Skocz do zawartości
Nerwica.com

Stowarzyszenie dla ludzi cierpiących na depresję


Łazarz

Rekomendowane odpowiedzi

Cudaku to akurat wiem. Problem w tym iż nie przeżywam a mój organizm robi co chce. Co innego wrażliwość-mam to od urodzenia (tak jak i egoizm) , a co innego "chore" podejście do spraw wielu.

 

 

Ja mam tak samo, jestem wrażliwa od urodzenia, i egositka też ze mnie, bo przecież ciągle mysle o sobie jak mi źle, chore podejście do wielu spraw mam od dawna, co bym nie zrobiła to uważam, że mogłoby być lepiej, poza tym to ciągłe zamyślanie się, niemal zawsze jestem nieobecna:/

 

na swoje życiowe pasje nie mam już siły, a każdy dzień jest wenętrzną walką być albo nie być.

 

 

Byc może masz uraz, bo zbyt często Cie krytykowano i teraz każda porazka to katastrofa. Do tego poczucie winy, ze przejmuję się takim epizodem - i tworzy sie z tej mieszanki istny koktajl Mołotowa

Cudak mnie od dziecka krytykowano, rodzice się kłocili codziennie, siostra dokuczała, w szkole dokuczali, w domu stary dokuczał, wiec ja już mam wyprany mózg, może dożyje że wymyśla jakis lek wspaniały na taką przypadłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

na swoje życiowe pasje nie mam już siły, a każdy dzień jest wenętrzną walką być albo nie być

 

Ja za wszelką cenę chcę dalej robić to co zawsze chciałam i wlaśnie dlatego każdy dzień jest wewnętrzną walką być albo nie być. W sobotę jadę z moim psiurem do instytutu głuchoniemych. Fundacja dogoterapeutyczna z którą próbuję współpracować ( inaczej nie da się tego nazwać) ma tam zaproszenia. Nawet nie wiesz ile mnie to kosztuje.

 

a tak a propos stowarzyszenia- wiecie czego mnie najbardziej brakuje? Psychologa on-line za darmo. Kontakt telefoniczny nie jest najlepszy ale psycholog on-line to jest to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo, jestem wrażliwa od urodzenia, i egositka też ze mnie, bo przecież ciągle mysle o sobie jak mi źle, chore podejście do wielu spraw mam od dawna, co bym nie zrobiła to uważam, że mogłoby być lepiej, poza tym to ciągłe zamyślanie się, niemal zawsze jestem nieobecna:/

 

Cudak mnie od dziecka krytykowano, rodzice się kłocili codziennie, siostra dokuczała, w szkole dokuczali, w domu stary dokuczał, wiec ja już mam wyprany mózg, może dożyje że wymyśla jakis lek wspaniały na taką przypadłość ;)

 

Wszyscy Cie krytykowali, a teraz Ty krytykujesz sama siebie.... zauważyłaś ? Że niby egoistka jesteś, chore podejście..... oni byli nie w porządku, to nie kopiuj teraz tych toksycznych zachowań wobec siebie !

Po pierwsze nie jesteś egoistka tylko dlatego, że myślisz o sobie i o swojej chorobie - przecież Twój stan zdrowia jest nie najlepszy i tak jak każdy masz prawo martwic sie o siebie i swoje zdrowie.

A że jestes perfekcjonistką, to niestety dziedzictwo błednego wychowania, nadmiernej krytyki, zawsze czułas, że nie jestes dośc dobra ... zgadłam ? wiec teraz przymus, ze wszystko masz robic idealnie.

Z perfekcjonizmem trzeba walczyc, najlepiej zdac sobie sprawe z realiów, a mianowicie, że nie myli sie ten co nic nie robi, poza tym w błedach nie ma nic złego, na błędach sie uczymy. Dopóki nie jestes lekarzem albo pilotem, nie przejmuj sie pomyłkami /lekarze zreszta tez sie nie przejmuja za bardzo/ nikt nie umrze jak cos zrobisz źle.

