Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

kurtz, z tego co mi wiadomo akurat po odstawieniu fluo należy odczekać 5 tygodni zanim zażyje się inny ssri. Rozmowa z lekarzem powinna rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

 

Niebawem zaczynam kurację sertaliną, wczoraj skończyłem brać fluo (pół tabletki 10 mg). Lekarz zalecił jedynie kilka dni przerwy, choć i bez tego można się obyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 to nawet nie jest dawka "działająca". odczekaj. to bardzo delikatne skutki uboczne. organizm musi się przystosować. jeśli po miesiącu nie przejdzie, wtedy porozmawiaj z lekarzem. może zastosuje zamiennik [bo czasem jesteśmy wyczuleni po prostu na substancje pomocnicze danego leku] albo inny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie mam takie uczucie pustki w głowie rozkojarzenie czasem nie wiem co ze soba zrobic lecze sie na nerwice moja historia jest naprawde dluga biore setaloft 50 mg od prawie 2 msc. niewiem czy mi pomaga czy szkodzi, do tego mam zomiren ale to benzo nie za duzo tego mozna ponadto dodam ze mam 17 lat. I czy setaloft pomoże czy jednak może zaszkodzic i jak z tymi ubocznymi skutkami czy moze byc takie rozkojarzenie czasem uczucie pustkiw glowie lęk , problem zpamiecia i koncentracja? jesli ktos moze niech mi odpowie z gory dzieki... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie mam takie uczucie pustki w głowie rozkojarzenie czasem nie wiem co ze soba zrobic lecze sie na nerwice moja historia jest naprawde dluga biore setaloft 50 mg od prawie 2 msc. niewiem czy mi pomaga czy szkodzi, do tego mam zomiren ale to benzo nie za duzo tego mozna ponadto dodam ze mam 17 lat. I czy setaloft pomoże czy jednak może zaszkodzic i jak z tymi ubocznymi skutkami czy moze byc takie rozkojarzenie czasem uczucie pustkiw glowie lęk , problem zpamiecia i koncentracja? jesli ktos moze niech mi odpowie z gory dzieki... :why:

benzo dla nastolatka? :shock: lepiej zmień na hydroksyzynę, również uspokaja, nie uzależnia, można ją łączyć z wieloma lekami. a "uboki", które wymieniłeś, to mogą bardziej z choroby wynikać, niż z samego leczenia sertraliną, bo 50 mg to mała dawka. po 2m-cach może warto zwiększyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisała zielonawitolda 50 mg może być za małą dawką (ja jestem na 200 mg) żeby Ci pomóc. I również radzę Ci nie łykać benzo.

 

-- 24 paź 2012, 12:18 --

 

A tak wogóle to sertralina działa na mnie lepiej od paroksetyny bo nie tłumi pozytywnych uczuć i nie zamula, bardzo dobry SSRI, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak benzo w wiek 17 lat w marcu kończę 18 ale lekarz psychiatra dała mi jak mialem conajmniej 16 lat :) i pomagalo, ale niesteyy po roku nerwica moja wrocila. Po hydroksyzynie jestem jak wrak odjezdzam po niej...

Zomiren mimo że g_wno to pomaga ale mało go biore mam ZOMIREN SR 0,5 o przedłużonym działaniu ale biore czasem ćwiarteczke czasem pół nigdy nie zdarzyło sie calej. Ponad to niewiem czy zwiekszy mi lekarz dawke i czy sam bede chcial bo setaloft ma zajste oboczne od kaszlu po chorobę nowotworową i przepukline, kurde 50 mg za malo 100 by było za dużo:/

Wam w czyn seratylina czy jak pomogla?

