Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wypis ze szpitala psychiatrycznego


Gość paradoksy

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr123, wydaje mi się że z jakiegokolwiek szpitala byś nie został wypisany to wypis (oryginał) Ci się należy... może tam pojedź i porozmawiaj z administracją, że przyszedłeś po wypis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr123,

Piotr wypis powinieneś dostać i należy Ci się to , szpital jak każda inna instytucja czy nawet firma prywatna posiada coś takiego jak obieg dokumentów. Niech mama napisze podanie ze prosi o dostanie do ręki wypisu syna ze szpitala i złoży owo podanie w sekretariacie w szpitalu , oczywiście orginał składa się w sekretariacie a na kopii pani sekretarka czy pan sekretarz przybija pieczątkę , ze wpłynęło. Jeśli odmówią wydania orginału wpisu to muszą podać przyczynę to znaczy uzasadnienie prawne i faktyczne faktyczne jest to wytłumaczenie dlaczego a prawne przytoczenie przepisu prawnego i nie ma bata taki jest obowiązek prawny i każda firma czy instytucja musi se do tego stosować, jeśli się dobrze orientuje to tylko i wyłącznie małe firmy do kilku tam osób są z tego zwolnione a wszystkie inne muszą. Dodatkowo byłeś leczony w szpitalu miałeś swoją kartę i prowadzoną dokumentację szpitalną i cała ta dokumentacja zostaje w szpitalu na pewno bodajże przez rok musi być pod ręką a później sie ja przenosi do archiwum gdzie musi być przechowywana przez ileś tam lat i to także jest obowiązek mogą być kontrole i tka dokumentacje trzeba trzymać dopiero po upływie ustalonego ustawowo czasu dokumentacja może zostać zniszczona i to w sposób taki by nie wypłynęły na wierzch poufne dane. Już były afery w telewizji ,ze ktoś wyniósł dokumentacje na śmietnik z danymi pacjentów a powinno to sie np. spalić i wtedy dyr. może mieć problem bo w sumie to on ogólnie jest za to odpowiedzialny.

Czasem to naprawdę ręce opadają jak można nie wiedzieć ,ze jak ktoś odmawia takich rzeczy to si e załatwia te sprawy na piśmie ,niech mama napisze podanie w dwóch egzemplarzach i tyle jak Ci tak zależy na tym wypisie i chcesz się kłócić , ale dokumentacja i tak zostanie Twojej choroby w szpitalu.

Ja też mam problemy w takich sytuacjach ,ale z powodów lęków :?;) , niestety.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr123,

to znaczy dokładnie cały opis miałes karte od czasu kiedy Ci eprzyjęli do czasu ąz Cie wypisali, w szpitalu są obchody , dostajesz leki i to wszystko jest w Twojej dokumentacji , w jakim stanie zostałeś przyjęty do szpitala, jakie leki zostały Ci podawane, z jakiej przyczyny zostałes przyjęty, jak Twój san ulegał zmianie, jak reagowałes na leki, czy Twój stan sie poprawiał i ,że w końcu zostałes doprowadzony do stanu ,ze Twoj lekarz prowadzący podjął decyzje ,ze mozna Cię wypuścić do domu, to szpital psychiatryczny więc pewnie jest równiez opis Twojego zachowania, wspólpracy z lekarzem ,z współpacjentami, poziomu agresji , pewnie miałeś konsultację psychologiczną to tez musi być zawarta w karcie i opis psychologiczny co stwierdził na Twój temat psycholog, krótko i na temat z tego co wiem to dokumentacja w szpitalu jest prowadzona dzień po dniu dla każdego pacjenta i zapiski jak sie zachowuje, jakie leki dostał danego dnia i jak na nie zaragował, sa obchody na których własnie ordynator wszystko sprawdza spogląda w karte pacjenta itp. sprawy zapisków dokonuja pielegniarki na polecenie lekarza to sie tyczy oczywiście dokumentacji, która zostaje w szpitalu, dokumentacja jest oczywiście poufna i nie można miec do niej wglądu ot tak sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na wypisie masz date , przyjęcia, date wypisu , przyczynę hospitalizacji, określenie wypisano pacjenta w stanie dobrym dalsza hospitalizacja nie wskazana , lub dalsza hospitalizacja wskazana, podana jak ma wyglądać dalsze leczenie np. potrzebna dalsza konsultacja psychiatryczna indywidualna , albo terapia grupowa , lub zapis pacjent wypisany w stanie ogólnym nie dobrym na właśnie żądanie itp. itd. od wypisu cudów nie oczekuj, jak chcesz wiedzieć więcej to biblioteka i wyszukiwarka internetowa chociaż ja jestem zwolennikiem biblioteki jeśli idzie o rzetelność wiedzy

wypisy i dokumentacja tyczy wszystkich pacjentów nie tylko psychiatrycznych

 

-- 21 lut 2012, 16:10 --

 

Piotr123,

nie wiem czy dobrze wnioskuje,ale z Twojego ostatniego postu wynika, że ty raczej nie za bardzo chcesz by rodzice wiedzieli co i jak i się zastanawiasz co jest na tym wypisie czy mama za dużo :?::!: nie będzie wiedzieć? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr123, a Ty nie napisałeś co Cię tak w związku z tą dokumentacją niepokoi?

Wiola boi sie ,co mama sie dowie hihi, i docieka

 

-- 21 lut 2012, 16:33 --

 

Piotr123,

wypis to tylko taki ogól a zostaje cała dokumentacja, która musi być prowadzona,powiedzmy ze wypisują Cię w stanie dobrym a ty popełniasz samobójstwo bo Ci coś odwaliło i rodzice mają pretensje i jest cała akcja bo rodzice twierdza ,ze np. wypisali Cie za wcześnie i wtedy lekarze wyjmują tę dokumentacje, która jest podkładka, specjaliści dokonują jej analizy i na tej podstawie się określa czy został popełniony błąd w sztuce czy wszystko było ok, dlatego dokumentacja jest prowadzona dzień po dniu i musi być w niej zapisany stan pacjenta , który jest monitorowany przez personel , i to się tyczy wszystkich chorób lekarze wypisują kogoś do domu w stanie dobrym a tydzień później ktoś umiera i afera gotowa , ot tyle w temacie, wtedy jest wgląd do dokumentacji dal odpowiednich osób oczywiście, dobra koniec już tego tematu , z tą mam ,ze się boisz to żartowałam :P;), chcesz wiedzieć więcej to posiedź chwile i sam poszukaj a nie na gotowe :nono::nono::nono::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr123, www.google.com ... serio - wpiszesz hasła i znajdzie

wypis pewnie masz do odbioru, ale że jesteś niepełnoletni to Twoi rodzice Ci odbiorą

czasami tak jest, ja też byłam parę razy a wypis był do odebrania po paru dniach bo np. ordynatora nie było i nie mógł podpisac i podbić, czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×