Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wie ktos jak wpływa marihuana na kogos kto bierze lek Asertin ?

Paliłem przy ssri i działa tak samo, ale w depresji/fobii nie polecam zielska, bo może potęgować lęki, ja miałem kilka razy wręcz ataki paniki, dlatego palę sporadycznie raz do roku a przy epizodach depresji nie tykam się tego bo mam złe doświadczenia. Są też odmiany "lecznicze" przeciwbólowe, przeciwdepresyjne czy nawet przeciwlękowe ale nie wiem nie próbowałem, zresztą na czarnym rynku i tak nie dostaniesz, nie ma co śmiecić tu marihuaną, poczytaj na necie o odmianach leczniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile buchów ściągniesz :P

 

Szpital to niee no chyba, że trafisz na jakiś chemiczny szit psikany dopalaczami czy cuś takiego. Po czystym ziole to możesz co najwyżej krzywą fazę złapać ..ale to i bez leków się zdarza. Ja bym na Twoim miejscu sobie odpuścił, ze względu na możliwość zniwelowania działania leku.

Moim zdaniem faza maryśkowa nie jest tego warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szit hepens. jakoś dopiero przedwczoraj do mnie przyszło, żeby przeczytać ulotkę Euthyroxu a tam jak wół, że sertralina zmniejsza działanie lewotyroksyny :why: akurat sertralina ! no nic, zmniejszam do 50 mg i we wtorek na wizycie u lekarza powiem o tym - najprawdopodobniej przerzucę się na fluoksetynę. ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moolik, jak cierpisz wyłącznie na lęki spróbuj paro. Jak masz równocześnie problemy z nastrojem, motywacją bierz sertrę. Sertralina w większych dawkach działa na mnie dużo lepiej niż paro pod każdym względem. No może lęków aż tak bardzo nie wycisza, ale przynajmniej w przeciwieństwie do paro nie mam problemów z seksem, jestem rześki i zmotywowany do działania.

 

Mirtazapiny na razie nie bierz no chyba, że są ku temu konkretne powody np. poważne zaburzenia nastroju, depresja itp.

Po co brać dwa leki skoro jeden może działać wystarczająco dobrze.

 

-- 30 wrz 2012, 17:42 --

 

Widzę , że brałeś/bierzesz sertralinę. Jak długo i w jakich dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez biore euthyrox;/kurde niewiedzialam ...a teraz zaczynam brac zoloft i juz sama nic nierozumiem .mi juz fluoksetyna nie pomaga;/

"Sertralina, chlorochina/proguanid zmniejszają skuteczność lewotyroksyny i zwiększają stężenie TSH w surowicy."

źródło http://chorujena.pl/Leki/4054-Euthyroxr_N

 

niestety, pozostaje wybrać inny tymoleptyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, teraz biore 100 mg wczesniej brałem 150 . Na 150 nastrój ok lecz leki sie utrzymywały teraz zmniejszyłem do 100 i chce dodac mianseryne zeby sprawdzic czy w tym wypadku bedzie lepsze dziłanie przeciwlekowe ale poki co strasznie przym,ulony jestem po mianserynie i narazie odstawiłem . a teraz takie inne pytanie wie ktos moze ktory z lekow jest bardziej toksyczny i szkodliwy dla organozmu paroksetyna czy sertralina ?? bardzo prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moolik ..długo byłeś na dawce 150? Jeśli chodzi o lęki lek potrzebuje trochę więcej czasu po zmianie dawki by "rozwinąć skrzydła". Skoro na nastrój zadziałała to próbuj większych dawek. Maksymalna dawka sertraliny to 200mg.

 

Paroksetyna jest bardziej szkodliwa. Sertralinę stosuje się bezpiecznie u osób starszych, po zawałach, z uszkodzeniami wątroby itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, 150 jakies 20 miesiace ale nie widziałem roznicy wiec z powrotem 100 mg nie wiem czy nie przejsc na paro ale w dawce max 20 mg wiec chyba w takiej dawce bedzie mniej szkodliwe niz sertralina 100 lub 150 jak myslisz ??

 

Pytanie do forumowiczów czy ktos łączył sertraline z mianseryna w leczeniu lęku lub fobi społecznej czy jakis podobnych zaburzeniach jak tak to jakie efekty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodziło o 2 miesiące. A odczuwałeś jakiekolwiek pozytywne działanie odnośnie lęku?

 

Nie wiem czy jest sens w ten sposób porównywać dawki. Paro jest bardziej szkodliwe, a jak bardzo i w jakich dawkach to nie mam pojęcia. Jeśli jesteś w miarę na chodzie to możesz 20mg brać bez żadnych obaw. To są bezpieczne leki. A tak w ogóle to co się tak przejmujesz tą szkodliwością? Odczuwasz coś niedobrego, coś Cię niepokoi? Myślę, że często bardziej szodliwy jest stres wywołany chorobą niż substancje, którymi usiłujemy ten stres okiełznać.

 

Paro ma dużo skutków ubocznych w porównaniu do sertraliny. Poczytaj sobie i weź to pod uwagę zanim zmienisz lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co robic chciłabym zeby na jakims leku choroba znikła przynajmniej na jeden dzien tak całkowicie w moim przypadu serta jest dobra na nastrój i zero skutków a na paro z tego co pamietam całymi dniami spałem ale to tez moze dlatego ze krótko zazywałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moolik, na paro również byłem senny. Po czasie senność częściowo ustąpiła, ale znowu rano ciężko było wstać i nastrój był do d. Paro fajnie zniwelowało lęki, ale przymulało mnie strasznie.

 

Żaden lek nie jest doskonały. Moim zdaniem to, że sertra poprawia Ci nastrój to już jest krok do przodu, dlatego warto by było przy niej pozostać. Ja bym na Twoim miejscu podnosił stopniowo do 200mg na próbę i poczekał ze 2 miesiące. Jak nie sprawdzi się to zejdziesz do 100mg i spróbujesz cos dołożyć. Przynajmniej będziesz miał pewność jak ten lek na Ciebie działa i w razie w. nie będziesz musiał już do niego wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarka proponowała ostatnio solian do sertraliny, ale nie skorzystałem. Mirtazapinę ludzie biorą, ale nie jestem pewien czy pomaga na zaburzenia lękowe. Koleś, który brał pisał, że dobrze poprawia motywację, tylko na początku brania przymula strasznie. Na pewno ma mało skutków ubocznych, więc może warto jej spróbować. Najlepiej radź się lekarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×