Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej - co zrobic najpierw?


helax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

 

Mam 25 lat. Miewam czasem lęki/objawy:

 

- nagle wydaje mi się, że coś mnie boli i jest ze mna coraz gorzej... czasem czuje szybsze bicie serca, ciepło itp.

- oglądam film w kinie i jest sytuacja, która jest nieprzyjemna dla danego bohatera... i ja też to jakby czuje... dostaje paniki... serce wali jak szalone myślę, że zaraz umrę czy coś.... :/ włącza się "ucieczka"

- nie mogę już oglądać rzeczy zbyt strasznych typu krojenie człowieka, horrory itp... kiedyś nie miało to na mnie takiego wpływu

- lęki wysokości / lęki przed wejściem do jacuzzi gdy mam zimne nogi / itp. naczytam się np. o chorobach i czego nie wolno i potem się chyba niepotrzebnie przejmuje i wyolbrzymiam zalecenia :/

- nie mogę czytać czasem książek medycznych czy w ogóle o rzeczach, które opisuje jak coś w naszym ciele działa bo później czuje się dziwnie (takie jakby poczatki paniki)

- czasem czuję wewnętrzny nie pokój

- kiedyś na słowo śmierć reagowawłem (paniką)

- kiedyś na wykładzie NLP jak słyszałem co może zrobić sugestia i koleś zaczał mówić, że zaczyna nam się robić gorąco itp... to też mi się tak zaczeło robic :/ w ogóle nawet jak znajomii czasem mówią o wypadkach itp to reaguje na to źle :/

 

Intensywność tego była różna. Myślę, że jak skupiam się na pozytywach i w moim życiu nie ma stresu za wiele to jest ok. Jednak wtedy i tak czasem potrafi spowodować to, że źle się poczuję.

 

 

Chcę to zmienić. Jak to zrobić? Iść do neurologa/neuropsychologa/psychiatry?

 

Szczerze najchętniej poszedłbym do jakiegoś specjalisty od hipnoterapii jak Milton Erickson :D

 

Jednak wiem, że taka terapia to też będzie mnie trochę kosztować... dlatego chcę zainwestować w sprawdzone rozwiązanie, które da największe efekty ;)

 

Może coś doradzicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do psychiatry, jak nie chcesz wydawać pieniędzy do idź na NFZ.

on powinien zadecydować co dalej - być może w Twoim przypadku wystarczy tylko terapia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×