Skocz do zawartości
Nerwica.com

Telepatia/ bliźniacze dusze, umysły 2 osób


mania0995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Ja i mój przyjaciel od pewnego czasu bardzo dobrze się dogadujemy.

Spędzamy ze sobą dużo czasu i często się zdarza,że wypowiadamy

te same słowa w tym samym czasie. Myślimy też o tym samym w

danej chwili. Mamy podobny gust (kolory, wystrój wnętrz, muzyka,

filmy, jedzenie), charaktery i zdanie na różne tematy. Czytałam o

neuronach lustrzanych,telepatii,bliźniaczych duszach itp, ale nie wiem

czy to to.

 

Jest to dość niespotykane i zastanawiam się o co chodzi.

Czy moglibyście przybliżyć mi ten temat?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podobnie jak w przypadku innych zjawisk parapsychologicznych istnieją liczne relacje świadków twierdzących, że zetknęli się z tym [telepatii - przyp.] zjawiskiem lub potrafią je wywoływać, ale mimo wielu studiów, zjawisko nigdy nie przeszło pozytywnie testów naukowych w warunkach uniemożliwiających dokonywanie oszustw. Istnieje wiele proponowanych teorii na temat mechanizmu działania tego zjawiska, jednak żadna nie została jak na razie jednoznacznie potwierdzona."

 

"Australijskie Towarzystwo Sceptyków ufundowało nagrodę w wysokości 100 000 dolarów każdemu, kto dostarczy rzetelny dowód na istnienie tego zjawiska, lub zgodzi się na poddanie wiarygodnym testom na własne zdolności tego rodzaju i zdolności te okażą się prawdziwe. Nagroda nie została dotąd przyznana."

 

To jest forum o psychologii, a nie parapsychologii.

 

Po prostu spotkało się dwóch zbieżnych charakterologicznie ludzi, którzy nadają na tych samych falach. Ot, cała zagadka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość niespotykane i zastanawiam się o co chodzi.

Nie wiem czy jest to niespotykane :) Dużo ludzi tak ma gdy spędza z kimś dużo czasu- nagle okazuje się, że ludzie wysyłają do siebie SMSa w tym samym czasie, dzwonią, wpadają na ten sam pomysł itd. Też tak mam. W parapsychologię nie będę się zagłębiać, ale możesz sobie poczytać o myślokształtach. Ale niestety nie podchodzi to pod naukę jak już zauważył Mad_Scientist. Kwestia tego czy przyjmiesz teorię czy nie, na "wiarę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam też coś takiego z moją przyjaciółką... :105: mimo że już nie spędzamy razem tyle czasu co kiedyś ale często jest tak że chciałabym do niej zadzwonić ale rezygnuję bo nie chcę jej przeszkadzać a po chwili ona dzwoni do mnie :tel2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×