:(:mhm:

 

Opadam pomału z sił... :uklon::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mam wielki tu moja historia tego problemu-Nerwica- długa będzie ta opowieść ale jednak licze na jakieś podpowiedzi od Was :? ,

Zaczeło mnie męczyć ciśnienie nie wiadomo skąd.. Ucisk w glowie tzw kask nerwicowy myslalem że to coś złego, 4 sierpnia trafiłem na pogotowie z ciśnieniem 190/100 , ok wrocilem do domu po jakims czasie znow sie tak zdarzalo i tak samo bywałem na pogotowiu az pewnego razu poszedłem do rodzinnego dostalem skierowanie do szpitala i tam poszedlem mialem badania takie jak:

 

-Wszelkie możliwe badania krwi które były w porządku

-Echo serca, EKG, holter

-Usg jamy brzusznej, USG DOPPLER tętnic nerkowych

-Wszelkie badania moczu

-TK głowy

-Dno oka

:arrow:

Wszystko okazało się prawidłowe :great: . Aczkolwiek problem tkwił w mojej psychice, okazalo sie ze to na tle nerwowym, zaczełem chodzic do psychiatry dała mi ten setaloft ok cisnienia nie mam ale sie beznadziejnie czulem teraz troche lepiej ale nadal źle.. Chciałbym normalnie funkcjonować, mam jazdy ze dostane zawału, udaru czy niewiem czego, bóle w klatce piersiowej, boje sie że zwariuje..,.. niewiem co robić, co dalej.. jak ja sobie dam rade z tym mam tylko lat 17:(

:?:?:?:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia - proponuję intensywną terapię na oddziale dziennym. ew. indywidualną. z zaznaczeniem, że terapia, to taki MUST HAVE. i zwiększenie dawki setaloftu, bo 50tka absolutnie nie ma sensu w tym wypadku. co najmniej 100-150. jeśli nie zaklika, do rozważenia inne leki, dalej kontynuując terapiowanie. dobrze na te sprawy [nerwice lękowe] działa też fluwoksamina [wycisza, stabilizuje], paroksetyna, wenlafaksyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz199541, żadnego zawału nie będzie. Sertralina to bezpieczny lek. Musiałbyś ostro się nałykać, żeby wyrządzić sobie krzywdę. Jak lek zatrybi to uczucie rozkojarzenia i pustka odejdą. Ciśnienie również opadnie bo leki ssri akurat mają taką właściwość. Jak lek zaskoczy to nastrój się poprawi i zmartwień ubędzie ;) Zostań 3 mies na tej dawce, a potem ewentualnie rozmawiaj z lekarzem. Nic nie kombinuj na własną rękę, bo tylko niepotrzebnie będziesz się potem nakręcał.

 

Czy Twoim skokom ciśnienia towarzyszy paniczny lęk?

 

Aaa.. Nie dziel tego Zomirenu! Bierz zawsze całą tabletkę.To jest postać o przedłużonym uwalnianiu, więc lek będzie się uwalniał stopniowo.

BIERZ GO ZA KAŻDYM RAZEM, KIEDY CZUJESZ SIĘ ŹLE a już na pewno tak jak kazał Ci lekarz ..alprazolam to typowy antylękowiec, bardzo skuteczny lek na tego typu przypadłości.

 

Słuchaj się lekarza a będzie dobrze :)

 

-- 25 paź 2012, 14:26 --

 

JESLI LEKARZ KAZAŁ CI BRAĆ ALPRAZOLAM STALE, TO KONIECZNIE ZAŻYWAJ TEN LEK TAK JAK KAZAŁ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JESLI LEKARZ KAZAŁ CI BRAĆ ALPRAZOLAM STALE, TO KONIECZNIE ZAŻYWAJ TEN LEK TAK JAK KAZAŁ.

wtf !? benzo stale ?! przecież to prosta droga do uzależnienia ! tym bardziej zważając na jego wiek. mi psychiatra, kiedy wypisał Neurol SR 0,5 powiedział, że mam brać jedną tabletkę dziennie TYLKO przez 2-3 tygodnie i nie dłużej. i to jeden z tych lekarzy, którzy nie szprycują lekami, żeby koncerny się dorobiły - a wielu lekarzy jakoś nie obchodzi to, czy kiedyś ich pacjenci wylądują na odwyku od benzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×