Jest technika powrotu do wewnetrznego dziecka, które cały czas jest gdzies w Tobie bezradne i skrzywdzone-wyobraź sobie tą mała dziewczynke, która byłas, nieszczęśliwa i samotną. Teraz jako dorosła kobieta możesz przytulic ja do siebie, zapewnić że zaopiekujesz sie nią, dac jej troske i miłośc, których nie dostała kiedyś.

I zaopiekuj sie sobą, zamiast spełniac oczekiwania innych, zobacz, do czego doprowadza zaspokajanie cudzych oczekiwań a nie swoich potrzeb .

Nie wiem, czy moje wywody Ci w czymś pomoga, bo w pewnym momencie zaczełam chyba pisac o sobie ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co będziemy robić na początek?

 

Najpierw potrzebne jest minimum 15 osób(ale im więcej tym lepiej :D ), potem rejestracja w KRS.

 

Już teraz można sobie pisać np. na gg z osobami, które szukają rady i wsparcia.

Sam co jakiś czas piszę z takimi ludźmi, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

No dobrym pomysłem jest np. towarzyszenie komuś w pójściu po raz pierwszy do psychiatry, bo są tacy co się sami boją. Gdyby ktoś był z okolicy Kielc czy ze świętokrzyskiego to mogę się spotkać, doradzić, jakoś poprowadzić przez chorobę w miarę możliwości.(wystarczy napisać na pw)

Taka drobna praca u podstaw na początek.

Ważne jest to by informować takie osoby czym jest depresja, jak się ją leczy, wyjaśnić, że ten zły nastrój, cierpienie, brak wiary, myśli samobójcze to w wyniku zaburzonej chemii w mózgu i, że wystarczy zacząć brać odpowiednie leki by znów już nie cierpieć i zapomnieć o tym koszmarze.

Dużo osób nie wierzy, że leki im mogą pomóc, nie znają nikogo kto by ich zrozumiał, bo żyjemy nadal w społeczeństwie, które nadal kieruje się stereotypami i piętnuje osoby z zaburzeniami.

Nie mówię tylko o depresji, to dotyczy również reszty schorzeń, czy chad, nerwicy, schizofrenii itd.

Sam chodzę do knajpy spotkać się co jakiś czas z kolegą z psychiatryka co ma zespół paranoidalny o podłożu somatycznym, który ma padaczkę na dodatek.

Przyjaźnimy się, a ja cieszę się, że ta osoba, która przechodzi przez tak wiele może przynajmniej się pośmiać z moich głupich kawałów itp. :P .

 

Reasumując, bardzo ważne jest informowanie o zaburzeniach, rozwiewanie wątpliwości, bo ludzie się boją tego czego nie znają, należy to przybliżyć- i to wszystko można robić za pośrednictwem tego portalu,(pw. gg , skype, mail, tel, real) .

 

 

Zachęcam również wszelkie osoby, które czują się samotne, nie wiedzą co robić bo cierpią np. na depresję czy inne zaburzenia by napisały post w tym temacie, a na pewno ja czy może ktoś inny z tego tematu postara się jakoś pomóc. Czy to przez pośrednictwo pw, czy gg itp.

 

Pozdrawiam

 

-- 20 maja 2012, 15:59 --

 

1. Łazarz

2. tahela

3. Laima

4. chillax?

5. cudak

6. violik

7. DddMan

8. skill21

9. amelia83

10. luk_dig

11. ladywind

12. Karolina(moja koleżanka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Łazarz

2. tahela

3. Laima

4. chillax?

5. cudak

6. violik

7. DddMan

8. skill21

9. amelia83

10. luk_dig

11. ladywind

12. Karolina(moja koleżanka)

13. pinda

14. osoba ode mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrym pomysłem jest np. towarzyszenie komuś w pójściu po raz pierwszy do psychiatry, bo są tacy co się sami boją. Gdyby ktoś był z okolicy Kielc czy ze świętokrzyskiego to mogę się spotkać, doradzić, jakoś poprowadzić przez chorobę w miarę możliwości.(wystarczy napisać na pw)

Taka drobna praca u podstaw na początek.

