Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Madzialenka biorę 50, za kilka dni mam wizytę u psychiatry. Masz zaufanie do swojego lekarza? Ciąża, złe samopoczucie a on Ci jeszcze dokłada??? Ja bym się trochę bała..

rafka, to znaczy że jest lepiej po tych dwóch lekach? jak spanie? Ja strasznie się boje nowych leków, boję się bezsenności i kołatania serca - wolę chyba mieć obniżony nastrój niż takie skutki uboczne. Ciągle sobie wyobrażam, że przez leki niszczy się moja wątroba, nerki, żołądek.

 

Dziewczyny na co dokładnie bierzecie ten lek? Ja mam ciągnący się latami stan obniżonego nastroju, lęki, unikanie ludzi, brak motywacji, bardzo niską samoocenę, objadanie się i tak mogłabym wymieniać....

 

A w ogóle to mam dość ciągłego, tępego bólu głowy :( czekam aż przejdzie ale momentami tracę cierpliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na 20mg i to mi wystarcza. Przy wiekszej dawce dziwnie sie czuje. Nie umiem tego nawet okreslic.

Zaczelam brac wlasnie na bezsennosc, erytrofobie i leki.

Po lekach jest super, ale bez niestety nie daje rady.

Jestem strasznie nerwowa. I wykanczalabym i siebie i otoczenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka - ja nie jestem lekarzem, więc się nie sugeruj. Jeśli źle się czujesz, a lekarz Ci nie pomaga, to może lekarza zmień? Tak ja bym zrobiła..

Który dzień bierzesz i jak tam Twoje bóle głowy?

 

Biorę już Sertalinę dwa tygodnie i mam non stop bóle głowy.

Dziś lekarz zmienił mi lek, bo rozumie, że tak się funkcjonować nie da. Powiedział, że aby osiągnąć dobre samopoczucie musiałby mi zwiększyć dawkę, a to nasili od nowa skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu zaprzestałabym brać i poszła do lekarza o zmianę leku

 

-- 07 sie 2012, 20:09 --

 

biorę tez Abilify. Na całej tabletce czuję za bardzo pobudzona. dlatego będę sobie dzielić tabletkę na pół.

a na jakiej jesteś dawce sertaliny? ja biorę 50mg wzięłam sobie raz 100mg i wtedy głowa mnie bolała bo to było jak dla mnie za dużo. z tego co zauważam to muszę być na minimalnych dawkach. Czytam na jednym z forów, że ktoś bierze 200mg . Mnie by to z nóg zwaliło, ale jeśli tyle komuś pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 1 dzień na 50 mg to było z 2h euforii trochę chęci do działania ( może placebo), potem z dnia na dzień coraz większy spad...większa niechęć do robienia czegoś niż przed, a potem spotęgowane myśli samobójcze, zmniejszanie lub zwiększanie dawki zmniejszało lub zwiększało zły efekt. Po 3 tyg. odstawiłem. Teraz lekaż przepisał mi sulpiryd + trittico i na razie czuję się świetnie ale to 1 dzień :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeba czekać koło 3 miesięcy na działanie jakiegokolwiek ssri.Co do dawki moja lekarka twierdzi, że na niektóre osoby sertralina działa dopiero w większych dawkach.

 

Pytanie do osób, które miały dłuższą styczność z tym lekiem: Czy sertralina, kiedy się na dobre rozkręci, hamuje potok myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli na prawdę u mnie jeszcze się nie rozkręcił to i tak nie żałuje, że odstawiłem bo nie wytrzymał bym dużej.. w końcu coś bym sobie zrobił :/ Dopiero teraz jestem świadomy jak ciężko powstrzymać naprawdę mocne myśli samobójcze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luuudzie!!, wałkujecie w kółko ten sam temat, a wystarczy cofnąć się parę postów wcześniej i poczytać wpisy innych, bardziej doświadczonych osób.

 

Każda osoba, która odczuła pozytywne działanie jakiegokolwiek ssri czekała na ten efekt dłuższy czas, tzn. MIN. MIESIĄC, A ZWYKLE DUUUUŻO DŁUŻEJ.

W pierwszych tygodniach u większości osób pojawiają się skutki uboczne (większe lęki, zawroty głowy, czasem biegunka itp.) Mimo ich wystąpienia NALEŻY W DALSZYM CIĄGU PRZYJMOWAĆ LEK w tej samej dawce, przetrzymać skutki, a potem kiedy ustąpią SPOKOJNIE CZEKAĆ na dobroczynne działanie leku - 1,2,3,4 miesiące - zwykle od 2 wzwyż, zależnie od organizmu.

 

Po kilku miesiącach miesiącach, kiedy odczujemy właściwe działanie leku dawkę można zwiększyć w celu wywołania bardziej wyraźnego efektu leczniczego.

 

 

Ponawiam pytanie do osób, które miały dłuższą styczność z tym lekiem: Czy sertralina, kiedy się na dobre rozkręci, hamuje potok myśli?[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin nie krzycz. Po pierwsze dziewczyna jest w ciąży - na jej miejscu większość by panikowała i wcale jej się nie dziwię.

Po drugie psychiatra zmienił mi lek po dwóch tygodniach bardzo złego samopoczucia - nie kazał mi czekać miesiąca czy kilku aż lek zacznie działać i aż odetchnę. Może niektórzy mają tak silne skutki uboczne, że nie są w stanie funkcjonować? Nie wszyscy przechodzą początek leczenia jak zwykły katar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×