Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 27 paź 2015, 00:44
Little Red Fox, ja jestem w ciazy i zaszlam w nia biorac leki i w porozumieniu z ginem i lekarzem pozostalam na nich... moze zbyt bardzo sie stresujesz? zwykle gdy sie bardzo chce to nie wychodzi... w kazdym razie zycze sukcesu :)
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Little Red Fox 27 paź 2015, 22:16
Mili89, ja bym się bała, że leki mogą zaszkodzić dziecku :roll:
w piątek wybieram się do mojej lekarki - psychiatry i zobaczę co poradzi, może na jakąś terapię pójdę, żeby w razie czego przetrwać okres ciąży, gdyby lęki wróciły i postanowiły się zadomowić. Na dodatek jak pomyślę o tych wszystkich buzujących hormonach :hide:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez agusiaww 28 paź 2015, 05:28
Little Red Fox, antydepresanty nie powinni zaszkodzic, cofnij sie kilkanascie postow wstecz to wklejałam badania. Co do ciazy to najlepiej jak juz sie zajdzie odstawic bo jezeli odstawiłas jak piszesz wczesniej to wrocą pewnie lęki. Ja odstawiłam z dnia na dzien w ciazy.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Little Red Fox 28 paź 2015, 09:03
agusiaww, biorąc pod uwagę moją nerwicę i niepokojące myśli, cały czas bym się zamartwiała, czy nie zaszkodzę i nie urodzę chorego dziecka :hide:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez Mili89 29 paź 2015, 00:59
Little Red Fox, tez sie balam, jednak bralam przez pierwsze tygodnie nieswiadomie paro- bo wlasnie na nia wchodzilam zmianiajac z sertraliny, ktora na mnie wogole nie dzialala ... a raczej dzialala zle- wiec lekarz powiedzial, ze jestem na tak niskiej dawce (10mg) ze nie musze odstawiac... pokazywal mi wyniki badan, w ktorych ryzyko wad bylo porownywalne do przypadkow, gdzie kobiety nie braly lekow...
powiedzial, ze moje ataki lekowe bardziej by zaszkodzily... dla pewnosci pytalam jeszcze moja polozna i ginekologa i kazdy byl tego samego zdania i uspokajal...

z Dzidzia jest (tfu, tfu) wszystko wporzadku, jestem w 30 tygodniu ciazy- podobno duuzy chlopiec :)

wiadomo, ze bardzo sie balam i zastanawialam, ale przeczytalam mase artykulow i forow zagranicznych i tam jakos mniej panicznie do tego podchodza, a z badan jak mowilam nie wynika nic jednoznacznie...

za to na szczepionke przeciw krztuscowi sie nie zgodzilam, bo od 2 lat dopiero robia ja kobietom w ciazy i nie ma badan zadnych...

jest duzo lekow, ktore nie maja wplywu na plod- tak jak niektore grupy antybiotykow...
trzeba poprostu znalezc dobrego lekarza i mu zaufac...

naprawde nie wyobrazam sobie ciazy z moimi napadami lekowymi ...eh..

przez agusiaww 29 paź 2015, 08:07
Mili89, na te szczepionke to i ja sie nie zgodzilam, a podobno to normalna praktyka namawianie. Na kiedy masz termin? :)

Little Red Fox, wiesz sa babki, ktore nie biora zadnych leków i rodza takie dzieci.

przez Mili89 29 paź 2015, 20:49
agusiaww, termin mam na 9 stycznia :)
Co do szczepionki to powiedzialam, ze nie chce i nawet.juz nie namawiali..
Dzieci w drugim miesiacu zycia dostaja i tak na to szczepionke, a zachorowalnosc w calej Anglii to ok 60 dzieci rocznie wiec uwazam, ze wieksze ryzyko to szczepionka w ciazy niz dwa pierwsze miesiace dziecka bez szczepienia...