 

Super pomysł :great: np osoby które oczekują takiego wsparcia wystarczy ze napiszą skąd są. Zawsze ktoś chętny do pomocy znajdzie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Łazarz

2. tahela

3. Laima

4. chillax?

5. cudak

6. violik

7. DddMan

8. skill21

9. amelia83

10. luk_dig

11. ladywind

12. Karolina(moja koleżanka)

13. pinda

14. osoba ode mnie

15.Absinthe

16. osoba chętna co się zgłosiła mi na gg

 

-- 22 maja 2012, 20:50 --

 

Myślę, że możemy powoli przechodzić do następnego etapu realizacji projektu.

Będą potrzebne dane osobowe wiadomo w celu rejestracji. Jeśli chodzi o konkrety to napiszę na dniach ze szczegółami.

Bardzo się cieszę, że się udało.

Niemniej jednak zachęcam pozostałe osoby do przyłączania się do naszej gromadki, im więcej nas będzie tym lepiej.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu jest link ze wszelkimi informacjami

 

http://poradnik.ngo.pl/x/370212

 

a tu wzory dokumentów

 

http://www.ngo.pl/x/504022

 

Później powiem co i jak tylko muszę się jeszcze skonsultować w sprawie formalności.

 

-- 22 maja 2012, 22:08 --

 

1. Łazarz

2. tahela

3. Laima

4. chillax?

5. cudak

6. violik

7. DddMan

8. skill21

9. amelia83

10. luk_dig

11. ladywind

12. Karolina(moja koleżanka)

13. pinda

14. osoba ode mnie

15.Absinthe

16. osoba chętna co się zgłosiła mi na gg, teraz wiem, że nick to ,,dazzy''

17.Tomcio Nerwica (lol, też jestem Tomek :P )

 

-- 22 maja 2012, 22:22 --

 

P.S. Zachęcam resztę i każdego nowego na tym forum do zasilenia naszych zaburzonych szeregów :D

W kupie siła!

 

-- 23 maja 2012, 23:23 --

 

1. Łazarz

2. tahela

3. Laima

4. chillax?

5. cudak

6. violik

7. DddMan

8. skill21

9. amelia83

10. luk_dig

11. ladywind

12. Karolina(moja koleżanka)

13. pinda

14. osoba ode mnie

15.Absinthe

16. osoba chętna co się zgłosiła mi na gg, teraz wiem, że nick to ,,dazzy''

17.Tomcio Nerwica

18. simba

 

-- 26 maja 2012, 21:09 --

 

Szukam sposobu innego by to zarejestrować niż zebranie co najmniej 15 z nas w jednym miejscu by złożyć podpisy i wypełnić inne wymagania formalne.

Na razie wydaje mi się to mało możliwe byśmy z całej Polski się gdzieś zjechali, ja oczywiście to zrobię, kwestia polega na tym kto z Was by temu podołał.

 

Bo teraz nie ma sensu bym zbierał dane osobowe jeśli nie mógłbym ich wykorzystać w należytym celu.

Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. Tworzycie stowarzyszenie zwykłe. Później zbieracie większą liczbę członków poprzez przesyłanie zgłoszeń na członków przez pocztę do przewodniczącego, następnie jeśli chcecie mieć osobowość prawną przekształcacie stowarzyszenie zwykłe rejestrując do w KRS o ile oczywiście potrzebujecie mieć osobowość prawną by móc korzystać z różnych źródeł finansowania (darowizny, spadki, zapisy, dotacje, zbiórki publiczne) lub

prowadzić działalność gospodarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad tym by zrobić listę i ją wysyłać między sobą składając jednocześnie na niej podpisy, takie kółko różańcowe, ja bym ją wysłał, obiegłaby kolejne 14 osób i na koniec do mnie wróciła.

 

Musze zrobić taką tabelkę z danymi, z oświadczeniami, a w odpowiedniej rubryce się będzie składało podpisy.

Bo raczej pomysł byśmy się zebrali w jednym miejscu jest nieco trudny do realizacji.

Ja bym mógł gdzieś dojechać, kwestia czy by się uzbierało z nas 14 osób co też by tak zrobiły.

