Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sen


baniekmydlany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja nerwica "uaktywnia" się bardzo często w nocy. Nadchodzi wieczór, katastrofa. Działa to również na sen. Czytałem gdzieś o człowieku, który miał taką chorobę, że nie spał nic przed 2 miesiące, potem umarł. Panicznie boję się, że sam na to zachoruje. Nieprzespana noc to dla mnie nie tylko zmęczenie, ale także lęk, że nie zasnę następnej i następnej...

Oczywiście zawsze udaje mi się zasnąć bo jednej nieprzespanej, jednak ciągle jest ten lęk "A jeśli tym razem to jest ta choroba" :/

Teraz spałem 5h, dopiero co wstałem. Czuje się w miare ok, ale miałem wrażenie przez chwilę, jakbym tylko leżał i nic nie spał - brat zapewniał mnie, że spałem, bo słyszałem chrapanie. Skąd mam takie wrażenie? Czy "przyśniło" mi się, że nie spałem? Śmiesznie to trochę brzmi. Zdarzyło mi się takie coś drugi raz.

Nie daję już rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panicznie boję się, że sam na to zachoruje. Nieprzespana noc to dla mnie nie tylko zmęczenie, ale także lęk, że nie zasnę następnej i następnej...

właśnie chyba twoim problemem jest nie tyle bezsenność (bo zdaje się że śpisz tylko tak późno zasypiasz że nie zauważysz kiedy) tylko to, że się tej bezsenności boisz... wiesz ja też miewam kłopoty ze spaniem, ale im bardziej się myśli o zaśnięciu, tym trudniej zasnąć... a po kilku nocach nieprzespanych naprawdę można chodzić już po ścianach.

Spróbuj się jakoś zrelaksować, chocić na spacery, na basen, jakieś ziołowe delikatne pastylki brać, czytać księżkę przed snem, może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×