Co do zdrowia dzieci to niestety czasem nie ma sie na nic wplywu..
To ogromna niesprawiedliwosc, ze czasem musza cierpiec takie niewinne istotki...

A wiecie, ze w tunczyku z puszki jest wiecej szkodliwych skladnikow i metali niz w szcZepionkach i innych atrakcjach? Nie wspominajac o hormonach i antybiotykach w miesie... Moze dlatego instynktownie mnie odrzucalo od miesa przez pierwsze miesiace...

przez agusiaww 29 paź 2015, 21:24
Mili89, to juz niedlugo bedzie bobasek. Od miesa to i mnie odrzucało przez kilka m-cy.

przez Mili89 29 paź 2015, 23:43
agusiaww, nom bedzie- poki co kopie mnie po zebrach namietnie ;)
i chyba bedzie wiekszy niz jego starsza siostra ;) przynajmniej tak wynika z ostatniego usg... :lol: :lol:

a Ty jestes w ciazy ??

przez agusiaww 30 paź 2015, 04:31
Mili89, tak, ja mam termin na marzec. Leków nie biore ale zamierzam wrocic zaraz po porodzie, lekko nie jest tym bardziej ze u mnie somatyka niezle daje popalic, ale jakos daje rade, bo zawsze dawałam i teraz sie nie dam :)

przez Mili89 30 paź 2015, 14:52
agusiaww, to zycze wszystkiego co najlepsze dla Was:*
Zawsze mozna brac hydroxyzyne nawet daja ja na patologii dla uspokojenia przyszlych Mam..

Ja czasem nadal sie obwiniam, ze biore leki i czuje sie przez to gorsza, to okropne uczucie...
Jednak bez nich mialam takie zawroty glowy, ze nie bylam w stanie czasem nic zrobic:(

przez alu 30 paź 2015, 16:30
agusiaww, trzymam kciuki za rozwiązanie i Twój spokój - jasne, że dasz radę :)

Mili89, nie obwiniaj się! Jesteś najlepszą mamą dla swojego maleństwa, założe się, że ataki paniki dużo gorzej wpłynęłyby na małego człowieka niż ta mikrodawka seroxatu (dobrze pamiętam?) którą bierzesz.

Dziewczyny, będzie dobrze i na pewno urodzicie zdrowe, piękne dzieciaki :) Mam cichą nadzieję, że kiedyś i ja zagoszczę w tym temacie :angel:
alu

przez agusiaww 30 paź 2015, 16:41
Mili89, u mnie jest to samo, tyle, ze moj mąż sie bardzo przykłada i w sumie ja głownie leżę. A Ty bedziesz mieć cc? Mi lekarka wystawila ze wzgledu na to, że wolą przy stanach lękowych i depresyjnych robic cc. Ja bym brała leki ale skoro już odstawiłam to teraz i wytrzymam te kilka m-cy bez, wiadomo sa gorsze dni i lepsze, jak widzisz pisałam post o 3 w nocy bo jak spie to tylko w dzien, ale i zanim zaczelam sie leczyc było podobnie wiec i teraz trzeba wytrzymac. Nie obwiniaj sie ze bierzesz leki bo najwazniejsze ze z maluszkiem ok. Masa kobiet bierze leki i to nawet duzo powazniejsze na schizofrenie i to jest wiekszyc problem, antydepresanty przy tym to jak witaminy ;) alu, ma racje.

alu, doczekasz doczekasz :) Pozniej to jest swietne uczucie, chociaz wiadomo pewne niedogodnosci sa, ale nikt nie mowil ze bedzie łatwo :) Najwazniejsze to dbac o siebie i maluszka :)

przez alu 30 paź 2015, 16:51
agusiaww, myślę, że ze wszystkim dam sobie radę jeśli tylko uporam się z emetofobią :( dopóki nie dojdę do wniosku, że nawet jeśli miałabym wymiotować w ciąży to to zdzierżę to nie ma o czym gadać :(
alu

Sortuj wg