Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Też kiedyś brałem zolafren z seronilem. Olzapina i fluoksetyna działają synergicznie tzn. "dobrze współdziałają".

 

Ja z kolei od paru dni jestem bez ketrelu i na mniejszej dawce fluo i niestety mam wrażenie że czuję się gorzej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czym się różni Seronil od Fluoxetiny ??? Miałem kupić w aptece ten drugi lek ale go nie było i były braki w hurtowni :/ I farmaceutka dała mi w zastępstwie właśnie Seronil. Mam nadzieje że to dokładnie to samo, to znaczy wiem że jest to na bazie tej samej substancji. Nawet ulotka była ta sama. Tylko mam nadzieje że w działaniu ten lek działa tak samo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z moim Dr . Jak zwykle miał rację , że odstawienie olanzapiny nic nie da a nawet pogorszy mój stan i tak też się stało ale cenię go za to , że zanim ja dobrze pomyślę , że czas jednak coś zmieniać- on już ma plan awaryjny - tym razem CYMBALTA - substancja czynna duloksetyna ponoć nowość , nowszy model wenlafaksyny , mniejsza działania niepożądane i lepszy wychwyt , czy ktoś z was już trenował ten lek , od poniedziałku zaczynam , na samą myśl już się lepiej czuję :) , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego dowiem się w poniedziałek ale na dzień dzisiejszy po 5 dniach od odstawienia zalasty musiałem do niej wrócić , wczoraj na wieczór wziąłem 5 mg i juz dziś jest troszkę lepiej pomijając fakt koszmaru rannej pobudki , dla mnie olanzapina jest super pod względem tłumienia lęków ale przy okazji likwiduje mi całkowicie emocje - krótko mówiąc mam wszystko w dupie , no i niestety ale negatywnie wpływa na libido a to jak dobrze pewnie wiesz ma dla facetów bardzo duże znaczenie . Także od poniedziałku zmiana , trzymajcie kciuki , może tym razem cymbalta wypali , trochę mnie martwi ,że wśród forumowiczów mało kto miał z nią styczność ale cóż będę jednym z pierwszych i dam znać jakie efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R. olanzapina jest zaraz po solianie/sulpirydzie najskuteczniejszym neuroleptykiem na objawy negatywne schizofrenii-jej wada to wzrost wagi ale to w wyzszych dawkach... ma zblizone działanie do risperidonu... w leczeniu szpitalnym rzadko stosowana głównie ze względu na cene...

 

Niestety powoduje problemy z metabolizmem węglowodanów i tłuszczy :cry:

 

Dziś rano czułam się tak źle, ze wzięłam połówkę. Po pół godzinie poczułam ulgę. To naprawdę niesamowicie skuteczny lek, tylko czemu moja glukoza uważa inaczej? Lekarz rodzinny każe odstawić, psychiatra brać nadal lub zamienić na kwetiapinę. Ale ryzyko wystąpienia cukrzycy typu drugiego jest takie samo przy wszystkich atypowych neuroleptykach, wiec nie wiem czy to nie zamiana siekierki na kijek.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś wynajdą neuroleptyk bez tych niebezpiecznych objawów ubocznych. Mojemu nowemu lekarzowi fluoksetyna się nie spodobała. Znowu mam sertraline i mętlik w głowie, bo chce mnie do tego leczyć litem, czego za wszelka cenę chcę uniknąć. Znowu facet w średnim wieku i tradycjonalista.

Okropnie mi brak mojej polskiej lekarki :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna z olanzapiną była naprawdę trafionym zestawem. Sam Seronil działa na mnie depresyjnie i powoduje ekstremalne wahania nastroju od euforii po myśli samobójcze. Lekarz określił to jako rapid cycling i chyba boi się, ze mu zejdę. On tez uważa, ze mam CHAD i jest zdania, ze jeśli w ciągu jednego dnia nastroje maniakalne przeplatają się z depresyjnymi to tylko lit może to ustabilizować. Przepisał mi lamotrygine, bo litu nie zamierzam brać , i dodał, ze na pewno nie pomoże. Tak wiec nie wiem, czy zaczynać przyjmować ten lek czy nie. Ponoć w dwubiegunówce skuteczność lamo to 20 %, tak twierdzi ten psychiatra.

 

Poza tym w ulotce jest nagły zgon, spowodowany zatrzymaniem akcji serca, co mnie jakoś zniechęciło :?

 

Mam teraz zaordynowane takie leki: sertraline 150 mg, do tego lamo 25 mg i kwetiapine 50 mg

 

To wszystko przyprawia mnie o ból głowy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw działa anty-maniakalnie i przeciwdepresyjne. Fluo nasila działanie olanzapiny.

 

-- 18 lut 2011, 13:46 --

 

Ja już zaczynam tracić cierpliwość: wstaje- czarna rozpacz, potem ni stąd ni zowąd euforia-energia mnie rozpiera. Zaczynam sprzątać, odkurzać i w połowie tej czynności zapominam co chcialam zrobić. Odkurzacz nigdzie się nie ruszył, wiec po powrocie z łazienki potykam się o niego w przedpokoju. Jest mi to totalnie obojętne, siadam sobie przy oknie i gapie się na chmury- uczuć brak. I tak po kilka razy na dzień :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak zrobię. Zobaczę jeszcze jak tym razem będzie z kwetiapiną. Jeśli będzie mnie przymulać, wrócę do olanzapiny, pobiorę dwa tygodnie i zrobię badania. Kwetiapina jest stosowana w monoterapii depresji w CHAD, podobno z powodzeniem i do tego nie wpływa na prolaktyne.

Szukam leku na dłużej, bo te wahania nastroju mnie wykończą, a litu i jego toksyczności się boję. Nad lamo tez się zastanawiam, choć mam już w domu.

 

Olanzapina ma te przewagę nad innymi neuroleptykami, ze mnie nie usypia ani nie przymula, mogę brać ją w dzień. Poprawa nastroju jest natychmiastowa.

 

Dave, tak biorę rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu wybrał akurate sertralinę. Lamotrygina jest dobra moim zdaniem, co do kwetiapiny - chyba zadziała podobnie jak olanzapina. W sumie dużo nie zmienił. Kazał odstawić mianserynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×