Nerwica a cofnięcie prawa jazdy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a cofnięcie prawa jazdy

przez terka 05 sty 2010, 08:52
dzisiaj wyczytałam"Przepisy przewidują także cofnięcie uprawnień w przypadku przeciwwskazań zdrowotnych, takich jak alkoholizm czy choroby psychiczne" Jak to ma się do nerwicy lękowej,depresji przeciez to też są w jakims sensie choroby psychiki.Czy ktos miał przez swoją chorobę nerwicę lękową ,depresje jakieś kłopoty z prawkiem?
Ostatnio edytowano 05 sty 2010, 10:33 przez scrat, łącznie edytowano 1 raz
Powód: edit tematu

Re: nerwica a prowadzenie auta

przez scrat 05 sty 2010, 10:33
Nerwica jest zaburzeniem a nie chorobą psychiczną. Poza tym nikt nie musi przecież wiedzieć.
Przyjaciel forum

Re: Nerwica a cofnięcie prawa jazdy

przez luciana 08 sty 2010, 17:39
Dokładnie ja choruje od 3 lat na nerwice biore leki i jestem kierowcą. Mało osób wie, że mam narwice nawet znajomi a co dopiero policja.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 08 sty 2010, 18:49
Mniejsza o nazewnictwo, problemow nie mialem, ale tez nie bylo okazji do jakichs klopotow. Nigdy tez nie slyszalem aby ktokolwiek z deprecha lub nerwica mial takie problemy. Ja mysle, ze w przepisach chodzi raczej o ciezszy kaliber zaburzen w rodzaju schiza czy starcza demencja, ktore uniemozliwiaja prawidlowa ocene sytuacji w otoczeniu lub oslabiaja refleks. O ile mi wiadomo nerwica ani deprecha nie ograniczaja percepcji w jakims powaznym stopniu, pomijam tu oczywiscie sytuacje silnego stresu, ataki itp.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez MARIAN1967 08 sty 2010, 19:00
Problem może być w razie wypadku. Na niektórych lekarstwach jest trójkąt z wykrzyknikiem.Prowadzenie pojazdów po zażyciu takich lekarstw jest zakazane. Jeśli sprawa wyjdzie na jaw możesz być obciążona winą za wypadek.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez 3pawel1 12 sty 2010, 09:09
MARIAN1967 napisał(a):Problem może być w razie wypadku. Na niektórych lekarstwach jest trójkąt z wykrzyknikiem.Prowadzenie pojazdów po zażyciu takich lekarstw jest zakazane.

Ja na wielu ulotkach mam napisane ze lek ten może powodować takie lub inne reakcje i wtedy nie mozna prowadzic samochodu.
nie ma kategorycznego zakazu.zostawone jest to do oceny osoby która zażywa ten lek .a na pudwłku jest trójkat z wykrzyknikiem ale w ulotce pisze jak wyżej nie kategorycznie tylko może może ale nie musi.

przez Paranoja 12 sty 2010, 09:25
ja wczoraj zaczelam czytac ksiazke o depresji w ktorej pisze ze depresja to choroba psychiczna, ale mysle ze to jedynie blad tlumaczenia bo to ksiazka autorow amerykanskich
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez 3pawel1 12 sty 2010, 09:51
a nerwica depresyjno-lękowa? a nerwica ogólnie?

przez Majster 12 sty 2010, 17:51
Paranoja napisał(a):ja wczoraj zaczelam czytac ksiazke o depresji w ktorej pisze ze depresja to choroba psychiczna, ale mysle ze to jedynie blad tlumaczenia bo to ksiazka autorow amerykanskich

Nie jest to zaden blad. Deprecha jest choroba psychiczna. Wg roznych systemow klasyfikacyjnych bywa nazywana zaburzeniem, dysfunkcja, schorzeniem itp, al enie o nazewnictwo tu idzie tylko raczej o strach przed przyznaniem sie przed samym soba (a czasem i przed innymi: znajomymi, rodzina) ze sie jest chorym psychicznie. Ja od momentu uswiadomienia sobie choroby zaczalem odliczac czas z gorki w strone wyjscia z tunelu. Uwazam, ze takie uswiadomienie jest jak drogowskaz bez ktorego nie znajdziemy wlasciwej drogi.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez terka 13 sty 2010, 10:33
nie do końca zgadzam się z tym.Tak rozumując to 99% społeczeństwa jest chorych psychicznie?

przez kasia081 18 sty 2010, 09:20
luciana napisał(a):Dokładnie ja choruje od 3 lat na nerwice biore leki i jestem kierowcą. Mało osób wie, że mam narwice nawet znajomi a co dopiero policja.

Luciana Jakie leki bierzesz i jakie dawki ?Jak Ci się po nich kieruje ?Czujeszs jakieś skutki uboczne?
Czy jak chodziłas na kurs i zdawałas na prawko byłaś już chora?

przez scrat 18 sty 2010, 13:21
Jeżeli nie bierzesz benzodiazepin a jedynie np. SSRI albo SNRI to będzie ok.
Przyjaciel forum

przez Majster 18 sty 2010, 17:12
terka napisał(a):nie do końca zgadzam się z tym.Tak rozumując to 99% społeczeństwa jest chorych psychicznie?

Skad ten rachunek? Jakos nie potrafie sobie wyprowadzic wzoru na 99% ..
Ale zeby nie robic off i zeby rozwinac kwestie wplywu na zdolnosc do prowadzenia pojazdow to przyszlo mi do glowy, ze chyba kazdy lek ktory jeszcze nie jest wlasciwie rozpedzony (mam na mysli poczatek jego stosowania) moze zaburzac zdolnosci percepcyjne, ale to wynika chyba bardziej z samej choroby niz ze stosowania lekow. Mysle, ze zanim leki zaczna dzialac, gdy jeszcze nie czujemy sie pewniej to lepiej unikac prowadzenia samochodu, bez wzgledu na to gdzie lokujemy przyczyne gorszego samopoczucia.

przez kasia081 21 sty 2010, 17:59
scrat napisał(a):Jeżeli nie bierzesz benzodiazepin a jedynie np. SSRI albo SNRI to będzie ok.

no a trojpierscieniowe?

Sortuj wg