Dlatego myślę, że ten pomysł z listą jest lepszy, oczywiście ktoś mi to zasugerował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł. Ja w sumie też z chęcią przyłączyłbym się do tego stowarzyszenia:). Ciężko się będzie zebrać w jednym miejscu od strony logistycznej. Ja oczywiście mógłbym się poświęcić i przyjechać w docelowe miejsce. Chyba tylko taki jest słuszny pomysł na rozegranie tego w pełnym spectrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie dokumenty jakie będzie trzeba wypełnić.

Wygląda na to, że jedynym racjonalnym sposobem jest kolejne wpisywanie się na nich i przesyłanie kolejnej osobie itd.

Trzeba będzie dać jakieś instrukcje, trzeba wybrać komitet założycielski, zarząd stowarzyszenia i komisji rewizyjnej.

Na samym początku wybrać należy jeszcze przewodniczącego zebrania i protokolanta/-tki

(zebrania, które się nie odbędzie :P ).

Wygląda na to, że tutaj to zrobimy, w tym temacie.

Właściwie to zrobimy tak, jutro robię konferencję na gg, mój gg to 41848585, niech każdy z Was mi wyśle wiadomość z nickiem, niech będzie na gg powiedzmy o 23, ja was wszystkich pododaję i urządzę konferencję na gg.

Wtedy sobie poomawiamy wiele spraw, przy możliwie jak największej liczbie osób.

Będę od teraz co krótki czas coś takiego organizował.

 

Tu do ogarnięcia dokumenty, warto się zapoznać

http://www.ngo.pl/x/504022

 

-- 31 maja 2012, 22:48 --

 

1. Łazarz

2. tahela

3. Laima

4. chillax?

5. cudak

6. violik

7. DddMan

8. skill21

9. amelia83

10. luk_dig

11. ladywind

12. Karolina(moja koleżanka)

13. pinda

14. osoba ode mnie

15.Absinthe

16. osoba chętna co się zgłosiła mi na gg, teraz wiem, że nick to ,,dazzy''

17.Tomcio Nerwica

18. simba

19. Jack

 

-- 31 maja 2012, 23:36 --

 

Oświadczam, że jutro(dziś) czyli 1.06.12 o 23 znów odbędzie się telekonferencja na gg w sprawie naszego stowarzyszenia.

Jeszcze raz podaję swoje gg, napiszcie do mnie, jaki nick, i bądźcie o 23 dostępni ja was włączę do konf.

41848585

Pozdrawiam

 

 

 

Witam, dzisiaj o 23 miało miejsce nasze pierwsze telespotkanie nieistniejącego jeszcze stowarzyszenia ,,stop zaburzeniom''.

 

Udział w nim wzięli:

-luk dig

-Absinthe

-Violik

-Jack

-Łazarz.

 

Omówiliśmy kilka spraw. Kto skąd jest, by wyznaczyć najbardziej wypośrodkowane miejsce spotkania.

Kilka osób jest gotowych dojechać by się spotkać by chociaż część z nas się znała, i by chociaż w części powypełniać wymagane dokumenty, a reszcie wysłać pocztą by się powpisywała.

Przejrzeliśmy jak wygląda wzór listy członków, od każdego będziemy potrzebować następujących danych by stworzyć tabelkę, a w odpowiedniej rubryce każdy złoży swój podpis.

Imię i Nazwisko Data, miejsce urodzenia Miejsce zamieszkania (ulica, kod, miasto) Nr dowodu osobistego

Nr PESEL

Własnoręczny podpis

 

1. Jan Kowalski 03.01.1970, Warszawa ul. Piękna 2, 02-784 Opole DB 8119890 70010323071

 

Myślę, że jutro wybierzemy już kilka pierwszych osób na pierwsze funkcje, tym bardziej zachęcam do obecności.

Zaczynamy też zbieranie danych, zaczekam z tym jeszcze do jutra, niech każdy sobie porozmawia z resztą by rozwiać wszelkie wątpliwości, na początek wystarczy nam imię i z jakiej miejscowości jest.

Ja jestem Tomek, i jestem z Kielc.

Jutro porozmawiamy o statucie.

Poczytajcie o stowarzyszeniach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×