Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

hhahahahah Linka dobra jesteś...

Ja się latami zbierałam, żeby iść do psychiatry, a Ty mi tu z dnia na dzień przepis na eksperyment podsuwasz :yeah:

Przecież ja mam takiego stracha, że masakra..... chociaż kurde nie wiem co gorsze, bać się brać, czy nie zwiększyć dawki i w strachu żyć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: jaki eksperyment? No to chyba logiczne że podwyższasz dawkę to powoli ? Przepoławiania tabletki cię tak zdziwiło czy co? Chyba lepsze to niż od razu brać 40 mg. Zrobisz jak zechcesz, ja brałam seronil 3 lata ( z przerwami) i tak podnosiłam dawkę....poza tym, bez przesady to "lekki" lek...najlżejszy z SSRI i nie ma się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spokojnie :smile: jak piszę, poważnie , fluoksetyna to najlżejszy z antydepresantów SSRI jest bezpieczny, nie uzależnia, bardzo długo wkręca się na obroty...czasem trzeba poczekać nawet 8 tygodni na efekty ale warto...stabilizuje powoli ale dość skuteczne. Dawki wąchają się od 20mg do 60-80mg.

Nie bój się, nie ma czego, to ma leczyć a nie zabijać....będzie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałam wcześniej, że super się czuję i takie tam, ale od trzech dni jakby nastrój trochę podupadł, mimo że i tak jest zdecydowanie lepiej nież było. Oczywiście nie poddaję się, staram się myśleć pozytywnie, walczę!!!! Nie wiem, czy jeszcze czekać na rozkręcenie się leków, czy może już się zdążyłam do tej dawki przyzwyczaić.....hm, no nie mam pojęcia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie fluoksetyna zaczyna działać praktycznie od pierwszej dawki. Efekt przeciwlękowy i podnoszący nastrój pojawia się od razu. To jedyny SSRI, który nie oddziaływuje prolękowo w pierwszej fazie brania. Do tego dobrze komponuje się z neuroleptykami, np. Fluanxolem lub Zolafrenem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terapia behawioralno-poznawcza - podobno skuteczna terapia, jak myślicie - warto się za to zabrać? jakoś ciężko mi w to uwierzyć..ogólnie często czytam że w nerwicy trzeba znaleść przyczynę lub jej źródło..ale jak? nigdy raczej nie dojdę co może być źródłem..po prostu dopadło..chyba pozostaje fluoksetyna :-)

 

-- 31 sty 2011, 22:36 --

 

a łączycie alkohol z seronilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozytywy: wiekszy spokój, może trochę mniejsze lęki, spokojniejszy sen

Negatywy: trochę przytyłem, mdłości, senność, libido zerowe, brak ochoty na cokolwiek (w tym basen) - niestety to wszystko sie utrzymuje cały czas.

Oczekiwałbym mniejszej senności i apatii... oczywiścię poza efektami antynerwicowymi, ale to oczywiste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie całkowity brak lęków, brak natręctw- to na plus. Psychicznie dobrze i stabilnie, czuje się sobą i jest normalnie. Lepsza koncentracja, anhedonia ustąpiła. Po południu i wieczorem samopoczucie extra, rano średnio.

 

Po tygodniowym eksperymencie z bupropionem niestety brak tez nakręcenia, które przy fluo tak lubię. Napęd i motywacja trochę siadła, a było już pod tym wzgledem naprawdę super. Libido w normie, ale możliwości niewielkie. No cóż na razie jest ok, ale mogłoby być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×