie wiem co mam robić... w dzień jest w miarę ale na noce uciekam z własnego mieszkanka:( ...najpierw było sporo problemów, moje zabieganie, nerwy a potem te lęki coraz większe i większe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×