Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed utratą czegoś na czym nam bardzo zależy!


Gość QueenForever

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliście kiedykolwiek lęk przed utratą czegokolwiek co jest dla Was ważne? Ja mam z nieznanych mi powodów często takie lęki-np.fascynuje mnie uroda kobiet,fascynacja ta i emocje z nią związane są dla mnie ważne,boje się że wmówie sobie coś chorego (do czego mam dziwną skłonność) co obrzydzi mi piękno kobiety a przez to utracę coś na czym mi zależy,co jest dla mnie ważne-to tylko przykład,chodzi mi raczej o mechanizm tego zaburzenia.Lęk przed utratą i nadbudowane nad ten lęk konfabulacje -lęk przed utratą niejako wywołuje wilka z lasu tzn.powoduje ze szukam podświadomie tejże fascynacji jawnego zaprzeczenia(antyfascynacji) która ma rzekomo testować wiarygodność moich przekonań.Troche to zagmatwane ale sens w powyzszym wywodzie o jaki mi chodziło zachowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja często myślę o tym, że wszystko co mam łącznie z moim ciałem prędzej czy później stracę, ipogodziłem się już więc nie mam z tym problemu, aczkolwiek go rozumiem. Bo człowiek się trzyma czegoś, różnych rzeczy, pieniędzy, domu, rodziny a prawda jest taka, że czas napier..la bezlitośnie i nie obchodzi go co ludzie o tym sądzą. Widocznie tak musi być i taka jest natura rzeczy. Nietrwała :) Czasem trzeba po prostu się pogodzić i odpuścić :) Lżej się żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×