Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAMADOL (Poltram, Poltram Retard, Tramadol Aurovitas/Krka/Synteza/Vitabalans, Tramal, Tramal retard)


karina200

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego tak bardzo boję się tego leku.

 

Dostałam na ból kręgosłupa. Niemal chodzę po ścianach z bólu, płaczę, ale nie biorę :/ Znając mnie, zaraz bym się w coś wciągnęła, a opioidy jakie są - każdy wie.

 

Niech Ci lekarz zapisze ketonal - w miare skuteczny a nie uzależnia.. sam go brałem na ból kręgosłupa.

Nie należy go brać jak jestes żołądkowcem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

współczuje Ci !!!! a jakie jest pochodzenie tego bólu??? może by sie za nie zabrać. Przecież jeżeli boli ciągle i na okrągło to znaczy że trzeba się rozprawić z jego źródłem Inaczej predzej czy później człowiek kończy jak dr. House

Kiedyś przez pół roku chodziłem z boląca ósemka i tez nic nie pomagało .... wtedy wziałbym nawet heroine żeby tylko ten ból uśnieżyc (na szczeście nie miałem dostepu ani znajomości) ...w końcu poszedłem do dentysty i wyrwał chwasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

współczuje Ci !!!! a jakie jest pochodzenie tego bólu??? może by sie za nie zabrać. Przecież jeżeli boli ciągle i na okrągło to znaczy że trzeba się rozprawić z jego źródłem Inaczej predzej czy później człowiek kończy jak dr. House

Kiedyś przez pół roku chodziłem z boląca ósemka i tez nic nie pomagało .... wtedy wziałbym nawet heroine żeby tylko ten ból uśnieżyc (na szczeście nie miałem dostepu ani znajomości) ...w końcu poszedłem do dentysty i wyrwał chwasta.

 

To są tzw. bóle korzeniowe. Dyskopatia, nie takie "powyginanie" kręgosłupa (skolioza i brak fizjologicznej kifozy) i zwyrodnienie paru kręgów/krążków międzykręgowych. Jestem po operacji. I tak jest dużo lepiej - kiedyś ten ból był stały. Nie mogłam chodzić, promieniował mi do nogi.

 

Może to wrodzone? Wyglądam normalnie mimo wszystko, nie jak dzwonnik z Notre-Dame, więc nikt tego nie sprawdzał wcześniej.

 

Na dzień dzisiejszy neurolog powiedziała mi, że z tym już się nic nie zrobi, można to trochę rehabilitować. Tak robię.

 

Jak przesadzam z ruchem, trochę się nadwyrężę, czy źle/długo posiedzę to właśnie mnie tak łapie :/ Uważam na siebie, ale czasem się popełni jakiś błąd i gotowe.

 

Nie myślę co mnie czeka w przyszłości. Staram się :roll:

 

Chętnie bym dokonała transplantacji kręgosłupa :lol:

 

To, że sięgnę po te leki to kwestia czasu, ale wolę opóźnić tę chwilę. Może do tego czasu zmądrzeję. Już raz rzucałam coś... Najpierw tego potrzebowałam, a potem brałam bez różnicy czy potrzebowałam, czy nie. Nie chcę tak drugi raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy`można brać tramal z antydepresantami i benzo? ktoś ma jakieś doświadczenia?

przecież to tykająca bomba zegarowa !!!!

Po co Ci aż taka kombinacja .... jak masz dobrze dobranego antydepresanta to benzo w zasadzie jest zbedne ....ewentualnie na jakieś doraźne potrzeby. A tramal z benzo to już wogóle ...

Chyba że lubisz odlecieć ...ale to se lepiej ćwiartke z gwinta wypić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzo można brać do tramalu, nie żrą się. Natomiast kurację antydepresantem, można zacząć dopiero po odłożeniu tramalu. Inaczej można fajnej padaki potramalowej się dorobić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie sprawdziłem, po prostu miałem sporego dołka i chciałem odpocząć od siebie,

 

Ja niedawno miałem podobnie i przez to prawie się zabrałem za ekstrakcje kodeiny. Teraz się ciesze, że jednak odpuściłem, bo na pewno bym popłynął mocno w złą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten skręt po tramalowy to istna rzeźnia. Połączenie takiem maksymalnej deprechy z objawami grypopodonymi. W lecie przy temp 30 stopni, leżałem pod dwiema kołdrami dygocząc z zimna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi, u mnie alkohol tylko pogarsza takie stany, dużo bardziej wolę coś zielonego ;) Do tego jakaś pozytywna muzyka i jest zajebiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz po prostu, bo tak to nikt Ci tego nie powie, bo każdy reaguje inaczej.

Na mnie działa właśnie super, nerwica i fobia mi praktycznie całkowicie znika na fazie, chociaż czasem można sobie coś złego wkręcić i może być gorzej, ale mnie zawsze wtedy uspokaja muzyka, taka chilloutowa, pozytywna po prostu (każdy lubi co innego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałam tramal na bóle stawów, bo już gryzłam ściany i płakałam z bólu.

nie odczuwam żadnych objawów euforycznych, wcale nie czuję się spokojna, nie mam milionów pomysłów, ogólnie nie odczuwam takich objawów, o jakich tu pisano.

mam krople i zażywam maksymalnie 40 kropli 2 razy dziennie. mam nadzieję, że się nie uzależnię.

zaznaczam, że nie biorę dla funu, tylko gdy ból staje się nie do wytrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, o to właśnie chodzi. Takie substancje na każdego mogą działać inaczej, więc jeżeli nie będziesz brała ponad dawkę to nie odpłyniesz.

Uzależnienia niestety trudno uniknąć przy długotrwałym przyjmowaniu, ale dopóki nie przesadzasz to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie ma wyjścia. Trzeba świadomie wejść w uzależnienie, żeby nie chodzić po ścianach z bólu. Ludzie biorą to latami i żyją... Wygodniejsza w sumie była by buprenorfina. Moc uzależniania na poziomie tramalu, działa troszkę mocniej przeciwbólowo i jest wygodniej bo przyklejasz plaster raz na kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, wiem, że często nie ma wyjścia, bo mieszkałem pod jednym dachem z osobą chorą na nowotwór, która brała takie kombinacje różnych substancji, w tak wysokich dawkach, że człowieka zdrowego i bez tolerancji by to zabiło w kilka sekund. Porażka, ale innego wyjścia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosz to od tramalu też można się uzależnić?? :shock:

ja to brałam 2 miesiące w sporych dawkach jak mnie rwa kulszowa położyła i odstawiłam bezproblemowo... :roll: może dlatego że przeszłam na łagodniejsze przeciwbólówki (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×