Skocz do zawartości
Nerwica.com

Agresja & Zespół Downa


Pani Kuleczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam 2 lata młodszego ode mnie brata z Zespołem Downa. Kiedy o nim opowiadam obcym ludziom mówię "dziecko z Zespołem Downa", ale dzieckiem już nie jest. Ma 22 lata. Kawał chłopa.

Stopień upośledzenia - głęboki. Prawie nie mówi. Często mam wrażenie, że nie rozumie co się do niego mówi.

 

Problem mnie i moją rodzinę przerasta. Mój brat ni z tego, ni z owego potrafi z całej siły przyłożyć w twarz. Każdemu. Wystarczy być w zasięgu. Najpierw zezuje na obiekt, a potem "strzał". To się zdarza coraz częściej od może 2-3 lat.

Na początku zdawało mi się, że nie potrafił inaczej wyrazić sprzeciwu, czy zniecierpliwienia. Jednak ostatnio przywitaliśmy się jak zwykle "na misia" a on zaraz mnie zdzielił. Nie wiem, co o tym sądzić.

 

Zawsze po ataku staje się coraz bardziej agresywny. Oczywiście jak zareaguje się agresją to jest jeszcze gorzej - zaczyna krzyczeć, walić ręką w coś, albo czymś rzucać.

 

I tak zastanawiam się co robić w tej sytuacji. Chciałabym poświęcać mu czas, ale teraz po prostu staram się być poza zasięgiem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjelo sie, ze dzieci z zespolem downa sa przyjazne, usmiechniete i do rany przyloz..takie kochane misiaki ale istnieje kilka typow. Są także dzieci drażliwe, złośliwe, skłonne cichaczem skrzywdzić drugiego, np. w rewanżu za brak zainteresowania się nim lub obdarzenie uwagą, innych, a czasem nawet bez żadnej przyczyny.

 

Mysle, ze ekspert dalby Ci jakies rady.. ja mialam do czynienia tylko z autyzmem i aspergerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×