Skocz do zawartości
Nerwica.com

OGROMNIE DUDNIENIE W USZACH! POMOCY!


RepairMySoul

Rekomendowane odpowiedzi

RepairMySoul,

moze to cisnienie w uszach bardzo ci sie podniosło tak jak sie jedzie samochodem i przy zmianie wysokości za czym idzie cisniemie moze nagle sie zrobić szum i dudnienie w uszach, moze coś takiego ci sie zrobiło idx do lekarza kiedys czytałam ,ze ytez od miazdżycy naczyń włosowatych może się ciśnienie w uszach robic i stąd szumy i dudnienie w uszch wtedy bys musiał cholesterol sobie zrobic i moze jakis kierunkowe badania na miazdżycę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piłam za dużo Tigerów i wzrastało mi ciśnienie to też czułam takie jakby dudnienie w uszach. Miałam wrażenie jakby były przytkane i czułam, że "coś się w nich dzieje". Bierzesz ostatnio jakieś nowe leki? Pijasz kawę albo energizery?

 

-- 07 gru 2011, 18:45 --

 

A może masz Wodniaka Błędnika?

Objawy:
   * fluktuacyjny ubytek słuchu manifestujący się okresowym niedosłuchem odbiorczym pochodzenia ślimakowego
   * nagle występujące zawroty głowy- połączony może być on z nudnościami lub wymiotami oraz oczopląsem
   * szum uszny, zwykle niskoczęstotliwościowy "buczenie", które związane jest z większym uszkodzeniem w szczycie ślimaka. który jest odpowiedzialny za odbiór tonów niskich
   * uczucie "pełności" w uchu, chory zwykle podaje uczucie zatkania ucha, słyszenia "jak za mgłą", "wzrostu ciśnienia wewnątrz ucha".

 

Powyższemu atakowi objawiającemu się w/w objawami mogą także towarzyszyć:

 

* bladość

* potliwość

* znaczny wzrost ciśnienia tętniczego

* tachykardia

 

Charakterystyczną cechą jest, że pomiędzy atakami pacjent nie manifestuje żadnych objawów klinicznych. Jednak duża częstotliwość ataków może w konsekwencji powodować stopniowe pogarszanie się słuchu (zaczynające się od spadku w zakresie niskich częstotliwości).

Idź koniecznie do laryngologa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny szumów usznych mogą być najróżniejsze. Poza błędnikiem, nawet lekkie zwyrodnienia kręgów szyjnych i prozaiczne przytkanie woskowiną powoduje takie odczucia. Sprawdź, czy przy każdym ułożeniu głowy to czujesz, a także, może, kup sobie zwykłe, bez recepty, krople do uszu, które usuną ewentualnie przeszkadzającą Ci woskowinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×